کودک آنلاین

موضوع مقاله : رشد

دسته بندی : رشد

0
پرورش حواس کودک 4 ماهه
پرورش حواس کودک 4 ماهه کودک قبل از 4 ماهگی تنها قادر به دیدن اشیا در فاصله ی 20 تا 30 سانتی متری است. اما پس از چهار ماهگی زاویه ی دیدش تغییر یافته و بینایی اش قوی تر میشود. پرورش حواس کودک 4 ماهه

پرورش حواس کودک 4 ماهه
کودک قبل از 4 ماهگی تنها قادر به دیدن اشیا در فاصله ی 20 تا 30 سانتی متری است. اما پس از چهار ماهگی زاویه ی دیدش تغییر یافته و بینایی اش قوی تر میشود.
اگرچه او الان بهتر می بیند ، اما هنوز هم وسیله ی اصلی شناخت چیزهای دور و برش ، دهانش می باشد. با کمک کردن به کودکتان و تقویت حواس او از بودن با او لذت ببرید :
مراحل و گام ها :
1 . برای کودکتان آواز بخوانید و با توجه به عکس العمل های او ریتم های متفاوتی را امتحان کنید. بعضی از کودکان از آوازهایی با ریتم تند ، لذت می برند اما بیشتر آنها از آوازهای آرام که باعث آرامش آنها میشوند ، خوششان می آید.

2 . از یک صندلی گهواره ای ، تاب و یا صندلی مخصوص نوزاد استفاده کنید تا کودک بتواند بالاتر از سطح زمین قرار گرفته و دنیای اطرافش را از زاویه دیگری تماشا کند.
حالت ها و وضعیت های مختلفی را برای نشستن او امتحان کنید و ببینید که از کدام یک بیشتر خوشش می آید.
3 . با گره زدن پارچه هایی از جنس های مختلف ، یک توپ بسازید . او از گرفتن توپ و لمس پارچه های مختلف ، لذت خواهد برد. با اضافه کردن یک زنگوله یا هر جسم صدادار دیگری ، لذت بازی با توپ را برای او بیشتر کنید.

4 . جوراب هایی با رنگ های شاد و تند به پاهای او کنید. بعد از مدتی او قادر خواهد بود که هر وقت آنها را می بیند ، خم شده و آن ها را بگیرد.
5 . یک آینه ی کوچک در مقابل او قرار دهید. البته وقتی که او این قدر قوی شده باشد که بتواند وزنش را روی ساعد و مچش قرار داده و شانه هایش را از زمین بلند کند. او از نگاه کردن به تصویر خودش در آینه لذت خواهد برد.
منبع : کتاب نگاهی نو به پرورش ذهنی کودک
پرورش حواس کودک 4 ماهه
پرورش حواس کودک سه ماههپرورش حواس کودک سه ماهه

پرورش حواس کودک سه ماهه در سه ماهگی کودک به صورت فعال در حال شناخت و ارتباط برقرار کردن با دنیای اطرافش است. با ایجاد یک محیط جالب در ایجاد این رابطه به او کمک کنید : پرورش حواس کودک سه ماهه


پرورش حواس کودک 6 ماههپرورش حواس کودک 6 ماهه

پرورش حواس کودک 6 ماهه کودک در 6 ماهگی قادر است که بسیاری از صداها ، صحنه ها و تصاویر را از یکدیگر تشخیص دهد. او ممکن است که مات و مبهوت اجسامی با رنگ های روشن ، شاد و درخشان شود و همچنین اسباب بازی هایی صدادار میتوانند کاملا او را مجذوب کنند. پرورش حواس کودک 6 ماهه

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران