کودک آنلاین

موضوع مقاله : رشد

دسته بندی : رشد

1
پرورش حواس کودک 6 ماهه
پرورش حواس کودک 6 ماهه کودک در 6 ماهگی قادر است که بسیاری از صداها ، صحنه ها و تصاویر را از یکدیگر تشخیص دهد. او ممکن است که مات و مبهوت اجسامی با رنگ های روشن ، شاد و درخشان شود و همچنین اسباب بازی هایی صدادار میتوانند کاملا او را مجذوب کنند. پرورش حواس کودک 6 ماهه

پرورش حواس کودک 6 ماهه
کودک در 6 ماهگی قادر است که بسیاری از صداها ، صحنه ها و تصاویر را از یکدیگر تشخیص دهد. او ممکن است که مات و مبهوت اجسامی با رنگ های روشن ، شاد و درخشان شود و همچنین اسباب بازی هایی صدادار میتوانند کاملا او را مجذوب کنند. راه های زیادی وجود دارد که میتوانید به وسیله ی آن کودک را درگیر بازی کردن و لذت بردن از آن کنید :
مراحل و گام ها

1 . چند بطری پلاستیکی را برداشته و آن ها را با مقادیر مختلفی از آب پر کنید. سپس با یک قاشق روی آنها ضربه بزنید. او صداهای مختلفی را که از بطری ها بلند می شود تشخیص داده و بعد از مدتی ، برای ادامه ی بازی به شما ملحق میشود.
2 . کودک را بر سر یک سه راهی قرار دهید! : به هر یک از دستان کودکتان یک اسباب بازی دهید. حالا اسباب بازی سومی را به او نشان دهید تا آن را هم گرفته و نگه دارد.
او بعد از تمرین زیاد و امتحان کردن راه های متفاوت ، متوجه خواهد شد که اگر بخواهد اسباب بازی سوم را نیز در دستش بگیرد ، باید یکی از آنهایی را که در دست دارد ، زمین بگذارد.
3 . یکی از اسباب بازی های مورد علاقه ی او را زیر پتو یا یک تکه پارچه ، پنهان کنید. با این کار او یاد خواهد گرفت که برای به دست آوردن آن باید قسمتی از اسباب بازی را که زیر پارچه میتواند ببیند ، بیرون بکشد.
4 . یک ماشین اسباب بازی را روی میز به سمت لبه ی آن سر دهید و در حالی که کودک مشغول تماشاست ، بگذارید تا از لبه ی میز پایین بیفتد. بعد از چند بار تماشای صحنه ی سقوط ، کودک افتادن ماشین را پیش بینی کرده و قبل از افتادن آن به زمین ، به آن نگاه خواهد کرد.
5 . یک اسباب بازی کوکی موزیکال را زیر پوشک او پنهان کنید. او به موزیک با دقت گوش می دهد و به دنبال منبع صدا و اسباب بازی می گردد.
منبع : کتاب نگاهی نو به پرورش ذهنی کودک
پرورش حواس کودک 6 ماهه
تقویت حواس کودک پنج ماههتقویت حواس کودک پنج ماهه

تقویت حواس کودک پنج ماهه اکنون خلق و خوی کودک 5 ماهه تان بیشتر برای شما قابل پیش بینی است. شاید شما به زودی در خواهید یافت که او در حال شکل دهی طوفانی از همهمه ، هیاهو و هرج و مرج در دورن خود است. راه های زیادی وجود دارد که او را درگیر بازی و پرورش حواس کنید :


پرورش حواس کودک 7 ماههپرورش حواس کودک 7 ماهه

پرورش حواس کودک 7 ماهه در 7 ماهگی کودک با دقت بیشتری به اجسام نگاه می کند و به جزییات آن چه می بیند ، علاقه ای زیادی نشان می دهد . برای مثال به نقاشی های روی ملافه اش علاقه نشان می دهد و با دقت بیشتری به جزئیات وسایل روی تختخوابش توجه می کند. پرورش حواس کودک 7 ماهه

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران