کودک آنلاین

موضوع مقاله : خواب

دسته بندی : خواب

8
خواب کودک در 5 ماهگی
خواب کودک در 5 ماهگی اگرچه کودک شما حالا دیگر شب ها بیشتر می خوابد و کمتر در نیمه های شب بلند می شود ، اما هنوز هم نمیتواند دیرتر از ساعت 6 صبح از خواب بیدار شود. خواب کودک در 5 ماهگی

خواب کودک در 5 ماهگی
اگرچه کودک شما حالا دیگر شب ها بیشتر می خوابد و کمتر در نیمه های شب بلند می شود ، اما هنوز هم نمیتواند دیرتر از ساعت 6 صبح از خواب بیدار شود.
اگر میخواهید که او صبح ها بیشتر بخوابد ، فکر نکنید که با بیشتر بیدار نگه داشتن او در شب و دیرتر خواباندن او میتوانید به مقصود خود برسید.
مطمئن باشید این کار در این مرحله از رشد کودک جواب نداده و چیزی که در نهایت حاصل می گردد ، یک بچه ی اخمو ، عنق و خسته خواهد بود.
کودک شما در این سن قادر است چند دقیقه ای بعد از این که از خواب بیدار شد ، خودش را در رختخواب سرگرم کند.
ولی اگر این زمان بیشتر از چند دقیقه طول بکشد ، کلافه شده و شروع به بیدار کردن تمام اعضای خانواده میکند و مطمئنا آن روز روزی خواهد بود که شما مجبورید تمام مدت با او بازی کرده و سرگرمش کنید.
گاهی اوقات راه حل مناسب برای این که بگذارید دیگر اعضای خانواده برای مدت بیشتری صبح ها بخوابند و با سر و صدای کودک از خواب بیدار نشوند ، این است که کودک را به محلی دورتر از جایی که آنها خوابیده اند ببرید.

اکنون که کودک 5 ماهه شده است ، آیا احساس نمی کنید که از تعداد دفعاتی که در روز چرت می زده ، کمتر شده و مدت آن نیز کاهش یافته است؟ در این سن عموما ساعات خواب کودکان کمتر شده و مدت بیشتری را در طول روز صرف بازی کردن می کنند.
دیگر با سه یا چهار چرت یک ساعته در روز ، نیازشان به خوابیدن مرتفع شده و سرحال می شوند . البته بعضی از بچه ها ، تعداد چرت هایشان بیشتر اما برای مدت طولانی تری بخوابند.
اما تعداد و مدت زمان چرت زدن های کودک در این سن چندان مهم نیست ، بلکه مهم مجموع ساعاتی از 24 ساعت است که میخوابد. اگر فکر می کنید که کودکتان به اندازه ی کافی نمیخوابد ، با پزشکتان مشورت کنید.
یک راه موثر برای بهتر و زودتر خوابیدن کودک در شب ، رفتن به یک اتاق ساکت و دادن آخرین وعده ی شیر قبل از خواب به او می باشد.
با او به نرمی و آرامی صحبت کنید و او را با ملایمت تکان دهید. کودک را در آغوش خود نگه داشته و در حینی که دارید برای او آواز خوانده و یا با او صحبت می کنید ، سر و صورتش را نوازش کنید.
وقتی میخواهید او را در تختخوابش بگذارید ، همچنان به نوازش او و آواز خواندن ، البته آرامتر از قبل ، ادامه دهید.
اگر بتوانید این کار را مثل یک (( مراسم مخصوص خواب )) هر شب اجرا کنید ، کودک شما می آموزد که الان وقت خواب است و راحت تر و سریع تر به خواب می رود.
منبع : کتاب نگاهی نو به پرورش ذهنی کودک
خواب کودک در 5 ماهگی
الگوی خواب نوزادانالگوی خواب نوزادان

الگوی خواب نوزادان از تولد تا 3 ماهگی : بیشتر نوزادان در این سن به دفعات از خواب بیدار می شوند زیرا خلقت آنان این گونه است. نوزادان کوچک معده کوچکی هم دارند و زودتر گرسنه میشوند و زمان خواب سبک آنها نیز زیاد است. از تولد تا 3 ماهگی اعضای بدن نوزاد هنوز هماهنگی لازم را پیدا نکرده اند و وظایف خود را به طور کامل انجام نمیدهند به ویژه وظیفه ی خوابیدن را. الگوی خواب نوزادان


نکاتی در مورد خواب نوزادنکاتی در مورد خواب نوزاد

نکاتی در مورد خواب نوزاد کودک آنلاین: مهم ترین مسئله روبه رو ی پدر و مادر در خارج از خانه و خانواده، موضوع خواب کودک است. رعایت نکردن نکات و اصولی سبب گرفتاری هایی می شود. نکاتی در مورد خواب نوزاد


مشکلات خواب نوزادانمشکلات خواب نوزادان

مشکلات خواب نوزادان کودک در دوره شیرخوارگی چند نوبت در طول شب از خواب برای شیر خوردن از خواب بیدار می‌شود. درنوپایی به تعویق انداختن خواب برای آن‌ها نوعی بازی است و در نهایت کودک پیش‌دبستانی به علت خواب بد دیدن شما را از خواب بیدار می‌کند .


خواب نوزادانخواب نوزادان

خواب نوزادان : نوزادان؛ یک تا 4 هفتگی نوزادان معمولا 15 تا 18 ساعت درروز می‌خوابند اما نوزادان نارس و كم‌وزن دریك دوره كوتاه بیشتر می‌خوابند. نوزادان و شیرخوارانی كه قولنج یا دردهای شكمی دارند الگوی خوابشان باچرخه شب و روز هماهنگ نیست. درحقیقت آنهاازالگوی خاصی پیروی نمی‌كنند. خواب نوزادان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران