کودک آنلاین

موضوع مقاله : رشد

دسته بندی : رشد

0
شیوه‌های تقویت حواس بچه ی شش‌ماهه
شیوه‌های تقویت حواس بچه ی شش‌ماهه خود را برای ماه‌های پرتلاش آماده کنید، چون فرزند شش ماه شما حالا قادر به نشستن است، اسباب‌بازی و وسایل جالب را از دست شما می‌گیرد و گاهی هم‌روی زمین سینه‌خیز می‌رود. اما برای بازی، تمام انرژی روزانه شما را خواهد گرفت و سعی می‌کند با حرکات دست‌وپا با، احساساتشان را به شما منتقل کند و با حواس شنوایی و بینایی، جهان اطراف خود را بشناسد. شیوه‌های تقویت حواس بچه ی شش‌ماهه

شیوه‌های تقویت حواس بچه ی شش‌ماهه
کودک آنلاین: خود را برای ماه‌های پرتلاش آماده کنید، چون فرزند شش ماه شما حالا قادر به نشستن است، اسباب‌بازی و وسایل جالب را از دست شما می‌گیرد و گاهی هم‌روی زمین سینه‌خیز می‌رود. اما برای بازی، تمام انرژی روزانه شما را خواهد گرفت و سعی می‌کند با حرکات دست‌وپا با، احساساتشان را به شما منتقل کند و با حواس شنوایی و بینایی، جهان اطراف خود را بشناسد.
- حس بینایی
برای اینکه علاقۀ فرزند خود را نسبت به محیط اطرافش بیشتر کنید، باید آگاهی بینایی او را افزایش دهید. در 6 و 7 ماهگی متوجه می‌شوید که فرزندتان به اسباب‌بازی‌هایش خیره می‌شود، سرش را به‌طرف هر چیزی که در دست شماست، برمی‌گرداند و مشتاقانه صورت خود را در آینه نگاه می‌کند.
او می‌تواند با سرعت چشم‌های خود را به راست و چپ گردش دهد، مسیر توپی را که پرتاب می‌کنید، یا مسیر بازی خواهر و برادر بزرگ‌تر خود را با چشم دنبال کند.
اگر مشاهده کردید کودکتان مدت‌زمان طولانی به اسباب‌بازی یا تلفن همراه شما خیره شده است، سریع چشم‌انداز او را تغییر دهید، زیرا این زمان بهترین موقع برای وسعت بخشیدن به حس بینایی اوست. به خاطر داشته باشید نوزادان از شش‌ماهگی سعی می‌کنند بنشینند و وسایل اطراف خود را لمس کنند، بنابراین باید وسایل خطرناک را از دسترس آن‌ها دور کرد تا به آن‌ها صدمه‌ای وارد نشود.
از 4 ماهگی تا 7 ماهگی زمانی است که نوزاد از تنوع و رنگ‌آمیزی اشیاء لذت می‌برد. برای او کتاب‌هایی با عکس‌های بزرگ و رنگارنگ، به‌خصوص رنگ‌های شاد بخوانید و عکس‌ها را به نوزادتان نشان دهید. او کاملاً به‌ عکس‌ها خیره می‌شود. یکی دیگر از راه‌های مناسب تقویت زاویه دید و حس بینایی فرزندتان بیرون بردن اوست. او را به سوپرمارکت، یا حیاط منزل ببرید. حتی او را به باغ‌وحش ببرید و این امکان را به فرزندتان بدهید که چیزهای جالبی که تاکنون ندیده، ببیند.- حس شنوایی
حس شنوایی از بدو تولد رشد می‌کند. نوزاد سعی می‌کند صداهای محیط اطراف خود را بشنود و متوجه می‌شود که از طریق شنیدن می‌تواند ارتباط برقرار کند. وقتی کمی بزرگ‌تر می‌شود، از طریق تن صدا و صدای شما سعی می‌کند متوجه منظور شما شود.
تن صدای آرام شما باعث ساکت شدن گریه او می‌شود. تن صدای خشن به او می‌فهماند که کار نادرستی انجام می‌دهد و این لحظه‌ای است که او سعی می‌کند مکالمات گوناگون را از هم تشخیص دهد. او می‌تواند صداهای مختلفی را که شما ایجاد می‌کنید و نوع جمله‌ها و کلمات را بشنود یا متوجه شود.
در 7 ماهگی نوزاد اسم خود را تشخیص و نسبت به آن عکس‌العمل نشان می‌دهد. حتی تلاش می‌کند تا صدا تولید کند و
بیشتر اوقات مشغول قان و قون کردن است. مراقب باشید اشتباه نکنید، زیرا این زمان فرزند شما سعی دارد صحبت کند، بنابراین تا حد امکان او را به این کار ترغیب کنید. صداهایی را که از او می‌شنوید، تکرار کنید و او را وادار کنید دوباره این کار را انجام دهد کلمات ساده را به او یاد دهید و با او صحبت کنید، منتظر بمانید تا به شما پاسخ دهد.
- حس بویایی و چشایی
پزشک در زمان موردنیاز غذاهای کمکی و جامد برای نوزاد تجویز می‌کند که در این صورت شما به‌عنوان والدین کودک باید غذاهای خوب و مناسب برای او انتخاب کنید و نهایت دقت را به خرج دهید که در زمان مناسب، غذای مناسب به کودک بدهید و این کار باعث می‌شود تا از ذائقۀ کودک خود مطلع شوید و بدانید که برای مثال کدام غذا را بیشتر دوست دارد و به کدام غذا آلرژی دارد.
همۀ انسان‌ها از خوردن غذای شیرین لذت می‌برند، بنابراین برای اینکه کودک خود را با ذائقه‌های سالم‌تر مثل سبزی‌ها و غذاهایی با شیرینی کمتر آشنا کنید، سبزی‌هایی مثل هویج و سیب‌زمینی شیرین را بعد از غذای غله‌ای مخصوصشان به آن‌ها بدهید.
- حس لامسه
فرزند شما در این سن علاقۀ زیادی به لمس کردن اشیاء و تکان دادن دست‌وپایش دارد، این فرصت را برای او فراهم کنید و به او اجازه دهید که روی علف‌های حیاط منزلتان بنشیند، غلت بزند، یا حتی سینه‌خیز راه برود. خیلی زود متوجه می‌شوید که او حتی به لمس کردن ملحفه و پتو یا فرش اتاقش هم علاقه نشان می‌دهد.
اسباب‌بازی‌های نرم و انعطاف‌پذیر در دسترس او قرار دهید و پس از لمس اشیاء به او بگویید: این زبر و این نرم است. سعی کنید به او چیزهای بیشتری در مورد محیط اطرافش بیاموزید.
فراموش نکنید که بوسیدن نوزاد از سنین چهارماهگی ضروری است. از او بخواهید در صورت توانایی این کار را انجام دهد. زیرا بوسیدن به او حس امنیت و دوست داشتن خواهد داد و او به‌راحتی احساس می‌کند که موردعلاقۀ شما قرار دارد.
شیوه‌های تقویت حواس بچه ی شش‌ماهه
تقویت حواس کودک پنج ماههتقویت حواس کودک پنج ماهه

تقویت حواس کودک پنج ماهه اکنون خلق و خوی کودک 5 ماهه تان بیشتر برای شما قابل پیش بینی است. شاید شما به زودی در خواهید یافت که او در حال شکل دهی طوفانی از همهمه ، هیاهو و هرج و مرج در دورن خود است. راه های زیادی وجود دارد که او را درگیر بازی و پرورش حواس کنید :


پرورش حواس کودک 6 ماههپرورش حواس کودک 6 ماهه

پرورش حواس کودک 6 ماهه کودک در 6 ماهگی قادر است که بسیاری از صداها ، صحنه ها و تصاویر را از یکدیگر تشخیص دهد. او ممکن است که مات و مبهوت اجسامی با رنگ های روشن ، شاد و درخشان شود و همچنین اسباب بازی هایی صدادار میتوانند کاملا او را مجذوب کنند. پرورش حواس کودک 6 ماهه


پرورش حواس کودک 7 ماههپرورش حواس کودک 7 ماهه

پرورش حواس کودک 7 ماهه در 7 ماهگی کودک با دقت بیشتری به اجسام نگاه می کند و به جزییات آن چه می بیند ، علاقه ای زیادی نشان می دهد . برای مثال به نقاشی های روی ملافه اش علاقه نشان می دهد و با دقت بیشتری به جزئیات وسایل روی تختخوابش توجه می کند. پرورش حواس کودک 7 ماهه


کمک به رشد جسمانی نوزاد شش ماههکمک به رشد جسمانی نوزاد شش ماهه

کمک به رشد جسمانی نوزاد شش ماهه کودک آنلاین: کودک در شش ماهگی یاد گرفته است که چگونه به تنهایی به طور ثابت روی زمین بنشیند. توانایی او در چنگ زدن و گرفتن اشیاء نیز کامل تر از قبل شده است. شما می توانید در ساختن مهارت های در حال رشد او، به وی کمک کنید:

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران
    به کانال تلگرام کودک آنلاین بپیوندید