کودک آنلاین

موضوع مقاله : رشد

دسته بندی : رشد

10
بازی با کودک 10 ماهه
بازی با کودک 10 ماهه کودک آنلاینک در 10 ماهگی، بازی های جدید با اسباب بازی ها و گرفتن اسباب بازی های نو در مقابل دادن قبلی ها، از جمله فعالیت هایی هستند که کودک علاقه زیادی به آنها نشان می دهد. او در این سن به دنبال یافتن تنوع در آن چه می بیند و آنچه انجام می دهد، می باشد. از کمک کردن به رشد او، لذت خواهید برد.

بازی با کودک 10 ماهه
کودک آنلاین : در 10 ماهگی، بازی های جدید با اسباب بازی ها و گرفتن اسباب بازی های نو در مقابل دادن قبلی ها، از جمله فعالیت هایی هستند که کودک علاقه زیادی به آنها نشان می دهد. او در این سن به دنبال یافتن تنوع در آن چه می بیند و آنچه انجام می دهد، می باشد. از کمک کردن به رشد او، لذت خواهید برد.
- به کودک تان نشان دهید که چگونه می تواند ماشین یا کامیونش را روی زمین هل دهد و راه ببرد. بعد از مدتی او یاد می گیرد که با کمی هل دادن، چرخ های ماشین به حرکت در می آیند.
- بازی از من تقلید کن را با او انجام دهید؛ کودک در این سن عاشق ادا درآوردن است. برای این کار از حرکات و حالت های ساده دست و صورت استفاده کنید؛ مثل ضربه زدن با انگشت روی میز، باز و بسته کردن مشت دست و یا قرار دادن کلاه بر روی سر.
در مورد فعالیتی که انجام می دهید برای او توضیح دهید. به این ترتیب او با کلمات نیز آشنا می گردد.
- با تلفن واقعی یا اسباب بازی، با او صحبت کنید. او با این کار، لذت مکالمه کردن با دیگران را درک خواهد کرد.
- او را بیرون از خانه و در فضای باز ببرید. کودک از بازی کردن با برگ ها و شاخه های درختان و ریختن آنها در سطل اسباب بازی هایش لذت می برد. او در این سن دوست دارد اجسام مختلف را داخل هم بگذارد.
- یک اسباب بازی کوچک را داخل یک جعبه و یا ساک کاغذی قرار دهید و از او بخواهید تا آن را بیرون بیاورد. در حالی که او در تلاش برای بیرون آوردن آن است، درکی که از مفهوم داخل و خارج اجسام دارد، عمیق تر می شود.- با لوازم و اسباب بازی های مختلف، برایش یک برج بسازید. او از تماشای این که چگونه برج با یک حرکت فرو می ریزد، لذت خواهد برد.
- یک کمد یا کابینت را برای وسایل او در نظر بگیرید؛ جمع کردن اسباب بازی ها و گذاشتن آنها سرجایش، قسمتی از سرگرمی او است.
- به او کمک کنید تا حباب بسازد. می توانید این کار را در موقع حمام کردن، با یک نی و دمیدن در آب و کف انجام دهید. ابتدا خودتان انجام دهید و ببینید که آیا او می تواند از شما تقلید کند و خودش نیز حباب بسازد.
- عروسک یا اسباب بازی هایی که در کیف دستی خود و یا ساک مخصوص کودک تان می گذارید، می تواند در مواقع ضروری وسیلۀ بسیار مناسبی در منحرف ساختن حواس کودک در هنگام گریه کردن باشد.
سرگرم کردن کودک با این گونه وسایل بهترین روش آرام کردن او به هنگام بی تابی و بدخلقی است. پس سعی کنید تا وقتی که نیاز نشده، آنها را بیرون نیاورید تا همچنان از جذابیت شان برای کودک کاسته نشود.

همچنین تا هر وقت که احساس می کنید این وسایل می توانند توجه کودک را به خود جلب کنند، آنها را نگه دارید. وقتی دیدید که دیگر برای کودک جذاب نیستند، اسباب بازی های جدیدتر و جالب تری را جایگزین کنید.
این گونه حالت های بداخلاقی و بدخلقی در کودک کاملاً طبیعی است ولی شما می توانید با کمی آینده نگری، استرس و ناراحتی را هم در خود و هم در کودک تان کاهش دهید.

منبع: نگاهی نو به پرورش ذهنی کودک
بازی با کودک 10 ماهه
بازی با کودک 9 ماههبازی با کودک 9 ماهه

بازی با کودک 9 ماهه در 9 ماهگی ، سرعت میزان کنجکاوی و دقت کودک نسبت به محیط اطرافش در حال افزایش است و توانایی او در به یادآوردن چیزها ، همچنین در حل مسائل کامل تر می گردد . از بازی کردن با او در این سن فوق العاده لذت خواهید برد : بازی با کودک 9 ماهه


بازی با کودک 8 ماههبازی با کودک 8 ماهه

بازی با کودک 8 ماهه برای بیشتر کودکان ، 8 ماهگی مرحله ی گذار و تحولی کلی است. آنها در این سن علایق شان را پیدا خواهند کرد. این که کودک چه اسباب بازی یی برای بازی کردن میخواهد و یا این که خواهان پرورش چه مهارتی است ، در این سن آشکار می گردد. بازی با کودک 8 ماهه

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران