کودک آنلاین

موضوع مقاله : رشد

دسته بندی : رشد

0
ایجاد انگیزه و تشویق نوزاد
ایجاد انگیزه و تشویق نوزاد او اکنون قدم به دنیا نهاده و در کنار شماست ! در حینی که کودکتان در حال تطبیق خود با محیط خارج از رحم است و شما نیز کم کم با نقش والدینی خود ، خو می گیرید ، از روش های متفاوتی برای تشویق کردن و انگیزه دادن به رشد فیزیکی او میتوانید بهره مند شوید :

ایجاد انگیزه و تشویق نوزاد
او اکنون قدم به دنیا نهاده و در کنار شماست ! در حینی که کودکتان در حال تطبیق خود با محیط خارج از رحم است و شما نیز کم کم با نقش والدینی خود ، خو می گیرید ، از روش های متفاوتی برای تشویق کردن و انگیزه دادن به رشد فیزیکی او میتوانید بهره مند شوید :

مراحل و گام ها
1 . دقت کنید که کودکتان تا چه حد از این که در آغوش گرفته شود ، لذت می برد. بعضی از کودکان از این که زیاد در بغل باشند ، زیاد کلافه و عصبی میشوند ، در حالی که برخی دیگر تا وقتی در بغل کسی نباشند ، حال و حوصله ی انجام کاری را ندارند.
2 . کودک را در ساعات بیداری در وضعیت های متفاوتی قرار دهید. بعضی اوقات او را روی شکم و گاهی به پشت بخوابانید .
مطمئن شوید که هنگام خوابیدن حتما کودکتان به پشت خوابیده باشد ؛ زیرا گاه ممکن است خواباندن کودک روی شکم منجر به سندرم مرگ ناگهانی نوزاد شود.
3 . انگشتان دست خود و یا یک جغجغه را روی کف دست کودکتان قرار دهید. با این کار او قادر خواهد بود که مشت کردن و گرفتن محکم اشیا را در دستش تمرین کند.
4 . نوزاد را روی سطحی ثابت و محکم قرار داده که اطراف او مانعی نباشد تا او بتواند با پاهایش به این طرف و آن طرف لگد بزند و بازوها و دستهایش را حرکت دهد.
اگر شروع به گریه کرد ، آرامش کنید و اگر دیدید هنوز گریه می کند ، صبر کنید و یک روز دیگر این تمرین را انجام دهید.
5 . سر انگشتان و شانه های کودکتان را در حالی که غذا می خورد بمالید یا بعد از حمام تمام بدنش را ماساژ دهید . سعی کنید ماساژ دادن در سطحی وسیع و محکم و به صورت دایره وار باشد.
6 . وقتی میخواهید او را عوض کنید ، شکم ، انگشتان پا و دستش را ببوسید. این کا به او کمک می کند تا اولین هوشیاری ها را نسبت به قسمت های مختلف بدنش پیدا کند.
منبع : کتاب نگاهی نو به پرورش ذهنی کودک
ایجاد انگیزه و تشویق نوزاد
لزوم ایجاد انگیزه در کودکلزوم ایجاد انگیزه در کودک

لزوم ایجاد انگیزه در کودک همه حیوانات به خصوص انسان براساس (( سود و زیان )) حاصل از انجام کار تصمیم به انجام دادن یا ندادن آن کار می گیرند و تقریبا نمیتوان انسان ها را برای همیشه به زور به انجام کاری وادار کرد. لزوم ایجاد انگیزه در کودک


نوزاد را برانگیزید – بخش اولنوزاد را برانگیزید – بخش اول

نوزاد را برانگیزید – بخش اول کودک آنلاین: هنگام تولد، حس بینایی کمترین رشد را نسبت به سایر حواس کرده است. نوزادان نزدیک بین هستند و دنیای پیرامون آنها خارج از میدان دیدشان قرار دارد. بهترین دید آنها در فاصله بیست سانتیمتری از بینی است و قادر به دیدن فاصله بیش از 45 سانتیمتری بینی شان نیستند.


10 راه برانگیزاندن کودک – بخش سوم10 راه برانگیزاندن کودک – بخش سوم

برانگیزاندن کودک برانگیزاندن سبب می‌شود، کودک کاری را بر اساس استعدادهای درونی‌اش انجام دهد، البته با کمی کمک از انسان‌های معتمدش؛ اما اگر پدر و مادر بکوشند کودک‌را به انجام کاری یا گسترش مهارتی – که کودک دوست ندارد یا شاید به گمانش در آن، استعدادی ندارد – وادارند، برانگیزاندن تبدیل به هل دادن می‌شود. برانگیزاندن کودک

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران