کودک آنلاین

موضوع مقاله : رشد

دسته بندی : رشد

1
پرورش حواس کودک 12 ماهه
پرورش حواس کودک 12 ماهه کودک شما در یک سالگی عاشق لمس کردن چیزهای مختلف بوده و به وسیله ی آن حس جدیدی را تجربه می نماید. تجربه ی حس خیسی ، تجربه ی دست زدن به ژله ی سرد و لیز ، و یا تجربه ی در دست گرفتن قالب یخ سرد و سفت ، برای او واقعا لذت بخش است. پرورش حواس کودک 12 ماهه

پرورش حواس کودک 12 ماهه
کودک شما در یک سالگی عاشق لمس کردن چیزهای مختلف بوده و به وسیله ی آن حس جدیدی را تجربه می نماید. تجربه ی حس خیسی ، تجربه ی دست زدن به ژله ی سرد و لیز ، و یا تجربه ی در دست گرفتن قالب یخ سرد و سفت ، برای او واقعا لذت بخش است.

او حتی از شنیدن صداهای جدید مثل صدای کوبیدن قاشق به روی میز و یا صندلی خودش هم لذت می برد . از کمک کردن به کودکتان برای تجربه کردن حس های مختلف نسبت به محیط اطراف ، لذت ببرید :
مراحل و گام ها:
1 . برای او انواع و اقسام کتاب های مختلف را بخوانید. اگر می بینید که علاقه مند است تا خودش به تنهایی کتاب را ورق بزند ، حتما این اجازه را به او بدهید.
2 . او را با انواع موسیقی آشنا کنید. زمانی که در ماشین هستید ، بهترین موقع برای شنیدن آهنگ های مختلف است. اگر کودک شما در سنین کم به موسیقی گوش دهد ، ممکن است در آینده این علاقه را گسترش داده و به آن به صورت جدی بپردازد.
3 . چند جفت کفش مختلف را روی زمین جلوی او بگذارید . یک لنگه از کفش ها را بردارید و به او بدهید. سپس ببینید که میتواند لنگه دیگر آن را پیدا کند یا خیر.
4 . یک لوله ی دراز مقوایی به او بدهید ، مثلا رول داخل دستمال کاغذی . سپس به او نشان دهید که چگونه میتواند به کمک آن توپی را بر روی زمین به این طرف و آن طرف هل دهد.
5 . ببینید آیا کودکتان میتواند ماشین اسباب بازی اش را روی زمین به سمت جلو هل دهد و به حرکت درآورد. یک نوار یا روبان به ماشین ببندید . حالا ببینید به کمک نوار میتواند ماشین را این طرف و آن طرف بکشد.
6 . به کمک یک جعبه برای ماشین او یک تونل درست کنید. سپس به او نشان دهید که چگونه میتواند ماشین را به داخل تونل هل دهد و بیرون آمدن آن را از طرف دیگر تماشا کند.
7 . با یکدیگر برقصید : دست های او را در دست تان بگیرید و بگذارید تا او با آهنگ بالا و پایین بپرد و برقصد . یا این که او را در بغل بگیرید و همراه هم با آهنگ مورد علاقه تان برقصید.
8 . دست زدن را با هم تمرین کنید. آهنگی را که ریتم مارش دارد ، بگذارید و همراه با موزیک با هم دست بزنید.
منبع : کتاب نگاهی نو به پرورش ذهنی کودک
پرورش حواس کودک 12 ماهه
پرورش حواس کودک ده ماههپرورش حواس کودک ده ماهه

پرورش حواس کودک ده ماهه در 10 ماهگی ، کودک به اندازه ی اجسام دقت زیادی می کند تا دریابد چه اجسامی در داخل یکدیگر جا می گیرند . برای مثال آیا یک فنجان بزرگتر میتواند در داخل یک فنجان کوچک جا شود؟ پرورش حواس کودک ده ماهه


پرورش حواس کودک 11 ماههپرورش حواس کودک 11 ماهه

پرورش حواس کودک 11 ماهه در 11 ماهگی کودک شما از شنیدن صداهای جدید و دیدن مناظر جدید و لمس الیاف و سطوح مختلف با جنس های گوناگون ، لذت می برد. پرورش حواس کودک 11 ماهه

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران