کودک آنلاین

موضوع مقاله : رشد

دسته بندی : رشد

0
تقویت حواس کودک 8 ماهه
تقویت حواس کودک 8 ماهه در 8 ماهگی ، درک کودک نسبت به چیزهایی که می بینید ، بیشتر شده و از ادا در آوردن و تقلید حرکات دیگران ، همچنین از بغ بغ کردن و درآوردن صداهای مختلف از خود ، احساس لذت بیشتری می کند . تقویت حواس کودک 8 ماهه

تقویت حواس کودک 8 ماهه
در 8 ماهگی ، درک کودک نسبت به چیزهایی که می بینید ، بیشتر شده و از ادا در آوردن و تقلید حرکات دیگران ، همچنین از بغ بغ کردن و درآوردن صداهای مختلف از خود ، احساس لذت بیشتری می کند . بگذارید تا علایق خود او ، راهنمای شما در کمک به رشد وی باشند :
مراحل و گام ها :
1 . از علاقه ی زیاد او در تقلید کردن صداها و گفت و گو کردن ، بهترین استفاده را ببرید. برای این منظور میتوانید هر کاری را که مشغول انجام آن هستید ، به او گزارش کنید و در مورد آن به وی توضیح دهید. برای این منظور ، از جمله های کوتاه اما کامل استفاده کنید.
2 . بگذارید کودک با تلفن اسباب بازی یا واقعی صحبت کند. اگرچه او هنوز نمیتواند به خوبی کلمه های معنا داری بگوید ، ولی همان بغ بغ کردن او تقریبا تمام آواهای زبان را داراست.
3 . با او به ملاقات افراد مختلف بروید. در این سن رو به رو کردن او با افراد زیاد باعث خواهد شد تا ترس و نگرانی اش نسبت به غریبه ها کاهش یابد.
4 . حواس او را متوجه صداهای مختلف اطرافش کنید. این کار را با نام بردن منبع صدا انجام دهید ، به عنوان مثال با گفتن زنگ در ، شرشر آب ، واق واق سگ ، به او بگویید که این صداها از کجا می آیند. اگرچه او هنوز ممکن است متوجه کلماتی که شما به کار می برید نشود ، اما با گفتن نام آنها توجه اش به سمت صداها جلب خواهد شد.
5 . کودک را روی پای خود بنشانید و یک اسباب بازی را روی یک تکه پارچه یا قطعه ای حصیر ، دور از دسترس او قرار دهید. او مجبور خواهد بود برای گرفتن اسباب بازی ، حصیر یا پارچه را به سمت خودش بکشد ، موفق شدن کودک در این کار نشان می دهد او یادگرفته است که یک جسم میتواند روی جسم دیگری قرار بگیرد و به حرکت درآید.
منبع : کتاب نگاهی نو به پرورش ذهنی کودک
تقویت حواس کودک 8 ماهه
پرورش حواس کودک 7 ماههپرورش حواس کودک 7 ماهه

پرورش حواس کودک 7 ماهه در 7 ماهگی کودک با دقت بیشتری به اجسام نگاه می کند و به جزییات آن چه می بیند ، علاقه ای زیادی نشان می دهد . برای مثال به نقاشی های روی ملافه اش علاقه نشان می دهد و با دقت بیشتری به جزئیات وسایل روی تختخوابش توجه می کند. پرورش حواس کودک 7 ماهه


پرورش حواس کودک 9 ماههپرورش حواس کودک 9 ماهه

پرورش حواس کودک 9 ماهه در 9 ماهگی کودک شما به احتمال زیاد عروسک دلخواه ، توپ مورد علاقه و یا نظایر این ها را انتخاب می کند. این امر نشان دهنده ی آن است که او میتواند تمایز دقیقی بین اسباب بازی هایش قائل شود. او همچنین در این سن توانایی اش را در ایجاد طرح و برنامه ریزی برای بازی ، افزایش می دهد. از کمک کردن به رشد توانایی های او لذت ببرید : پرورش حواس کودک 9 ماهه

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران