کودک آنلاین

موضوع مقاله : رشد

دسته بندی : رشد

2
رشد شخصیتی کودک – بخش اول
رشد شخصیتی کودک – بخش اول برای خوشبخت بودن کودکان ما باید قادر به سازگاری های شخصی و اجتماعی موثری باشند. در فرهنگ هایی که زندگی اجتماعی بسیار پیچیده است شخصیت حائز اهمیت می باشد. رشد شخصیتی کودک – بخش اول

رشد شخصیتی کودک – بخش اول
برای خوشبخت بودن کودکان ما باید قادر به سازگاری های شخصی و اجتماعی موثری باشند. در فرهنگ هایی که زندگی اجتماعی بسیار پیچیده است شخصیت حائز اهمیت می باشد.
درک این نکته برای والدین مهم است که شخصیت کودک آنها بیشتر به آنچه کودکشان از آنها یاد می گیرد بستگی دارد تا وراثت. فرضیه ی مبتنی بر ضرب المثل (( تره به تخمش می کشد)) مدتهاست منسوخ شده است. در نتیجه مسئولیت اینکه بچه ها چگونه از آب درمی آیند به عهده ی پدر و مادر است و بنابراین باید مراقب باشند صفاتی را در کودکان خود پرورش دهند که بعدا در زندگی آنها مفید واقع شود.
بسیاری از ویژگی های شخصیتی کودک شما از قبیل توانایی برقراری ارتباط با مردم و سازگاری با آنها درس گرفتن از اشتباهات ، تمایل به همکاری و سخت کوشی ، قدرت مشاهده ، تمرکز و تحقیق و سرانجام توانایی خلاق ، دقیق ، مصمم و جاه طلب بودن در سرنوشت آینده ی کودک شما موثر است.
تمامی این خصوصیات به کودک شما کمک میکنند در حالی که خصوصیاتی مثل تنبلی ، ناتوانی در تمرکز ، کندی تفکر و ناتوانی در بیان مقصود و احساسات باعث عقب افتادن کودک شما میگردد.
اگر نیازهای اساسی کودک شما برآورده شود و به مقدار زیاد از محبت ، توجه و انگیزش برخوردار گردد احتمال اینکه در بزرگسالی انسانی شاد و خوشبخت باشد زیاد است.
رشد شخصیت - نوزادی تا 18 ماهگی
کودک شما از بدو تولد شخصیت مستقلی از خود نشان می دهد.  شما میتوانید این موضوع را در فعالیت های اساسی او تشخیص دهید. مثلا او ممکن است به ندرت گریه کند حتی وقتی خسته باشد و آرام و شاد به نظر برسد. یا ممکن است طالب توجه باشد یعنی هر وقت گرسنه ، خسته یا کسل باشد با گریه شما را آگاه سازد و فعال و مصمم به نظر برسد.
هنگام شیر خوردن کودک شما ممکن است پستان یا شیشه ی شیر را به آسانی بگیرد خوب بمکد و راضی باشد یا ممکن است آن را با دشواری بگیرد فقط یک دقیقه بمکد ، سر و صدا کند ، گریه کند ، جیغ بزند و شما را ناراحت کند.او ممکن است گرسنگی را به خوبی تحمل کند ، صبور باشد و هنگام شیرخوردن آرام بمکد یا ممکن است ناشکیبا باشد و پس از شیر خوردن غالبا استفراغ کند.
او ممکن است بیشتر طول روز را بخوابد و به ندرت آشفته شود. از طرف دیگر ممکن است ساعت ها بیدار باشد چرت نیمروزی خود را از سن پایین کنار بگذارد به همراهی و بازی نیاز داشته باشد و تنها ماندن را حتی در سن چند هفتگی تحمل نکند.
کودک شما ممکن است اجتماعی باشد یعنی عاشق همراهی ، در آغوش گرفتن ، اسباب بازی و آدمها باشد و شاید این گونه نباشد یعنی به نظر برسد که بیشتر چیزها را رد می کند.
چگونه میتوانید کمک کنید.
خصوصیاتی مانند اعتماد ، گرمی و زودجوشی در چند ماه نخست زندگی ایجاد می شوند؛ در این زمان است که باید به کودک خود اکثر راه های اساسی برقراری ارتباط با مردم را بیاموزید. بنابراین مهمترین اصل این است که در هر کاری که انجام می دهید مثبت باشید و در مورد آنچه اظهار میکنید روراست باشید.
لبخند زدن مهمترین ابزار شما برای نشان دادن خشنودی ، رضایت ، محبت و شادی است. بعد از آن صدا قرار دارد. کودکان خردسال نسبت به آهنگ صدای محبت آمیز ، تایید کننده ، شاد و سرحال حساس اند.
آنها همچنین نسبت به آهنگ صدای تسکین دهنده ، آرامش بخش و ساکت کننده نیز واکنش نشان می دهند . از صداهای تند و منفی بپرهیزید.
تماس بدنی ، یعنی گرما ، نزدیکی و بوی بدن شما نیز همانند نوازش و تظاهرات جسمانی عاطفه ، حائز اهمیت است.
تا میتوانید تشویق کنید زیاد پاداش دهید ، دائما تمجید کنید و بدون محدودیت تایید نمایید ؛ و همواره نام کودک خود را در چارچوبی محبت آمیز به زبان آورید. هر چقدر میتوانید بگویید (( دوستت دارم)) تمامی صفات پسندیده را با تمجید و تشویق تقویت کنید.
همواره به درخواست توجه او پاسخ دهید در غیر این صورت کودک شما خود را بی اهمیت تصور میکند و دیگر از شما درخواست نخواهد کرد. با او تماس چشمی برقرار کنید از رو به رو او نگاه کنید از حرکات و اداهای مختلف و لمس کردن برای انتقال احساس با ارزش بودن او استفاده کنید.
منفی نباشید. از روش های انحراف توجه برای غلبه بر هر گونه منفی گرایی از طرف کودک خود استفاده کنید.
منبع : کتاب همه کودکان تیزهوشند اگر...
رشد شخصیتی کودک – بخش اول
رشد شخصیتی کودک – بخش دومرشد شخصیتی کودک – بخش دوم

رشد شخصیتی کودک – بخش دوم کودک شما شخصیت متمایزتری پیدا کرده است و خصوصیاتی مانند جدی بودن ، حساس بودن ، استقلال ، اجتماعی بودن ، تحریک پذیری ، لجاجت ، مصمم بودن ، قدرت تمرکز ، کنجکاوی ، ناشکیبایی و غیره را از خود نشان میدهد. رشد شخصیتی کودک – بخش دوم


تفاوت‌های شخصیتی در کودکانتفاوت‌های شخصیتی در کودکان

تفاوت‌های شخصیتی در کودکان کودک آنلاین: چه عاملی باعث می‌شود که کودکی به‌غایت اجتماعی، معاشرتی، برون‌گرا و کودک دیگری فوق‌العاده خجالتی شود؛ طوری که حتی برای سلام کردن به آشنایان، خود را پشت مادرش پنهان کند. اگر از مهدکودکی دیدن کنید، از اختلاف فاحشی که در نحوۀ برخورد بین کودکان وجود دارد متعجب خواهید شد. تفاوت‌های شخصیتی در کودکان


نگاهی عمیق تر به شخصیت های مختلف کودکان – بخش اولنگاهی عمیق تر به شخصیت های مختلف کودکان – بخش اول

نگاهی عمیق تر به شخصیت های مختلف کودکان – بخش اول کودکان ENFJ : کودکان برون گرا، شهودی، احساسی، قضاوتی مهمترین نکته در درک کردن بچه هایی با تیپ شخصیتی ENFJ این است که آنها در هر سنی که باشند مهم ترین چیز برایشان احساسات و ارزش های احساسی است.


نقش شخصیت کودک در بازینقش شخصیت کودک در بازی

نقش شخصیت کودک در بازی خیلی از ما متوجه شدیم که دختربچه‌ها اکثراً نقش مادر و پسربچه‌ها نقش شخصیتی پدر را بازی می‌کنند و این به این معنی است که بچه‌ها از وظایفی که در آینده به عهده خواهند گرفت، آشنا هستند. در خیلی از مواقع دختربچه‌هایی را مشاهده کرده‌ایم که کفش پاشنه‌بلند مادرشان را می‌پوشند و یا پسربچه‌هایی را دیدیم که کیف پدرشان را می‌گیرند، این رفتار بچه‌ها درواقع نشان‌دهندۀ تلاششان برای درونی کردن ویژگی‌های شخصیتی پدر و مادرشان است. نقش شخصیت کودک در بازی

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران