کودک آنلاین

موضوع مقاله : رشد

دسته بندی : رشد

0
پرورش حواس کودک یک ماهه
پرورش حواس کودک یک ماهه شما میتوانید علاقه ی کودک یک ماهه تان را در صداها ، تصاویر و احساسات جدید با یک سری فعالیت های ساده پرورش دهید : پرورش حواس کودک یک ماهه

پرورش حواس کودک یک ماهه
شما میتوانید علاقه ی کودک یک ماهه تان را در صداها ، تصاویر و احساسات جدید با یک سری فعالیت های ساده پرورش دهید :
مراحل و گام ها
1 . یک جغجغه یا یک اسباب بازی را که دارای رنگ روشن و براق است ، در فاصله ی 25 تا 30 سانتی متری چشمان کودکتان نگه دارید و آن را به چپ و راست حرکت دهید.
وقتی او یاد گرفت که با چشم هایش آن را دنبال کند ، حالا آن را به سمت بالا و پایین و سپس به صورت دایره وار در مقابل او حرکت دهید.

2 . هر وقت وارد اتاق کودکتان می شوید با او سلام و احوال پرسی کنید و هر وقت که با هم هستید با او صحبت کنید ؛ صدای مورد علاقه ی او ، صدای شماست. هنگام صحبت کردن آهنگ صدای تان را بالا و پایین ببرید ، این روش خوبی برای جلب توجه اوست.
3 . اجازه بدهید کودکتان صورت شما را دنبال و ردیابی کند. وقتی شما به چپ و راست حرکت می کنید ، او صورت شما را با چشمانش دنبال می کند و سرش را برای پیدا کردن چهره ی شما به این طرف و آن طرف می چرخاند.
4 . یک شیء متحرک به بالای تختخواب کودکتان آویزان کنید و بررسی کنید که از جایی که کودک به آن نگاه می کند ، چگونه به نظر می آید. برای چند روز آن را یک طرف تخت قرار داده و بعد جای آن را عوض کنید.
در صورت استفاده از دو شیء کودک جهت نگاهش را مدام از یکی به دیگری تغییر می دهد.
نکات مهم
به عکس العمل ها و واکنش های کودکتان در مقابل حرکات مختلفی که با او انجام می دهید ، اهمیت دهید. اگر می بینید که حرکتی او را ناراحت و یا کلافه می کند ، آن را متوقف کنید و به روز دیگری موکول کنید.
به خاطر داشته باشید که هر کودکی با سرعتی متفاوت از کودک دیگر رشد می کند. اگر نگرانی یا پرسشی در مورد رشد کودکتان دارید ، همیشه موضوع را با پزشک او در میان بگذارید و از او راهنمایی بخواهید.
منبع : کتاب نگاهی نو به پرورش ذهنی کودک
پرورش حواس کودک یک ماهه
پرورش حواس نوزادپرورش حواس نوزاد

پرورش حواس نوزاد همچنان که در حال شناخت کودکتان هستید و او نیز در حال تطابق و هماهنگی با دنیای خارج از رحم مادر می باشد ، راه های گوناگونی وجود دارد که میتواند به او در سازگاری با محیط اطراف کمک کند : پرورش حواس نوزاد


پرورش حواس کودک دو ماههپرورش حواس کودک دو ماهه

پرورش حواس کودک دو ماهه در دو ماهگی ، کودک برای مدت طولانی تری سر حال و پرانرژی است و همچنین آمادگی بیشتری برای دریافت اطلاعات جدید دارد. بعضی از فعالیت های ساده به او کمک خواهد کرد تا نسبت به دنیای اطرافش آگاهی بیشتری به دست آورد : پرورش حواس کودک دو ماهه

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران