کودک آنلاین

موضوع مقاله : خواب

دسته بندی : خواب

2
مشکلات خواب نوزادان
مشکلات خواب نوزادان کودک در دوره شیرخوارگی چند نوبت در طول شب از خواب برای شیر خوردن از خواب بیدار می‌شود. درنوپایی به تعویق انداختن خواب برای آن‌ها نوعی بازی است و در نهایت کودک پیش‌دبستانی به علت خواب بد دیدن شما را از خواب بیدار می‌کند .

مشکلات خواب نوزادان
کودک در دوره شیرخوارگی چند نوبت در طول شب از خواب برای شیر خوردن از خواب بیدار می‌شود. در نوپایی به تعویق انداختن خواب برای آن‌ها نوعی بازی است و در نهایت کودک پیش‌دبستانی به علت خواب بد دیدن شما را از خواب بیدار می‌کند .
وقتی کودک خوب نخوابد و خواباندن او تبدیل به کاری پرمشغله شود تمام اعضای خانواده خسته و افسرده می‌شوند.
دوستان زیادی در این زمینه پیام دادن و کامنت گذاشتن . پس سعی می‌کنیم در پست‌های آتی بیشتر به این موضوع بپردازیم.

 اولین قدم در ایجاد روال منظم خواب این است که همه قواعد به‌خوبی و در زمان معین انجام شود. استثنا فقط زمان بیماری و مسافرت می‌باشد.
شناخت گریه شبانه کودک دومین قدم در این زمینه است .که همه والدین نسبت به آن حساس‌اند و واکنش نشان می‌دهند. آیا شما می‌توانید بین گریه‌ای که ناشی از نیاز واقعی کودک است و یا گریه‌ای که فقط شما را خسته می‌کند تمایز قائل شوید؟
در بیشتر موارد کودک نیاز خود را نمی‌شناسد به‌عنوان‌مثال نمی‌داند خواب خوب و مناسب برای او چقدر ضروری است. پس این شما هستید که باید او را یاری دهید تا نیازهای خود را بشناسد.


راهکارها:
1. از چراغ‌خواب استفاده کنید.
2. در روزهای اول تولد نوزاد را نزدیک به خود بخوابانید ولی این کار را به مدت طولانی انجام ندهید.
3.وقتی کودک بیدار می‌شود به او شیر بدهید ولی با وی حرف نزنید یا بازی نکنید. تا به‌تدریج متوجه تفاوت شب و روز شود.
4. اجازه دهید از همان ابتدا کودک به خوابیدن در سروصدا و شلوغی خانه عادت کند.
5.شیرخوار حین شیردهی بخواب می‌رود ولی اگر بیدار بود او را در رختخوابش قرار دهید و کمی پشت یا شکمش را بمالید تا دوباره بخواب رود.
6. گرداندن و تکان دادن مناسب نیست بعد از چند روز تبدیل به عادت خواهد شد.
مشکلات خواب نوزادان
خواباندن نوزاد خواباندن نوزاد

خواباندن نوزاد معمولا نوزادان در طول روز چندین بار چرت میزنند اما شب هنگام که پدر و مادر میخواهند بخوابند تازه زمان بازی و سرگرمی آنها محسوب میشود . روشهایی برای خواباندن نوزاد به شما والدین عزیز پیشنهاد میکنیم وجود بیماریهایی مانند رفلاکس معده را‌در کودک خود بررسی کنید زیرا‌این بیماریها مانع از بخواب رفتن نوزاد میگردد


خواب نوزادانخواب نوزادان

خواب نوزادان : نوزادان؛ یک تا 4 هفتگی نوزادان معمولا 15 تا 18 ساعت درروز می‌خوابند اما نوزادان نارس و كم‌وزن دریك دوره كوتاه بیشتر می‌خوابند. نوزادان و شیرخوارانی كه قولنج یا دردهای شكمی دارند الگوی خوابشان باچرخه شب و روز هماهنگ نیست. درحقیقت آنهاازالگوی خاصی پیروی نمی‌كنند. خواب نوزادان


شیرخوردن و خوابیدن نوزادشیرخوردن و خوابیدن نوزاد

شیرخوردن و خوابیدن نوزاد برای یک ماه و نیم اول نوزاد شما دائما خواب و بیدار است و پستان یا پستانک را می مکد. نوزادان معده ای به اندازه یک گردو دارند بنابراین در این سن هروقت که کودک گریه میکند آسانتر این است که به او شیر بدهید. بسیاری از نوزادان آن طور که مادران انتظار دارند یک وعده شیر کامل نمیخورند بلکه در فواصل مختلف کمی شیر میخورند و به خواب می روند. شیرخوردن و خوابیدن نوزاد


الگوی خواب نوزادانالگوی خواب نوزادان

الگوی خواب نوزادان از تولد تا 3 ماهگی : بیشتر نوزادان در این سن به دفعات از خواب بیدار می شوند زیرا خلقت آنان این گونه است. نوزادان کوچک معده کوچکی هم دارند و زودتر گرسنه میشوند و زمان خواب سبک آنها نیز زیاد است. از تولد تا 3 ماهگی اعضای بدن نوزاد هنوز هماهنگی لازم را پیدا نکرده اند و وظایف خود را به طور کامل انجام نمیدهند به ویژه وظیفه ی خوابیدن را. الگوی خواب نوزادان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران