کودک آنلاین

موضوع مقاله : رشد

دسته بندی : رشد

3
ماساژ بعد از حمام کودک
ماساژ بعد از حمام کودک :والدین غالباً کودکانشان را بعد از حمام وقتی که کودک هنوز برهنه است ماساژ می‌دهند.اگر کودک پوستی خشک دارد بهترین زمان برای روغن زدن همین زمان است. ماساژ بعد از حمام کودک

ماساژ بعد از حمام کودک
والدین غالباً کودکانشان را بعد از حمام وقتی که کودک هنوز برهنه است ماساژ می‌دهند.اگر کودک پوستی خشک دارد بهترین زمان برای روغن زدن همین زمان است.
بعد از روغن زدن تمام بدن را ماساژ دهید.البته پس از آنکه نوزاد را خشک کردید.حتی اگر پوست او چرب است و نیازی به مرطوب شدن ندارد باز هم متوجه می‌شوید که این زمان طبیعی‌ترین و بهترین زمان برای ماساژ دادن است.
اگر ترجیح می‌دهید ماساژ تمام بدن به زمانی دیگر موکول شود در این زمان فقط یک یا دو حرکت مورد علاقه‌ی کودک را اجرا کنید.فاصله‌ی بین خشک کردن و لباس پوشاندن را انتخاب کنید این انتخاب به کار روزانه‌تان لحظاتی صمیمی هدیه می‌دهد.
ماساژ هنگام قنداق کردن
شاید کودکتان از اینکه بعد از حمام او را محکم در حوله‌ای بپیچید و به روشی مشابه با روش سنتی چینی‌ها قنداقش کنید احساس آرامش و راحتی کند.می‌توانید بعد از اینکه او را در حوله پیچیدید ماساژ دهید ماساژ محکم و ممتدی را تا پایین‌دست‌ها اجرا کنید.
سپس دست دیگرتان را که آزاد است به دور  سر او حلقه کنید و حرکات مربوط به ماساژ سر را هم انجام دهید.
او را در حالتی نگه‌دارید که قفسه‌ی سینه‌ی او روی سینه شما باشد با استفاده از کف دستتان با حرکاتی طولی به شکل جارویی پشت او را تا پایین ماساژ دهید.حرکات چرخشی و با تمام کف دست
کودکتان را روی حوله خشکی در اتاقی گرم برای انجام ماساژ بخوابانید.اگر در نظر دارید فقط چند حرکت را انجام دهید حرکات چرخشی با تمام کف دست را روی قسمت جلو، عقب، دست‌ها،پاها انجام دهید.
این حرکات باعث می‌شود تا تماس بدن شما با بدن او بیشتر شود این حرکات را برای کودکان بزرگ‌تر که نشستن را یاد گرفته‌اند نیز می‌توانید انجام دهید در صورت تمایل می‌توانید از روغن استفاده کنید ولی وجود آن ضروری نیست.
ماساژ جلوی بدن
کودکتان را به پشت بخوابانید دستتان را به طور افقی در قسمت بالای قفسه‌ی سینه‌ی او قرار دهید و محکم آن را به طرف پایین حرکت دهید تا به زیر شکم برسید.
قبل از اینکه دستتان را از پشت بدن کودک جدا کنید دست دیگر را در ناحیه‌ی شروع قرار دهید و همان‌گونه که گفتیم به سمت پایین حرکت دهید. این کار را چندین بار تکرار کنید می‌توانید این حرکات را به شکل موزون و هماهنگ انجام دهید.
ماساژ پشت از بالا به پایین
اگر کودکتان می‌تواند روی شکمش دراز بکشد از دستور عمل ماساژ چرخشی با تمام کف دست برای قسمت پشت از بالا به پایین استفاده کنید.
اگر کودک می‌تواند بشیند هنگامی که ماساژ های پی‌درپی بدن او را به جلو میراند نیاز به مراقبت دارد برای این کار یکی از دست‌هایتان را روی قفسه‌ی سینه‌اش بگذارید و از دست دیگرتان به طور موزون و هماهنگ برای ماساژ ناحیه پشت از بالا به پایین استفاده کنید.
منبع:کتاب ماساژ کودکان
ماساژ بعد از حمام کودک
ماساژ جلوی بدن کودکماساژ جلوی بدن کودک

ماساژ جلوی بدن کودک وقتی اتاق را گرم کردید و روغن و حوله را آماده ساختید.کودکتان را برهنه کرده و پوشک او را باز کنید.او را جلوی خود قرار دهید در حالی که به پشت خوابیده و پاهایش به شما نزدیک تر است قرار دهید.انگشتانتان را در روغن فرو برده و بعد دستهایتان را آرام به هم بمالید. ماساژ جلوی بدن کودک


حمام کردن کودکانحمام کردن کودکان

حمام کردن کودکان : شاید حمام کردن کودکان کار دشواری به نظر بیاید ولی این کار با بازی و تفریح می‌تواند لذت‌بخش و مفرح باشد. شما می‌توانید حمام را به جایی برای بازی و سرگرمی و همین طور مکانی برای آموزش و بهداشت کودک خود تغییر دهید. حمام کردن کودکان


ماساژ پشت بدن کودکماساژ پشت بدن کودک

ماساژ پشت بدن کودک :برای این بخش از ماساژ کودکتان را به روی شکم در حالی قرار دهید که پاهایش به سوی شما باشد. اگر عادت دارد به پشت یا پهلو بخوابد. احتمالاً خوابیدن روی شکم را دوست نخواهد داشت. با وجود این سعی کنید او را بیشتر به خوابیدن بر روی شکم عادت دهید تا به رشد او کمک کند. زیرا این حالت باعث رشد سیستم حرکتی کل بدن خواهد شد. ماساژ پشت بدن کودک


حمام کردن نوزاد و شیرخوارحمام کردن نوزاد و شیرخوار

حمام کردن نوزاد و شیرخوار :درون یک لگن، آب تمیز و گرم بریزید و درجه حرارت آن را در حدود 24 تا 27 درجه سانتی‌گراد نگه‌دارید. لباس‌های کودک را درآورید و حوله‌ای دور بدن او‌ بپیچید و صورت و سر او را با روشی که پیش از این گفته شد، بشویید. حمام کردن نوزاد و شیرخوار

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.
05 خرداد 1394 - 9:46:59

محمد یافتیانممنون

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران