کودک آنلاین

موضوع مقاله : رشد

دسته بندی : رشد

2
هفته بیست و پنجم  رشد نوزاد
هفته بیست و پنجم رشد نوزاد هفته 25 رشد نوزاد از این ماه نوزاد بصورت رسمی میتواند تغذیه تکمیلی را آغاز نماید . او دیگر رسما ۶ ماهه میشود و بایستی کنار شیر مادر بتدریج ، غذاهای کمکی را هم تجربه کنند. نوزاد در این هفته های پایانی ماه پنجم تولد خود فعالتر شده توانایی بینایی نوزاد قدرت درک محیطی او بیشتر شده است.

هفته بیست و پنجم  رشد نوزاد

از این ماه نوزاد بصورت رسمی میتواند تغذیه تکمیلی را آغاز نماید . او دیگر رسما ۶ ماهه میشود  و بایستی  کنار شیر مادر بتدریج ، غذاهای کمکی را هم تجربه کنند.
نوزاد در این هفته های پایانی ماه پنجم تولد خود  فعالتر شده  ،بهتر است  لباسهای راحت به او بپوشانید تا بهنگام گردش در خانه جلوی تحرک او را نگیرد.
در این سن بایستی نوزاد را دائما زیر نظر داشته باشید چون او دوست دارد بچرخد و هرچیز را دورن دهان خود بگذارد . از طرفی هم قدر بلع او هنوز کامل نشده پس بسیار باید مراقب دستانش باشید .
رشد مغزی – هفته بیست و پنجم  رشد نوزاد
ممکن است نوزاد در این سن شروع کند به تمرین سینه خیز رفتن او میتواند در زمانیکه بر روی پشت خوابیده غلت بزند و سپس سعی کند که سینه خیز برود . البته ممکن است برخی کودکان اینکار را انجام ندهد .  نشستن او در این زمان به حالت ثبات رسیده اما هنوز برای مدت طولانی قادر به نشستن نمیباشد . برخی از کودکان ممکن است در هفت ماهگی قادر به نشستن گردند.تقویت مغز- هفته بیست و پنجم رشد نوزاد 

توانایی بینایی نوزاد قدرت درک محیطی او  بیشتر شده است. اواکنون قادر است با دیدن قسمتی از یک شی آنرا تشخیص دهد. این درست وقتی اتفاق می افتد که شما می‌توانید بازی قایم باشک یا دالی را با او بازی کنید. در واقع وقتی شما پشت میز یا کمدی پنهان می‌شوید. او با دیدن بخشی از بدنتان، حضور شما را در آنجا تشخیص می‌دهد.
تغذیه تکمیلی نوزاد – هفته بیست و پنجم رشد  
اکنون نوزاد مجوز  شروع تغذیه تکمیلی  را دارد  اکنون میتوانید در صورت نداشتن آلرژی به بادام برای او  کمی حریره بادام  و فرنی برنج  یا سرلاک آرد برنج با غلظت کمی بیشتر از شیر مادر  و بمیزان سه تا چهار قاشق چای خوری آماده کنید درطول  روز شروع کنید . از دادن غذای سفره  خانواده به نوزاد جدا خودداری نمایید . امکان دارد نوزاد شما از خوردن غذا سر باز زند پس با حفظ خونسردی دوباره آنرا در وعده دیگری به کودک معرفی کنید .   
اگر چنانچه در خودتان سابقه آسم یا آلرژی را داشته اید حتما با پزشک او در میان بگذارید زیرا برخی از بیماریهای آلرژیک نوزادان میتواند سابقه ژنتیکی داشته باشد.بازیهای مناسب هفته بیست و پنجم  رشد نوزاد (پنج ماهگی)
سینه خیز رفتن
 حرکتهایی مانند  ” تکان خوردن” و ” سینه خیز رفتن” موجب افزایش اتصالات عصبی در مغز نوزاد میگردد. این اتصالات عصبی در تقویت مهارتهای حرکتی بزرگ در آینده موثرند.
- نوزادان مدام خودشان را به این طرف و آن طرف تکان می دهند. این تکان خوردن ها و دست و پا زدن ها آنها را برای سینه خیز رفتن آماده می کند.
نوع بازی :
* نوزادتان را به شکم روی زمین بخوابانید و خودتان هم در مقابلش روی زمین بخوابید.
* اسباب بازی جذابی را مقابلش بگذارید. البته ان را در فاصله ای بگذارید که دستش به ان نرسد.
* اسباب بازی را به عقب و جلو حرکت دهید ( جغجغه یا توپ های زنگوله ای برای این بازی مناسبند).
* نوزاد با دیدن توپ و شنیدن صدای آن توجهش جلب می شود و سعی می کند توپ را بگیرد و احتمالا در حین این کار کمی خودش را به سمت جلو می کشد.
* بگذارید توپ را در دست هایش بگیرد و وقتی این کار را کرد حسابی او را تشویق کنید. موفق شدن در این بازی اعتماد به نفس زیادی را در کودک به وجود می اورد.
نگرانی‌های والدین هفته بیست و پنجم رشد نوزاد  
زمان خواب
نوزادان معمولا بطور طبیعی  در ۶ ماهگی بطور کلی ۱۴ ساعت در روز می‌خوابد آنها معمولا دوبار در روز چرت میزنند و در این زمان بایستی با شروع تغذیه تکمیلی شیردهی شبانه بتدریج کم شود و در نهایت بدلیل آسیب رساندن به دندانهای نوزاد تا یکسالگی بایستی حذف گردد اگر نوزاد درطول شب خوب نمیخوابد  اجازه ندهید در طول روز زیاد بخوابد (بیشتر از یک ساعت نخوابد) و تغییرات کوچکی اعمال کنید که بتوانید خواب شبانه او را طولانی‌تر و عمیق تر کنید.

ممکن است نوزاد بخاطر مشکلاتی که داره مانند رفلاکس معده و درد دندان درآوردن یا اضطراب جدایی از مادر قادر نباشد که خواب درستی داشته باشند . بهتر است برای داشتن خواب بهتر کودک خود کمی حوصله بخرج دهید . تمامی این مسایل ممکن است تا یکسالگی کودک خوبخود برطرف گردد.
هفته بیست و چهارم رشد نوزادهفته بیست و چهارم رشد نوزاد

هفته بیست و چهارم رشد نوزاد در هفته بیست و چهارم رشد نوزاد نوزاد در شیر خوردن حریصتر میشود و با ولع شیر میخورد او اکنون برای رشد بیشتر اندامهایش نیاز به تغذیه تکمیلی دارد نوزاد در این سن همه چیز را لمس می‌کند، میگیرد می‌کشد و پرتاب می‌کند و به دهان میبرد


هفته بیست و سوم  رشد نوزادهفته بیست و سوم رشد نوزاد

هفته بیست و سوم رشد نوزاد هفته 23 رشد نوزادی در هفته بیست و سوم رشد نوزاد با شنیدن اسم خود واکنش نشان میدهد و بسوی صدا برمیگردد .اما نوزاد در این سن ممکن است با دیدن افراد غریبه ، غریبی کند اما برخی از کودکان نیز اینگونه نیستد و به راحتی با افراد ارتباط برقرار میکنند .


هفته بیست و دوم رشد نوزادهفته بیست و دوم رشد نوزاد

هفته بیست و دوم رشد نوزاد :نوزاد شیرین شما اکنون می‌تواند کمی بنشیند و اسباب‌بازی‌های اطراف خود را بردارد و به دهان ببرد همیشه توجه داشته باشید شیئی که قابل بلع باشد یا خطری برای او داشته باشد در دسترسش قرار ندهید. و مراقب باشید که اسباب‌بازی‌هایی که در دسترس او قرار می‌دهید دارای قطعات ریز نباشد . هفته بیست و دوم رشد نوزاد


هفته بیست و یکم رشد نوزادهفته بیست و یکم رشد نوزاد

هفته بیست و یکم رشد نوزاد :اکنون در پایان دوره چهار ماهگی کودک خود قرارگرفته‌اید . زمانی که کودک شما دیگر نام خود را می‌شناسد و اگر او را با اسم خود صدا بزنید به سمت شما برمی‌گردد. اکنون نوزاد شما خوش‌خنده تر از قبل برای شما دلربایی می‌کند. او می‌تواند از خود آواهایی مانند "د د د" یا "ب ب ب" را دربیاورد . او اکنون در حال تمرین سخن گفتن است و تارهای صوتی خود را برای آینده نزدیک آماده می‌کند. هفته بیست و یکم رشد نوزاد

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران