کودک آنلاین

موضوع مقاله : رشد

دسته بندی : رشد

2
بازی کودکان 6 تا 12 ماهه
بازی کودکان 6 تا 12 ماهه کودک آنلاین: کودک بین سنین 6 تا 12 ماهگی وقت بسیاری را صرف بازی کردن با شما می کند. تمامی بازی های ارائه شده، به رشد اجتماعی، کلامی و حرکتی کودک تان کمک می نماید. نقاط عطف زیادی را در طی این مسیر خواهید دید. بازی کودکان 6 تا 12 ماهه

بازی کودکان 6 تا 12 ماهه
کودک آنلاین: کودک بین سنین 6 تا 12 ماهگی وقت بسیاری را صرف بازی کردن با شما می کند. تمامی بازی های ارائه شده، به رشد اجتماعی، کلامی و حرکتی کودک تان کمک می نماید. نقاط عطف زیادی را در طی این مسیر خواهید دید.
وقتی کودک تان شروع به نشان دادن رفتارهای اجتماعی مثل حس شوخ طبعی و یا علاقۀ شدید نسبت به چیزی را از خود نشان می دهد، می توانید از این نشانه ها پی به بینش و بصیرت درونی او ببرید.
او عاشق این است که آغوش پرمحبت و پرعاطفه شما را ببیند، همراه با شما دست بزند و آواز بخواند و بازی های گروهی انجام دهد. در این مرحله شما ناظر رشد او از یک کودک به یک شخصیت کوچک و مستقل اجتماعی خواهید بود.
•    تماشای آلبوم عکس
سعی کنید که آلبوم عکسی از دوستان و اعضای خانواده را که کودک با آنها آشناست، تهیه کرده و آن را برای کودک ورق بزنید. او از دیدن عکس افراد آشنا بسیار لذت می برد. ضمنِ این کار می توانید نام هر یک از افراد را تکرار کرده تا کودک آنها را به خاطر بسپارد.
این عمل روش خوبی است برای شناساندن اعضایی از خانواده که ممکن است دور از شما زندگی کنند. به این ترتیب کودک می تواند با آنها آشنا شده و اسم شان را یاد بگیرد.
•    بازی با آینه
کودکان در این سن عاشق دیدن تصویر خودشان در آینه هستند. شما می توانید با او مقابل یک آینه، بازی های مختلفی را که باعث لذت بیشتر او می شود، انجام دهید. مثل لبخند زدن و خندیدن در جلوی آینه، تکان دادن قسمت های مختلف بدن کودک و دست زدن.
این حرکات باعث می شود که جذابیت بازی با آینه دو چندان گردد. سعی کنید صداهای عجیب و غریبی مثل صدای حیوانات مختلف را با بالا و پایین کردن آهنگ صدایتان، تقلید کنید.
•    عروسک های خیمه شب بازی
عروسک های دستی یا انگشتی می توانند برای بازی بچه ها مورد استفاده قرار بگیرند. کودک به زودی قادر به پیش بینی کردن زمانی می شود که عروسک خیمه شب بازی روی صحنه ظاهر می گردد.
باززی هایی مثل قایم موشک، می تواند واقعاً ذهن کودک تان را برای مهارت های شناختی به کار اندازد. اگر عروسک دستکشی و انگشتی در اختیار ندارید، می توانید تکه های پارچه یا هر چیز روشن و جذابی را که در اختیار دارید، دور سر و بدن تان بپیچید و با کودک بازی کنید.
بعد از اینکه کودک بازی را یاد گرفت، می توانید ماسک یا نظایر آن را روی سر و صورت او قرار داده و ببینید که آیا او هم آن بازی را انجام می دهد.
نکته: استفاده از عروسک های خیمه شب بازی برای قصه گفتن عالی است. عروسک های انگشتی راحت حمل شده و راه خوبی برای سرگرم کردن کودک در هر مکان است.
هنگامی که شما جایی گیر افتاده اید و وسیله ای برای سرگرم کردن کودک ندارید، می توانید در هر زمان که بخواهید یکی از آنها را از کیف تان بیرون آورده و شروع به نمایش کنید.•    بازی کردن در جعبه
کودکان عاشق این هستند که داخل چیزهای مختلف بنشینند. آنها می توانند ساعت ها با اسباب بازی های شان در داخل کابینت و یا قفسه سرگرم باشند.
همان طور که خریدن یک حلقه که اسباب بازی های مختلف به آن آویزان شده است، برای کودک جالب است، فراهم کردن یک جعبه که او بتواند در آن بازی کند نیز به همان اندازه او را خوشحال می کند.
حتی کودکی که به تازگی راه افتاده است نیز، از بازی کردن در این جعبه ها لذت می برد. به خصوص اگر آنها را ماشین، قایق و یا قطار خودش تصور کند.
•    کتاب خواندن
از بهترین و عالی ترین بازی های ساده ای که می توانید کودک تان را با آن مشغول سازید، خواندن داستان ها و کتاب های مختلف برای اوست. او شیفتۀ زمانی است که برایش کتاب می خوانید؛ تجربۀ ورق زدن کتاب ها، شنیدن واژه ها از زبان شما و همچنین دیدن تصاویر جذاب و درخشان کتاب ها، برای او شیرین بوده، احساساتش را برانگیخته و او را به شور و شوق می آورد.
با خواندن این کتاب ها قوۀ تخیل او نیز رشد کرده و کامل تر می شود. سعی کنید که بهترین کتاب ها و بهترین روش قصه خوانی را برای کودک تان پیدا کنید.
کتاب ها و داستان ها نقشی برجسته و با اهمیت در زندگی کودکان دارند. داستان ها در دوران بچگی تاثیر مهمی در جهت تشویق و رشد قوۀ تخیل و مهارت های گفتاری اولیه در کودک دارند. اجازه دهید که کودک تانن نیز لذتی را که شما در کودکی از کتاب خواندن برده اید، تجربه کرده و بدین ترتیب پیرو راه شما در آینده باشد.
خواندن کتاب برای کودک هیچ وقت زود نیست. آنها در این سن دوست دارند صفحات کتاب ها را ورق بزنند. برای این منظور کتاب های بزرگ و کتاب های پارچه ای مناسب ترین گزینه اند.
کودک از تصاویر، شکل و بافت کتاب ها و همچنین از لمس اجسام جدید و صداهای تولید شده از آنها لذت می برد. سعی کنید کتاب هایی با تصاویر ساده و جذاب و با رنگ های درخشان انتخاب کنید. کودک شما از شنیدن داستان های تکراری لذت می برد. پس فکر نکنید که او احتیاج به کتابخانه ای از کتاب های مختلف دارد.
•    پارو زدن
این بازی را می توانید در حمام با کودک انجام دهید. در حالی که او را محکم در آغوش خود نگه داشته اید، باید مانع از افتادن او در آب شوید. این بازی می تواند موجب رشد حس اعتماد در کودک شود. مقابل کودک تان بنشینید و دستانش را بگیرید و مانند حرکت پارو زدن، به آرامی او را عقب و جلو ببرید.

منبع: نگاهی نو به پرورش ذهنی کودک
بازی کودکان 6 تا 12 ماهه
اسباب‌بازی‌هایی برای کودکان نوزاد تا12 ماهاسباب‌بازی‌هایی برای کودکان نوزاد تا12 ماه

اسباب‌بازی‌هایی برای کودکان نوزاد تا12 ماه :کودک خردسال قادر به استفاده‌ی زیاد از دست‌های خود نیست بنابراین می‌خواهد جهان را از طریق بینایی، شنوایی و لامسه‌ی خود تجربه کند. او دوست دارد به صورت اشخاص از نزدیک نگاه کند و اشیاء متحرک، خوش‌رنگ و پر سر و صدا را ترجیح می‌دهد. با انتخاب ملحفه‌هایی که اشکال زنده‌ای دارند و پوشاندن جوراب‌هایی به او که طرح‌ها یا چهره‌های شاد روی آن نقش شده است محیط مناسبی برای او ایجاد کنید اسباب‌بازی‌هایی برای کودکان نوزاد تا12 ماه


آب بازی کودکانآب بازی کودکان

آب بازی کودکان آب بازی را میتوان در فضای باز و بسته انجام داد. آب بازی در فضای باز راحت تر است. در غیر این صورت در فضای بسته باید کفپوش مناسبی مورد استفاده قرار گیرد. آب بازی کودکان


بازی های مناسب برای افزایش توجه نوزادان – بخش اولبازی های مناسب برای افزایش توجه نوزادان – بخش اول

بازی های مناسب برای افزایش توجه نوزادان – بخش اول کودک آنلاین: وقتی‌که کودک مدت طولانی به فضای خالی نگاه می‌کند، خسته می‌شود و تعجبی ندارد که چشمان خسته و بیکار کودک، حالت مات، بگیرد. کودکان با نگاه کردن به اشیاء می‌توانند خودشان را مشغول کنند. بازی های مناسب برای افزایش توجه نوزادان – بخش اول


بازی های مناسب برای افزایش توجه نوزادان – بخش دومبازی های مناسب برای افزایش توجه نوزادان – بخش دوم

بازی های مناسب برای افزایش توجه نوزادان – بخش دوم توپ‌بازی می‌تواند کودک را برای زمانی طولانی مشغول نماید. گرفتن و پرتاب کردن توپ هیجان زیادی دارد و کودک از اینکه توپ به سمت خودش برمی‌گردد، متعجب می‌شود. بازی های مناسب برای افزایش توجه نوزادان – بخش دوم

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران