کودک آنلاین

موضوع مقاله : رشد

دسته بندی : رشد

2
رویدادهای مهم هوشی نوزاد
رویدادهای مهم هوشی نوزاد اگرچه نوزادان آمادگی انجام آزمون های ضریب هوشی را ندارند، ولی محققان اطلاعات زیادی در مورد عملکرد مغز آنها به دست آورده اند. نوزادانِ بین یک تا دو ماهه، تشخیص صورت مادرشان را شروع می کنند. رویدادهای مهم هوشی نوزاد

رویدادهای مهم هوشی نوزاد
اگرچه نوزادان آمادگی انجام آزمون های ضریب هوشی را ندارند، ولی محققان اطلاعات زیادی در مورد عملکرد مغز آنها به دست آورده اند. نوزادانِ بین یک تا دو ماهه، تشخیص صورت مادرشان را شروع می کنند.
در حدود دو ماهگی به مسائلی ورای خود و مادرشان علاقه نشان می دهند . حالا زمان اسباب بازی است (این رشد سودمندی است، زیرا به این وسیله می توان هنگام بدخلقی کودک، توجه او را به چیز دیگری جلب کرد).
بین سه و چهار ماهگی کودک قادر به درک بیشتر بودن 3 شیء از دو شیء خواهد بود. در حدود چهار ماهگی پیش بینی حوادث معمول را می آموزد. مثلاً ممکن است با مشاهدۀ دست بردن شما به یقۀ تان یا بیرون آوردن پستانکی از یخچال، دهانش را باز کند.
در حدود چهار ماهگی کودک شروع می کند به ترجیح دادن افراد یا اسباب بازی های خاصی نسبت به بقیه. در حدود 5 ماهگی دنبال کردن نگاه فرد دیگر را می آموزد. مثلاً اگر در آسمان به هواپیما بنگرید، کودکتان نیز احتمالاً به بالا خواهد نگریست.
در فاصلۀ شش و نه ماهگی در می یابد تصویر موجود در آینه تصویر خود اوست و نه کودک دیگر و ممکن است ساعت ها به کشف این پدیده بپردازد.
در حوالی هشت ماهگی، ثبات و دوام اشیاء را درک می کند، وقتی شما اتاق را ترک می کنید یا یکی از اسباب بازی ها از دید مخفی شده است، درک می کند که شما یا آن اسباب بازی کماکان وجود دارید.
این درک را با مخفی کردن یک اسباب بازی زیر پتو آزمایش کنید. تا زمانی که او استمرار و دوام اشیاء را درک می کند، دنبال آن نخواهد گشت، بلکه به علت نبودن آن گریه سر می دهد.
در هشت یا نه ماهگی، کودک قادر به تعیین هدف (به دست گرفتن یک اسباب بازی)، برنامه ریزی برای خارج کردن آن (خزیدن اطراف میز) و نادیده گرفتن مزاحمت ها (صدا کردن او در جهات دیگر)، هنگام اجرای نقشه اش خواهد بود.
منبع: کلیدهای مراقبت از نوزاد از تولد تا یک سالگی
رویدادهای هوشی نوزاد

تقویت هوش نوزادان تقویت هوش نوزادان

تقویت هوش نوزادان راه و روشهایی برای تقویت هوش نوزادان وجود دارد که باعث میشود پایه گذار آموختن در مراحل بعدی زندگی او باشد . تحریک حواس نوزاد در این زمان به او کمک میکند که اتصالات مغزی اش بخوبی برقرار گردد . در این مطلب ما بعضی فعالیت‌های ساده برای تقویت هوش نوزادان را به شما معرفی می‌کنیم:-مغز نوزادان روی تنظیم برخی از اتصالات حاضر شکل گرفته است، و اما برای بهتر شدن این اتصالات مغز نوزادان نیاز به تکرار احساس میشود


هوش متفاوت کودکان – قسمت اولهوش متفاوت کودکان – قسمت اول

هوش متفاوت کودکان برای اینکه بتوانید به‌بهترین شکل از فرزندان خود حمایت کنید باید بدانید که هوش انواع و اقسام مختلف دارد. ما در اصل با هشت نوع هوش سر و کار داریم و هر کودک با ترکیب منحصربه‌فردی از اینها متولد می‌شود. هوش متفاوت کودکان


بهره ی هوشی کودکان بهره ی هوشی کودکان

بهره ی هوشی کودکان آی کیو ( I.Q ) نام دیگر بهره ی هوشی است. اغلب ، ولی نه همیشه ، امتیازی که فرد در تست هوش به دست می آورد. توسط روانشناسان بهره ی هوشی نامیده میشود. پس آی کیو ، شاخص یا مقیاسی برای هوش است که از طریق آزمون ذهنی به دست می آید. میانگین آی کیوی افراد در حدود 90 تا 110 است. بهره ی هوشی کودکان


راه های ساده افزایش بهرۀ هوشی کودکانراه های ساده افزایش بهرۀ هوشی کودکان

راه های ساده افزایش بهرۀ هوشی کودکان برابر با تحقیق کارشناسان، با بکارگیری چهار شیوۀ ساده از هنگام بارداری تا پایان دو سالگی افزون بر رشد جسمانی مناسب، زمینه های افزایش بهرۀ هوشی کودکان را تقویت کنید. راه های ساده افزایش بهرۀ هوشی کودکان


 سنرویدادهای مهم رشد و تکامل
 1-2 ماهگی   مادر یا پرستار اصلی خود را می شناسد  
 2 ماهگی به اشیائی علاوه بر خود و پرستارش علاقه مند می شود  
 3 ماهگیقادر به تشخیص ممکن (قرار گرفتن مکعب های اسباب بازی روی میز) و غیرممکن (شناور شدن مکعب ها در هوا) می شود.  
 3-4 ماهگی             بیشتر بودن سه شیء از دو شیء را درک می کند.
 4 ماهگیاولویت هایش را ابراز می کند.
 5 ماهگینگاه فرد دیگر را دنبال می کند.
 6-9 ماهگیبازتاب صورتش را در آینه تشخیص می دهد.
 8 ماهگیثبات و دوام اشیاء را درک می کند.
 8-9 ماهگی قادر به تعیین هدف و نادیده گرفتن موانع دسترس به آن است.

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران