کودک آنلاین

موضوع مقاله : رشد

دسته بندی : رشد

2
تقویت حواس کودک پنج ماهه
تقویت حواس کودک پنج ماهه اکنون خلق و خوی کودک 5 ماهه تان بیشتر برای شما قابل پیش بینی است. شاید شما به زودی در خواهید یافت که او در حال شکل دهی طوفانی از همهمه ، هیاهو و هرج و مرج در دورن خود است. راه های زیادی وجود دارد که او را درگیر بازی و پرورش حواس کنید :

تقویت حواس کودک پنج ماهه
اکنون خلق و خوی کودک 5 ماهه تان بیشتر برای شما قابل پیش بینی است. شاید شما به زودی در خواهید یافت که او در حال شکل دهی طوفانی از همهمه ، هیاهو و هرج و مرج در دورن خود است. راه های زیادی وجود دارد که او را درگیر بازی و پرورش حواس کنید :مراحل و گام ها :
1 . یک کاسه یا تابه ی بزرگ و براق را به دست کودکتان بدهید ، به طوری که بتواند تصویر خود را در آن ببیند. اجازه دهید که با کف دستش روی آن ضربه بزند ، آن را بچرخاند و با سر و صدا به این طرف و آن طرف بکوبد. او همچنین عاشق بازی کردن با وسایلی مثل تلفن و یا کنترل تلویزیون می باشد.
2 . کودک را در مقابل یک آینه ی قدی نگه داشته و اجازه دهید تا تصویر خودش را در آینه ببیند یا حتی میتوانید با قرار دادن یک آینه در نزدیکی میزی که او را عوض می کنید ، این عمل را برای او سرگرم کننده سازید.
3 . یک توپ بزرگ را در مقابل چشمان او بالا و پایین بزنید. هر بار آن را بالاتر و بعد پایین تر یا یواش تر و تندتر از قبل به زمین بزنید. با این کار او در دنبال کردن حرکات توسط چشم هایش مهارت بیشتری پیدا می کند.
4 . یک توپ را به زیر صندلی ای که به دیوار تکیه داده شده  ، غل دهید به طوری که به دیوار خورده و برگردد . سعی کنید که کودکتان به این حرکت برگشتی توپ پس از برخورد به دیوار ، نگاه کند.
5 . انگشتان کودک را روی لب تان قرار دهید و صداهای مختلف مثل بِ ، مِ ، آ ، ای ، او .... را درآورید. بگذارید تا کودک لرزشی را که بر اثر هر صدا ایجاد میشود ، حس نماید.
نکات مهم
اگر اجسام متحرک را تا قبل از این زمان دور از دسترس کودکتان گذاشته اید ، حالا میتوانید آنها را پایین بیاورید و در دسترس او قرار دهید.
او بعد از مدتی دیگر فقط راضی به نگاه کردن اجسام جالب اطرافش نیست ؛ بلکه کم کم نیاز پیدا می کند که چیزها را چنگ بزند ، لمس کند ، بچرخاند و آزمایش نماید.
اجازه دهید که خود کودک راهنمای شما در انتخاب بازی ها و فعالیت ها باشد. شما باید همواره توجه داشته باشید که در هر سنی کودکتان در حال یادگیری چه نوع مهارتی است ، چه اسباب بازی هایی بیشتر او را به سمت خود جذب می کنند و یا حتی چه چیزی باعث می شود که او لبخند زده و شاد شود.
منبع : کتاب نگاهی نو به پرورش ذهنی کودک
تقویت حواس کودک پنج ماهه
پرورش حواس کودک 4 ماههپرورش حواس کودک 4 ماهه

پرورش حواس کودک 4 ماهه کودک قبل از 4 ماهگی تنها قادر به دیدن اشیا در فاصله ی 20 تا 30 سانتی متری است. اما پس از چهار ماهگی زاویه ی دیدش تغییر یافته و بینایی اش قوی تر میشود. پرورش حواس کودک 4 ماهه


پرورش حواس کودک 6 ماههپرورش حواس کودک 6 ماهه

پرورش حواس کودک 6 ماهه کودک در 6 ماهگی قادر است که بسیاری از صداها ، صحنه ها و تصاویر را از یکدیگر تشخیص دهد. او ممکن است که مات و مبهوت اجسامی با رنگ های روشن ، شاد و درخشان شود و همچنین اسباب بازی هایی صدادار میتوانند کاملا او را مجذوب کنند. پرورش حواس کودک 6 ماهه

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران