کودک آنلاین

موضوع مقاله : رشد

دسته بندی : رشد

5
بازی با کودک 9 ماهه
بازی با کودک 9 ماهه در 9 ماهگی ، سرعت میزان کنجکاوی و دقت کودک نسبت به محیط اطرافش در حال افزایش است و توانایی او در به یادآوردن چیزها ، همچنین در حل مسائل کامل تر می گردد . از بازی کردن با او در این سن فوق العاده لذت خواهید برد : بازی با کودک 9 ماهه

بازی با کودک 9 ماهه
در 9 ماهگی ، سرعت میزان کنجکاوی و دقت کودک نسبت به محیط اطرافش در حال افزایش است و توانایی او در به یادآوردن چیزها ، همچنین در حل مسائل کامل تر می گردد . از بازی کردن با او در این سن فوق العاده لذت خواهید برد :مراحل و گام ها :
1 . چند روسری رنگی را برداشته و به هم ببافید . سپس آن را داخل یک لوله ی مقوایی کرده و به کودک بدهید تا آنها را از داخل لوله بیرون بکشد. ببنید که آیا میتواند دوباره آنها را در داخل لوله فرو کند یا خیر.
2 . چند اسباب بازی را داخل یک جعبه بریزید و از کودکتان بخواهید تا هر کدام را که شما نام می برید ، از داخل جعبه پیدا کرده و به شما بدهد. اگر یک اسباب بازی را اشتباه درآورد ، اسم اش را برایش بگویید و اگر درست درآورد به او بگویید : (( آره درسته این همان .... است )).
3 . وقتی کودکتان در حال یادگرفتن نوشیدن با فنجان است ، به ظاهر چند قلپ هم به عروسک او بنوشانید. این کار زمینه ای از بازی های خیالی را در آینده ، در کودک ایجاد می کند.
4 . وقت بگذارید و با او بنشینید و بازی کنید. او ممکن است که خودش یک بازی را شروع کند ولی شما هم میتوانید به او در این کار کمک کنید. مثلا یک سبد از چیزهای جالب و جدید را در اختیار او بگذارید و با آنها بازی کنید.
5 . بازی (( بده-بگیر)) از جمله بازی هایی است که میتوانید با هم انجام دهید. او یک چیزی به شما می دهد و سپس شما دوباره آن را به او می دهید و بعد دوباره او آن را به شما داده و به همین ترتیب بازی ادامه پیدا میکند.
6 . اسباب بازی های کودک را بردارید و آنها را وارونه جلوی او بچینید سپس او را تشویق کنید تا آنها را به حالت اول درآورد. او با این کار تفاوت بین دو حالت را درک میکند.
7 . چندتا اسباب بازی را داخل یک ظرف پلاستیک بریزید و آن را به کودکتان بدهید و اجازه دهید تا خودش پلاستیک را پاره کرده و اسباب بازی ها را بیرون بیاورد. اگر دچار مشکل شد به او کمک کنید.
منبع : کتاب نگاهی نو به پرورش ذهنی کودک
بازی با کودک 9 ماهه
بازی با کودک 8 ماههبازی با کودک 8 ماهه

بازی با کودک 8 ماهه برای بیشتر کودکان ، 8 ماهگی مرحله ی گذار و تحولی کلی است. آنها در این سن علایق شان را پیدا خواهند کرد. این که کودک چه اسباب بازی یی برای بازی کردن میخواهد و یا این که خواهان پرورش چه مهارتی است ، در این سن آشکار می گردد. بازی با کودک 8 ماهه


بازی با کودک 10 ماههبازی با کودک 10 ماهه

بازی با کودک 10 ماهه کودک آنلاینک در 10 ماهگی، بازی های جدید با اسباب بازی ها و گرفتن اسباب بازی های نو در مقابل دادن قبلی ها، از جمله فعالیت هایی هستند که کودک علاقه زیادی به آنها نشان می دهد. او در این سن به دنبال یافتن تنوع در آن چه می بیند و آنچه انجام می دهد، می باشد. از کمک کردن به رشد او، لذت خواهید برد.


انواع بازی برای کودکانانواع بازی برای کودکان

انواع بازی برای کودکان بازی تقلیدی نشان می دهد کودک کاری را مشاهده کرده و قادر به تشخیص و تکرار آن شده، به همین دلیل تا حدودی دارای مفهوم است. بازی تقلیددی چیزی را که کودک به ویژه در زمینه های فرهنگی و اجتماعی روزمره در اطراف خود می بیند و می شنود، نشان می دهد.


آب بازی کودکانآب بازی کودکان

آب بازی کودکان آب بازی را میتوان در فضای باز و بسته انجام داد. آب بازی در فضای باز راحت تر است. در غیر این صورت در فضای بسته باید کفپوش مناسبی مورد استفاده قرار گیرد. آب بازی کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران