کودک آنلاین

موضوع مقاله : خواب

دسته بندی : خواب

1
راه هایی برای بهتر خواباندن کودک
راه هایی برای بهتر خواباندن کودک خیلی اوقات قصد داشته اید کودک را بخوابانید ، اما او بعد از گذشت مدتی هنوز بیدار بوده و گریه می کند. میتوانید بگذارید که او شدیدتر گریه کند و داد و فریاد به راه بیندازد و یا این که این توصیه ها را اجرا کرده تا بتوانید او را بخوابانید : راه هایی برای بهتر خواباندن کودک

راه هایی برای بهتر خواباندن کودک
خیلی اوقات قصد داشته اید کودک را بخوابانید ، اما او بعد از گذشت مدتی هنوز بیدار بوده و گریه می کند. میتوانید بگذارید که او شدیدتر گریه کند و داد و فریاد به راه بیندازد و یا این که این توصیه ها را اجرا کرده تا بتوانید او را بخوابانید :
مراحل و گام ها
1 . کودکتان را آرام تکان دهید. بیشتر کودکان از این که آنها را در آغوش بگیرند و تکان دهند – به خصوص اگر این عمل به عنوان یک عادت قبل از خواب درآید – واقعا لذت می برند.
2 . قبل از خواب به او شیر بدهید. کودکان عاشق این هستند که در حین شیرخوردن به خواب بروند و در واقع بعضی از اوقات بیدار نگه داشتن آنها تا پایان شیرخوردن به صورت کامل دشوار است ، چرا که آن ها اندکی بعد از شروع به خوردن ، به خواب می روند. اما این کار اصلا نباید به صورت عادت برای کودک درآید. او باید ابتدا شیر خوردنش را به اتمام برساند و سپس به خواب رود.
3 . کودکتان را تاب دهدی و به آرامی این طرف و آن طرف ببرید. گهواره های خودکار و یا گهواره های دستی میتوانند وسیله ی مناسبی برای آرام کردن کودکان پر سر و صدا باشند. همچنین کمک می کنند تا کودک آرام آرام به خواب رود.
4 . کودکتان را قنداق کنید. خیلی از بچه های تازه به دنیا آمده از قنداق شدن و از این که چیزی گرم و نرم دورشان پیچیده شده باشد ، لذت می برند. البته بعضی از بچه ها اصلا قنداق شدن را دوست ندارند و احساس خوبی نمیکنند.
5 . با کودکتان برقصید! یک راه حل خوب برای خواباندن کودک ، خواندن یک لالایی ، یا یک آهنگ ملایم جاز همراه با یک اتاق تاریک و مدتی رقص آرام است.
6 . حمام کردن راه حل مناسب دیگری است که سبب ایجاد خواب در کودک می شود. یک حمام گرم یک ساعت قبل از خوابیدن ، روش فوق العاده ای برای ایجاد آرامش در کودک و کمک به بهتر خوابیدن اوست.7 . قبل از خواب او را برای پیاده روی یا ماشین سواری بیرون ببرید. بسیاری از کودکان که از خوابیدن در تختخوابشان سر باز می زنند ، به آرامی در صندلی ماشینِ در حال حرکت و یا در کالسکه به خواب خواهند رفت.
8 . قبل از خواب برای کودکتان کتاب بخوانید ، صحبت کنید و آواز بخوانید . حتی اگر او آنقدر کوچک باشد که معنی کلمات شما را نفهمد ، صدای آرام و لحن آشنای شما به او کمک میکند تا به خواب برود.
9 . پنکه یا هر وسیله ی دیگری که صدای ممتد و آرامِ ویز ویز مانندی داشته باشد را روشن کنید. صدای ممتد پنکه و وسایلی نظیر آن باعث میشود تا کودک صداهای دیگر را فراموش کرده و توجه اش به آنها جلب شده و آرام به خواب رود.
10 . صدای آرام ، ممتد و یکنواخت ماشین لباس شویی نیز اغلب اوقات به خوابیدن کودک شما کمک میکند. بعضی از والدین گاهی اوقات برای خواباندن کودکشان ، از سر ناچاری او را در حالی که در صندلی مخصوص اش نشسته ، روی ماشین خشک کن می گذارند تا با صدای آن به خواب برود.
11 . یک برنامه ی روزانه ی منظم برای کودکتان ترتیب دهید ؛ ساعتی برای غذا خوردن ، حمام کردن ، حتی بغل کردن و خواندن قصه برای او تعیین کنید. این کار به طور طبیعی منجر میشود تا کودک نیز مطابق ساعت از پیش تعیین شده به خواب رفته و بعد از مدتی به این برنامه ی زمانی عادت کند.
12 . بعضی از کودکان به طور طبیعی دوست دارند تا دیروقت بیدار بمانند. اگر کودک شما جزو این گروه است ، اصلا لازم نیست که او را مجبور کنید تا ساعت 6 عصر بخوابد . اگر او ساعت 9 یا 10 شب میخوابد ، در عوض صبح ها دیرتر از خواب بیدار شده و شما زمان مناسبی را برای رسیدگی به کارهای خودتان در اختیار خواهید داشت.
برای اتاق خواب کودک ، پرده های ضخیم تهیه کنید ! این کار اتاق را به اندازه ی کافی تاریک کرده و شرایط مناسبی را برای خوابیدن او فراهم می کند. همچنین با این کار مطمئن هستید که کودک با تغییر نور آفتاب از خواب بیدار نمیشود.
یک راه بسیار مفید دیگر برای راحت خوابیدن ، استفاده از آکواریوم در اتاق او می باشد . صدای آرام و ملایم پمپ داخل آکواریوم و قل قل کردن حباب هایی که از داخل فیلتر بیرون می آیند ، فضا را کاملا برای خوابیدن کودک آرام و مطبوع می نمایند.
نوری که از لامپ فلورسنت داخل آکواریوم پخش میشود ، فضا را به اندازه ی کافی روشن کرده و نیز میزان رطوبت هوا را در حد مطلوبی نگه می دارد. همچنین حرکت ماهی ها در داخل آکواریوم در هنگامی که کودک بیدار است ، وسیله ی خوبی برای سرگرمی او می باشد.
البته اگر خواستید که از آکواریوم در اتاق کودک تان استفاده کنید ، باید مراقب باشید که به اندازه ی کافی دور از دسترس او باشد ، به طوری که نتواند به راحتی به آن ضربه زده و آن را بر روی زمین پرتاب کند و یا روی خودش بیندازد.
منبع : کتاب نگاهی نو به پرورش ذهنی کودک
راه هایی برای بهتر خواباندن کودک

خواباندن نوزاد خواباندن نوزاد

خواباندن نوزاد معمولا نوزادان در طول روز چندین بار چرت میزنند اما شب هنگام که پدر و مادر میخواهند بخوابند تازه زمان بازی و سرگرمی آنها محسوب میشود . روشهایی برای خواباندن نوزاد به شما والدین عزیز پیشنهاد میکنیم وجود بیماریهایی مانند رفلاکس معده را‌در کودک خود بررسی کنید زیرا‌این بیماریها مانع از بخواب رفتن نوزاد میگردد


خواب کودکان – قسمت اولخواب کودکان – قسمت اول

خواب کودکان – قسمت اول تقریبا همه ی والدین گاهی با خوابیدن فرزندانشان به مشکل برمی خورند. علت آن است که آن ها رغبتی برای خوابیدن ندارند یعنی زمانی که آن ها را به خوابیدن وادار می کنیم در واقع می خواهیم کاری را انجام دهند که ما می خواهیم نه کاری که آن ها تمایل به آن دارند. خواب کودکان – قسمت اول


خوابیدن در کودکان از تولد تا 3 سالگیخوابیدن در کودکان از تولد تا 3 سالگی

خوابیدن در کودکان از تولد تا 3 سالگی بچه هایی که وارد دو سالگی شده اند، معمولاً حدود 13 ساعت می خوابند و از این 13 ساعت حدود 4 یا 5 ساعت آن در مرحلۀ حرکت فعال ذهن هستند. در حالی که وقتی به 3 سالگی می رسند این ساعات به حدود 12 ساعت می رسد


خوابیدن کودک یکساله در رختخواب والدینخوابیدن کودک یکساله در رختخواب والدین

خوابیدن کودک یکساله در رختخواب والدین بسیاری از نوزادان به ویژه هنگامی که از شیر مادر تغذیه می شوند بیشتر طول شب را در رختخواب والدینشان می گذرانند. گاهی هنگامی که نوزاد در طول شب از خواب بیدار می شود و نیاز به آرام شدن دارد به رختخواب والدین آورده می شود و تا صبح کنار والدینش می خوابد. خوابیدن کودک یکساله در رختخواب والدین

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران