کودک آنلاین

موضوع مقاله : رشد

دسته بندی : رشد

0
بچه قنداقی – قسمت دوم
بچه قنداقی – قسمت دوم قنداق کردن نوزاد نه تنها او را گرم و ایمن نگه می دارد ، بلکه باعث کمتر شدن پریشانی او نیز میشود. قنداق دست نوزاد را به سمت پایین نگه می دارد و اجازه نمی دهد که نوزاد دستانش را تکان دهد ، بنابراین در موقع شیردهی نوزاد پستان مادر را به شکلی صحیح می گیرد. بچه قنداقی – قسمت دوم

بچه قنداقی – قسمت دوم

فواید برای شیردهی پستانی
قنداق کردن نوزاد نه تنها او را گرم و ایمن نگه می دارد ، بلکه باعث کمتر شدن پریشانی او نیز میشود. قنداق دست نوزاد را به سمت پایین نگه می دارد و اجازه نمی دهد که نوزاد دستانش را تکان دهد ، بنابراین در موقع شیردهی نوزاد پستان مادر را به شکلی صحیح می گیرد.
توجه داشته باشید:
قنداق کردن نوزاد ، در صورتی اشکال دارد که سفت باشد . اگر این طور نباشد ، مشکلی ایجاد نمی کند. نوزاد را قنداق کنید ، ولی نه خیلی محکم و سفت.
برای اینکه مطمئن شوید نوزاد را خیلی سفت قنداق نکرده اید ، باید بتوانید انگشت اشاره تان را به راحتی بین بدن او و قنداق قرار دهید.
قنداق کردن و محدود شدن حرکات دست و پای نوزاد می تواند جلوی سندروم مرگ ناگهانی نوزاد را بگیرد.
وقتی نوزاد را قنداق می کنیم و او را به پشت می خوابانیم ، احتمال برگشتن روی شکم کمتر و در نتیجه احتمال وقوع سندروم مرگ ناگهانی نوزاد کم میشود.
یکی از بهترین روش های آرام کردن نوزادان نق نقو و ایرادگیر ، قنداق کردن است.
نوزادی که بیش از حد معمول گریه می کند ، اغلب با قنداق کردن آرام میشود. محققان به این نتیجه رسیده اند که تمایل بچه ها به گریه در قنداق ، کمتر از دیگر اوقات است و اینکه بعد از اولین قنداق ، نوزادان در خارج از قنداق احساس ناامنی می کنند.
تقریبا تمام بچه ها وقتی به دنیا می آیند پاهایشان به خاطر وضعیت داخل رحم ، جمع شده است و مدتی طول می کشد تا بتوانند پایشان را به طور کامل صاف کنند. بعد از مدتی ، کمی پاهایشان را صاف و گاهی جمع می کنند.ولی تقریبا در ماه های اول ، اغلب پاهای نوزادان جمع یا به شکل پرانتزی است. خیلی وقت ها مادرها نوزادشان را به خاطر اصلاح پرانتزی بودن پاها یا جهت صاف کردن آنها ، قنداق می کنند.
در حالی که متخصصان ارتوپد معتقد هستند ، قنداق کردن به هیچ وجه باعث رفع عیب پای پرانتزی نمی شود و کمکی به صاف شدن پای بچه ها نمی کند.
روی شکم و زانوهای نوزاد را سفت و محکم نبندید . زانوهای کودک را هم به هم نچسبانید زیرا حالت طبیعی زانوهای نوزاد این است کهاز هم باز باشد .
علاوه بر این ، اگر او را محکم نبندید ، کودک میتواند ران هایش را از هم باز نگه دارد که این عمل از در رفتگی لگن خاصره او جلوگیری میکند
ممکن است بشنوید که هیچگاه کودک را قنداق نکنید ، زیرا احتمالا چنین و چنان ! و انواع مضرات را برای قنداق کودک بیان کنند ، اما واقعیت این است که این خطرات درباره پوشک کردن نوزاد نیز صدق میکند و ممکن است در این باره هم اخبار متناقضی وجود داشته باشد.
پژوهش ها نشان داده است که ضربان قلب کودکان قنداق شده ، از ثبات بیشتری برخوردار بوده و کمتر گریه خواهند کرد و زمانی که به درستی قنداق شده باشد ، برای مدت طولانی تری می خوابند ، اگر از خواب بیدار شده و شروع به گریه کنند ، خودشان آرام میشوند و دوباره به خواب می روند.
منبع : مجله نی نی +
بچه قنداقی – قسمت دوم
بچه قنداقی – قسمت اولبچه قنداقی – قسمت اول

بچه قنداقی – قسمت اول بسیاری از مادران درباره قنداق کردن اطلاعات کاملی ندارند و با توجه به شنیده های مختلف ، نمی دانند که قنداق کردن نوزادان کار درستی است یا خیر ! بچه قنداقی – قسمت اول


آرام کردن بچه ی نق نقو و بی قرار – بخش اولآرام کردن بچه ی نق نقو و بی قرار – بخش اول

آرام کردن بچه ی نق نقو و بی قرار – بخش اول بسیاری از چیزهایی که موجب به خواب رفتن کوداکتان می شود ، میتواند موجب آرامش او نیز بشود. برای سرگرمی این کودکان غرغرو هواکش حمام را به کار بیندازید. رادیو با پارازیت هایش را روشن کنید یا جاروبرقی و ماشین لباسشویی و ظرفشویی را به کار بیندازید. آرام کردن بچه ی نق نقو و بی قرار – بخش اول


پرسش های کودکانه – بچه ها از کجا میان؟پرسش های کودکانه – بچه ها از کجا میان؟

پرسش های کودکانه – بچه ها از کجا میان؟ تَمی اعتراف کرد که وقتی کورت ( 5 ساله ) این سوال را پرسید ، کمی ترس برش داشت. او توضیح داد : (( همین که می خواستم جوابی برای کورت سرهم کنم ، نوزادم گریه اش بلند شد و حواسمان پرت شد . ولی نمی دانم دفعه ی بعد که پرسید چه شیره ای سرش بمالم ! )) پرسش های کودکانه – بچه ها از کجا میان؟

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران