کودک آنلاین

موضوع مقاله : رشد

دسته بندی : رشد

0
توصیه های مفید برای شما و نوزادتان – قسمت دوم
توصیه های مفید برای شما و نوزادتان – قسمت دوم ساعاتی از روز را به خودتان اختصاص دهید و از همه چیز کناره بگیرید تا دوباره به آرامش روحی و روانی برسید. اگر اعصابتان از چیزی ناراحت شده یا میخواهید به آرامش درونی برسید ، حتما زمانی از روز را صرف پرداختن به کارهایی که آرامتان می کند ، ...

توصیه های مفید برای شما و نوزادتان – قسمت دوم
5 . اختصاص ساعتی به خودتان :
ساعاتی از روز را به خودتان اختصاص دهید و از همه چیز کناره بگیرید تا دوباره به آرامش روحی و روانی برسید. اگر اعصابتان از چیزی ناراحت شده یا میخواهید به آرامش درونی  برسید ، حتما زمانی از روز را صرف پرداختن به کارهایی که آرامتان می کند ، مثل یک حمام ملایم ، خواندن یک کتاب لذت بخش همراه با یک فنجان چای و یا جواب دادن به ایمیل های دوستانتان کنید.
پدرها هم نیاز دارند تا کودکشان را در آغوش گرفته و ساعتی را در کنار هم بگذارنند. این زمان فرصت مناسبی است برای ایجاد حس اعتماد به نفس در پدران برای نگهداری از کودک خود.
6 . راحت و آسوده باشید :
لباس خوابتان را تا هر وقت که میخواهید به تن داشته باشید !! لازم نیست همه ی تلفن ها را جواب بدهید ، اهمیتی به گرد و خاکی که روی وسایل خانه جمع شده ، ندهید و بگذارید تا دیگران غذای یک هفته تان را آماده کنند و شما کاری جز گرم کردن آنها نداشته باشید.
به همسرتان بگویید که جای هر چیزی در کجاست و او را در وظایف بچه داری سهیم کنید. در این صورت او نیز میتواند همه جا را مرتب کرده و هرچیزی را در جای خودش قرار دهد.
به جای اینکه فقط خودتان را به تنهایی درگیر تمام کارها کنید و تمام مسئولیت ها را به عهده بگیرید ، میتوانید از دوستانتان برای خرید کردن ، انجام کارهای خانه ، نظافت و پخت و پز کمک بخواهید.

7 . جشن گرفتن برای نوزاد :
شاید شما بخواهید برای کودک تازه واردتان مهمانی تولد بگیرید . هر چند که او چیزی از این جشن را به خاطر نخواهد آورد ، ولی این موضوع هنوز هم یک رویداد مهم بعد از تولد کودک به حساب می آید و برای خیلی از والدین با اهمیت است ، چرا که آنها دوست دارند معمولا تولد کودکشان را با یک جشن گرامی داشته و به یاد ماندنی کنند.
اما شما میتوانید این جشن هر چند مهم را به شکل ساده و بی دردسر ، خاطره انگیز کنید!
سعی کنید که از قبل برنامه ی این جشن را تدارک دیده تا بتوانید بلافاصله بعد از این که کودک به خانه پا گذاشت و از خواب بیدار شد ، جشن را برگزار کنید. همچنین سعی کنید که مهمانی یک و نیم تا دو ساعت بیشتر طول نکشد.
از یک کیک تولد کوچک استفاده کنید . شاید کیک های مخصوص و بزرگ برای عکس گرفتن قشنگ باشند ، ولی کیک های کوچک یک نفره مناسب تر بوده و به اندازه ای هستند که در دستان مهمانان کوچک شما به آسانی جا می گیرند.
بچه ها مزه های ساده را بیشتر دوست دارند. کیک های کوچک وانیلی و یا شکلاتی بهترین انتخاب بوده و امکان تهیه ی آن ها در خانه وجود دارد.
جشن تولد کودکتان را با یک بازی همراه کنید. شاید برای بچه های زیر یک سال بازی کردن با هم سخت باشد ، اما آنها این کار را میتوانند با کمی کمک گرفتن از بزرگترها به راحتی انجام دهند. مثلا یک جعبه پر از اسباب بازی روی زمین قرار دهید.
یک آهنگ شاد کودکانه پخش کنید و بچه ها و یا حتی پدر و مادرها را تشویق کنید که ضمن حرکت با آهنگ با هم دنبال اسباب بازی ها بگردند. قایم باشک بازی یکی دیگر از بازی هایی است که میتوانید در جشن تان بگنجانید.
برای این کار عروسک های مختلف و حیوان های عروسکی پارچه ای را در یک جای کوچک مخفی کنید و به بچه های کوچکتر کمک کنید تا آنها را پیدا کنند. کادوها را همچنان بسته نگه دارید ! انتظار نداشته باشید که کودکتان در جشن تولد بیدار بماند تا کادوها را باز کند.
باز کردن کادوها را بگذارید برای بعد از مهمانی. اگر مجبورید که کادوها را در طول تولد باز کنید ، از طرف کودکتان آنها را باز کرده و باز هم از جانب او خوشحالی کنید. ( البته یادتان نرود که میتوانید با یک نوشته کوچک از مهمان ها تشکر کنید باز از جانب کودکتان !)
کادوی تولد را تا آنجایی که میتوانید ساده انتخاب کنید و سعی کنید که به آسان ترین شکل ممکن آن را بسته بندی کنید. یک عروسک کوچک دستی و یا یک کیک تزیین شده مخصوص تولد میتواند کودک را خوشحال کند و مطمئن باشید که او بیشتر از شما قدردانی می کند.
منبع : کتاب نگاهی نو به پرورش ذهنی کودک
توصیه های مفید برای شما و نوزادتان – قسمت دوم
توصیه های مفید برای شما و نوزادتان – قسمت اولتوصیه های مفید برای شما و نوزادتان – قسمت اول

توصیه های مفید برای شما و نوزادتان – قسمت اول چه تغذیه ینوزاد با شیرمادر صورت گیرد و چه با شیرخشک انجام شود ، بهتر است ساعت های ابتدایی روز را برای غذا دادن به او انتخاب کنید و همچنین موقعیتی را انتخاب کنید که خودتان هم احساس راحتی می کنید. توصیه های مفید برای شما و نوزادتان – قسمت اول


وابستگی نوزاد به والدینوابستگی نوزاد به والدین

وابستگی نوزاد به والدین بسیاری از زن و شوهرهایی که تازه بچه دار شده اند ، وقتی می بینند بچه داری چه کار سختی است و چقدر بچه ها به توجه و مراقبت آنها نیاز دارند ، تعجب می کنند. وابستگی نوزاد به والدین


پرورش حواس نوزادپرورش حواس نوزاد

پرورش حواس نوزاد همچنان که در حال شناخت کودکتان هستید و او نیز در حال تطابق و هماهنگی با دنیای خارج از رحم مادر می باشد ، راه های گوناگونی وجود دارد که میتواند به او در سازگاری با محیط اطراف کمک کند : پرورش حواس نوزاد


گریه نوزادگریه نوزاد

گریه نوزاد غالبا دوستان و آشنایان از روی حسن نیست توصیه می کنند که به نوزاد در هنگام گریه کردن توجه نکنید و او را به حال خود رها نمایید. بیشتر مادران نمیتوانند نسبت به گریه نوزاد بی توجه باشند و این بی اعتنایی را درست نمیدانند. گریه نوزاد

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران