کودک آنلاین

موضوع مقاله : رشد

دسته بندی : رشد

7
کمک به رشد جسمانی نوزاد 3 ماهه
کمک به رشد جسمانی نوزاد 3 ماهه کودک آنلاین: در سه ماهگی قسمت های مختلف بدن کودک در حال هماهنگ شدن با یکدیگرند. او یاد می گیرد که چگونه با دست هایش چیزهای مختلف را چنگ بزند و وقتی روی شکم خوابیده وزنش را روی دستانش قرار داده و خودش را از زمین بلند کند.

کمک به رشد جسمانی نوزاد 3 ماهه
کودک آنلاین: در سه ماهگی قسمت های مختلف بدن کودک در حال هماهنگ شدن با یکدیگرند. او یاد می گیرد که چگونه با دست هایش چیزهای مختلف را چنگ بزند و وقتی روی شکم خوابیده وزنش را روی دستانش قرار داده و خودش را از زمین بلند کند.
- بشین، پاشو بازی کنید: به آرامی و نرمی او را با گرفتن دست هایش بالا آورده و سپس دوباره او را پایین ببرید. این کار عضلات شکمش را تقویت کرده و به او کمک می کند تا دنیا را از زوایای مختلف مشاهده نماید.

- پاهای او را ورزش دهید؛ آنها را بالا آورده و سپس بگذارید تا به سمت پایین رها شوند. همراه با ورزش این شعر را هم می توانید امتحان کنید:
پاهاتو بالا ببر، حالا به راست بچرخون، بعدش به چپ بچرخون، بعدش یهو تالاپی بندازش روی زمین.- او را به شکم بخوابانید و کف دستان تان را روی کف پای کودکتان قرار دهید. بدین صورت او به سمت مخالف دست تان نیرو وارد کرده و حرکت دست های شما او را به سمت جلو سُر می دهد. این کار در کودک آمادگی لازم را برای چهار دست و پا رفتن و خزیدن ایجاد می کند.

- به کودکتان کمک کنید تا غلتیدن را تمرین کند. برای این کار دست هایتان را زیر شانه های او قرار داده و به آرامی او را به این طرف و آن طرف حرکت دهید. وقتی او به پهلو می شود، یک لحظه مکث کرده و به او اجازه دهید تا خودش غلتیدن را به تنهایی امتحان کند.

منبع: نگاهی نو به پرورش ذهنی کودک
کمک به رشد جسمانی نوزاد 3 ماهه

کمک به رشد جسمانی نوزاد 2 ماههکمک به رشد جسمانی نوزاد 2 ماهه

کمک به رشد جسمانی نوزاد 2 ماهه کودک آنلاین: در دو ماهگی به ندرت حرکات کودک تصادفی و غیرارادی خواهد بود. یک سری فعالیت های ساده می تواند به او کمک کند، تا کنترل بهتری بر روی حرکاتش داشته باشد. کمک به رشد جسمانی نوزاد 2 ماههکمک به رشد جسمانی نوزاد 4 ماههکمک به رشد جسمانی نوزاد 4 ماهه

کمک به رشد جسمانی نوزاد 4 ماهه کودک آنلاین: تا 4 ماهگی کودکان یاد گرفته اند که تقریباً دور خودشان بچرخند. به همین دلیل وقتی شما کودکتان را به روی شکم می خوابانید، او قادر خواهد بود که به صورت اریب به سمت جلو حرکت کند. او این کار را با خزیدن توسط پاها و بازوهایش انجام می دهد.

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران