کودک آنلاین

موضوع مقاله : رشد

دسته بندی : رشد

5
کمک به رشد جسمانی نوزاد یک ماهه
کمک به رشد جسمانی نوزاد یک ماهه کودک آنلاین: کودک یک ماهۀ شما اکنون بسیاری از حرکات غیرارادی و تکان های اسپاسمی و ناگهانی اعضای بدنش را از دست داده و در حال آغاز الگوهای حرکتی نرم و ریتمیک در دست ها و پاهاست. بعضی از فعالیت های بدنی می تواند تو را در این مسیر کمک کرده تا به وضعیت تعادلی بهتری دست پیدا کند.

کمک به رشد جسمانی نوزاد یک ماهه
کودک آنلاین: کودک یک ماهۀ شما اکنون بسیاری از حرکات غیرارادی و تکان های اسپاسمی و ناگهانی اعضای بدنش را از دست داده و در حال آغاز الگوهای حرکتی نرم و ریتمیک در دست ها و پاهاست. بعضی از فعالیت های بدنی می تواند تو را در این مسیر کمک کرده تا به وضعیت تعادلی بهتری دست پیدا کند.
1- انگشتان دست و پای کودکتان را یکی یکی ماساژ دهید. او از احساس حاصل از این عمل، لذت خواهد برد. همچنین تماس دست های شما با بدن او می تواند هوشیاری بدن کودک را افزایش دهد.

2- پارچه هایی از جنس و الیاف مختلف را روی بازوها و پاهای او بکشید؛ پارچه های مخملی، ابریشمی، ساتن، فلانل و حوله ای. جنس هر کدام از این نوع پارچه ها را در حالی که به آرامی بر روی بدن او می کشید، برای کودک توضیح دهید.
3- در حالی که کودک را به پشت خوابانده اید، به آرامی دست ها و بازوهای او را بالا و پایین ببرید یا در همین حالت سعی کنید که پاهای او را به حالت پادوچرخه دایره وار حرکت دهید. در حینی که دست و پاهایش را حرکت و ورزش می دهید، برایش آواز بخوانید.

4- کودکتان را روی شکم خوابانده و شما نیز، هم سطح او روی زمین خم شوید. یک اسباب بازی براق با رنگ روشن و جذاب را به او نشان دهید و اسمش را صدا بزنید. این کار او را تشویق می کند که سرش را بالا آورده و عضلات گردن، کمر و بازوهایش را ورزش دهید.

5- کودکتان را بعد از حمام ماساژ دهید، تماس دستان شما با بدن کودک احساس آرامش و امنیت خاطر به او می دهد.

6- به عکس العمل های کودکتان در مقابل حرکت های ورزشی که با او انجام می دهید، احترام بگذارید. اگر می بینید که حرکت خاصی او را عصبانی یا کلافه می کند، آن را متوقف کرده و آزمایش آن را برای روزی دیگر بگذارید.

منبع: نگاهی نو به پرورش ذهنی کودک
کمک به رشد جسمانی نوزاد یک ماهه

کمک به رشد جسمانی نوزاد 2 ماههکمک به رشد جسمانی نوزاد 2 ماهه

کمک به رشد جسمانی نوزاد 2 ماهه کودک آنلاین: در دو ماهگی به ندرت حرکات کودک تصادفی و غیرارادی خواهد بود. یک سری فعالیت های ساده می تواند به او کمک کند، تا کنترل بهتری بر روی حرکاتش داشته باشد. کمک به رشد جسمانی نوزاد 2 ماهه

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران