کودک آنلاین

موضوع مقاله : رشد

دسته بندی : رشد

4
پرورش حواس کودک 7 ماهه
پرورش حواس کودک 7 ماهه در 7 ماهگی کودک با دقت بیشتری به اجسام نگاه می کند و به جزییات آن چه می بیند ، علاقه ای زیادی نشان می دهد . برای مثال به نقاشی های روی ملافه اش علاقه نشان می دهد و با دقت بیشتری به جزئیات وسایل روی تختخوابش توجه می کند. پرورش حواس کودک 7 ماهه

پرورش حواس کودک 7 ماهه
در 7 ماهگی کودک با دقت بیشتری به اجسام نگاه می کند و به جزییات آن چه می بیند ، علاقه ای زیادی نشان می دهد . برای مثال به نقاشی های روی ملافه اش علاقه نشان می دهد و با دقت بیشتری به جزئیات وسایل روی تختخوابش توجه می کند.
همچنین نسبت به ارتباط میان اشیاء علاقه ی بیشتری پیدا می کند. بیشتر اوقات او این علاقه را با امتحان کردن اجسام متفاوت و کوبیدن آنها به یکدیگر ، نشان می دهد :

مراحل و گام ها
1 . با کتاب خواندن شروع کنید ! کتاب هایی را برای او تهیه کنید که دارای صفحات محکم بوده و به راحتی پاره نشود و نیز دارای عکس هایی واضح باشد. همان طور که صفحه های کتاب را ورق می زنید ، اسم نقاشی یا عکس آن صفحه را بگویید و درباره ی آن برای کودک صحبت کنید.
کتاب خواندن را قبل از این که کودک حوصله اش سر رفته و مدام این طرف و آن طرف شود ، به پایان برسانید.
2 . آهنگ هایی با ریتم های متفاوت برای کودک پخش کنید. سپس دقت کنید که آیا او با آهنگ های تند خودش را حرکت می دهد  و با آهنگ های آرام احساس آرامش و خواب می کند یا برعکس ؟
3 . به کودکتان کمک کنید تا بتواند تصاویری را که در آینه می بیند ، بررسی و امتحان کند. یک عروسک ساده را به او نشان دهید و سپس او را تشویق کنید تا به آینه نگاه کرده و تصویر عروسک را در آن ببیند.
نگاه کنید که آیا او با نگاه کردن به جلو و عقب میتواند بین عروسک و تصویر آن در آینه ارتباط برقرار کند.
4 . اسباب بازی هایی برای کودکتان تهیه کنید که به مهارت های مختلف او پاسخ دهند. انواع عروسک های جغجغه ای و صدادار ، اسباب بازی های کشیدنی ، جعبه های بازی چند منظوره و اسباب بازی هایی که با بیرون پریدن چیزی از آن کودک غافل گیر میشود ، در این زمینه مفید است.
5 . نواری را به یک عروسک ساده ی کوچک و یا به یک حیوان عروسکی ببینید ، سپس به کودک نشان دهید که چگونه به کمک نوار ، عروسک را نگه داشته و آن را برقصاند.
6 . یکی از عروسک های جغجغه ای او را بردارید و در حالی که کودک در حال تماشای شماست  ، آن را زیر پتو قایم کنید. سپس به وی اجازه دهید تا عروسک را پیدا کند. این کار شروعی است برای یادگیری این مفهوم که اجسام وجود دارند ، حتی اگر او نتواند آن ها را ببیند.
منبع : کتاب نگاهی نو به پرورش ذهنی کودک
پرورش حواس کودک 7 ماهه
پرورش حواس کودک 6 ماههپرورش حواس کودک 6 ماهه

پرورش حواس کودک 6 ماهه کودک در 6 ماهگی قادر است که بسیاری از صداها ، صحنه ها و تصاویر را از یکدیگر تشخیص دهد. او ممکن است که مات و مبهوت اجسامی با رنگ های روشن ، شاد و درخشان شود و همچنین اسباب بازی هایی صدادار میتوانند کاملا او را مجذوب کنند. پرورش حواس کودک 6 ماهه


تقویت حواس کودک 8 ماههتقویت حواس کودک 8 ماهه

تقویت حواس کودک 8 ماهه در 8 ماهگی ، درک کودک نسبت به چیزهایی که می بینید ، بیشتر شده و از ادا در آوردن و تقلید حرکات دیگران ، همچنین از بغ بغ کردن و درآوردن صداهای مختلف از خود ، احساس لذت بیشتری می کند . تقویت حواس کودک 8 ماهه

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران