کودک آنلاین

موضوع مقاله : خواب

دسته بندی : خواب

1
گریه کردن و خوابیدن کودکان
گریه کردن و خوابیدن کودکان هیچ پدر و مادری دوست ندارد فرزندش گریه کند ولی همه بچه ها گریه میکنند و بعضی ها بیشتر از بقیه. مراقبت از کودکی که دائما گریه میکند تجربه دردناکی است.شنیدن صدای گریه کودک میتواند یکی از تجربه های اضطراب آور ، مخرب روح و طاقت فرسا باشد. هنگامی که کودک گریه میکند و از دست مادر هیچ کاری برنمی آید احساس بیچارگی میکند. گریه کردن و خوابیدن کودکان

گریه کردن و خوابیدن کودکان
کودک آنلاین : هیچ پدر و مادری دوست ندارد فرزندش گریه کند ولی همه بچه ها گریه میکنند و بعضی ها بیشتر از بقیه. مراقبت از کودکی که دائما گریه میکند تجربه دردناکی است.شنیدن صدای گریه کودک میتواند یکی از تجربه های اضطراب آور ، مخرب روح و طاقت فرسا باشد. هنگامی که کودک گریه میکند و از دست مادر هیچ کاری برنمی آید احساس بیچارگی میکند.
ولی واکنش همه نسبت به گریه های کودک یکسان نیست. بعضی از پدر و مادرها احساس میکنند که گریه کردن روشی طبیعی برای انطباق پیدا کردن کودک با تغییرات محیط است و می گذارند که خودش خود را آرام کند ولی بعضی ها هر کاری که از دستشان برمی آید انجام میدهند تا نگذارند که او گریه کند و اگر هم به گریه افتاد به هر نحو ممکن ساکتش میکنند.
نمیتوانم تحمل کنم فرزندم گریه کند.
در این مورد دو نوع روش وجود دارد که برای افراد مختلف موثر است.
روی گریه متمرکز شدن
*به گریه نوزاد گوش بدهید. پیام آن واقعا چیست؟ کاملا دقت کنید تا متوجه معنی گریه بشوید سپس آرام بگیرید و درباره آن کاری کنید.
حواستان را پرت کنید
*بگذارید فرد دیگری به جای شما به گریه های او گوش بدهد. از او دور شوید که صدایش را نشنوید.
*به موسیقی آرامش بخش و نوارهای ملایم گوش بدهید.
*از صد به پایین بشمارید. ممکن است در این فاصله آرام شود.
دو واکنش متداول نسبت به احساس درماندگی ، اضطراب و خشم است که بشدت روی شیوه کنار آمدن شما با فرزندتان تاثیر میگذارد. اغلب ما هنگامی که کودک وسط های شب از خواب بیدار شده و گریه کرده ، سرش جیغ کشیده ایم و بعضی ها هم به محض این که صدای گریه را شنیده ایم به طرف اتاق او دویده ایم ولی همه میدانیم که هیچ یک از این روش ها تاثیر ندارند. این که میتوان چه کار دیگری انجام داد مشکل تر از این دو روش است.کنار آمدن با احساس درماندگی کودک گاهی به شما کمک میکند که با گریه و زاری او بهتر کنار بیایید و گریه او را کم کنید و به او کمک کنید که بهتر بخوابد.
اگر به محض اینکه کودک گریه کرده به سراغش رفته اید و حالا به شما بگویند رهایش کنید تا آن قدر گریه کند که خوابش ببرد حرف ظالمانه ای زده اند. چرا؟ چون بچه های کوچولو وقتی گریه میکنند که به چیزی نیاز دارند: غذا، در آغوش گرفته شدن ، گرما و انگیزه و ظالمانه خواهد بود اگر از درخواست آنها غفلت شود.
آنها همچنین گریه میکنند تا نسبت به در تخت گذاشته شدن غیرمنتظره اعتراض کنند. درباره این که آیا غفلت کردن از این نوع گریه ، ظالمانه هست یا نه ، عقاید مختلفی وجود دارند. هنگامی که کودک شما هفت ماهه میشود مشکل خواب ممکن است به دلیل ایجاد این ترس در او به وجود بیاید که اگر شما بروید دیگر هرگز بر نمیگردید.
اگر قبلا این کار را کرده اید تنها گذاشتن و رها کردنش به حال خود در این سن میتواند ظالمانه باشد چون به ترس های عمیق او دامن می زند. بعضی از پدر و مادرها که احساس میکنند فرزندشان را دوست ندارند هروقت که او گریه میکند احساس میکنند دارند به او ظلم میکنند چون این نکته را دلیلی برای اثبات دوست نداشتن بچه میدانند و یا فکر میکنند که به عنوان پدر و مادر در ایفای نقش خود شکست خورده اند.
چنین احساساتی پدر و مادرها را به شدت نگران میکند تا هر جور که شده جلوی گریه کودک را بگیرند و نمیتوانند از این مسأله بگریزند. ولی یادتان باشد حتی کودکانی هم که پدر و مادرشان عاشق آنها هستند گریه میکنند. پدر و مادر عاشق با قبول حرفی که فرزندشان می زند و کمک به او برای این که با گریه و زاری خود کنار بیایند به او نشان می دهند که دوستش دارند.
کاری نکردن یعنی کاری کردن
وقتی که کاری نکردن فایده دارد کاری نکنید. بعضی از پدر و مادرها متوجه می شوند که هر قدر کمتر به کودکشان کمک کنند که گریه نکند بیشتر به او کمک کرده اند.
همیشه این تصور وجود داشته که پدر یا مادری که به سرعت بالای سر کودکی می روند که گریه میکند فرزندشان کمتر از کودکی که او را رها میکنند تا گریه کند گریه میکند.
تحقیقات اخیر نشان می دهد که موضوع واقعا به این سادگی نیست. این مهم نیست که شما چه شیوه ای را انتخاب میکنید بلکه نحوه اجرای آن شیوه مهم است. اگر هنگامی که کودک را از جا بلند میکنید آرامش دارید حتی اگر رهایش کرده اید که کمی گریه کند او بالاخره دست از گریه کردن برمی دارد در حالی که حضور فوری پدر و مادر نگران بالای سر بچه گریه او را طولانی تر میکند.
منبع : کتاب چگونه کودک را بخوابانیم
گریه کردن و خوابیدن کودکان
خوابیدن کودکان در رختخواب والدینخوابیدن کودکان در رختخواب والدین

خوابیدن کودکان در رختخواب والدین نوزادان نباید در طول شبانه روز تنها باشند و به مادرشان نیاز دارند. نوزادان شب ها از خواب بیدار میشوند و گریه می کنند. بچه های نوپا نیز شب ها از خواب بیدار میشوند و به دنبال پدر یا مادرشان میگردند. خوابیدن کودکان در رختخواب والدین


خوابیدن پدر با کودکخوابیدن پدر با کودک

خوابیدن پدر با کودک اغلب پدران از من می پرسند که آیا صحیح است به کودک اجازه دهند که همراه با آنها بخوابد. من فکر می کنم هرجا که هر سه شما یعنی مادر ، پدر و کودک بهتر می خوابند بهترین شیوه ی خوابیدن برای خانواده ی شماست. بنا به تجربه ای که من دارم بسیاری از کودکان سالمترین رفتار خواب را هنگامی که همراه والدینشان در یک رختخواب می خوابند بروز می دهند. خوابیدن پدر با کودک


خوابیدن کودک یکساله در رختخواب والدینخوابیدن کودک یکساله در رختخواب والدین

خوابیدن کودک یکساله در رختخواب والدین بسیاری از نوزادان به ویژه هنگامی که از شیر مادر تغذیه می شوند بیشتر طول شب را در رختخواب والدینشان می گذرانند. گاهی هنگامی که نوزاد در طول شب از خواب بیدار می شود و نیاز به آرام شدن دارد به رختخواب والدین آورده می شود و تا صبح کنار والدینش می خوابد. خوابیدن کودک یکساله در رختخواب والدین


شیرخوردن و خوابیدن نوزادشیرخوردن و خوابیدن نوزاد

شیرخوردن و خوابیدن نوزاد برای یک ماه و نیم اول نوزاد شما دائما خواب و بیدار است و پستان یا پستانک را می مکد. نوزادان معده ای به اندازه یک گردو دارند بنابراین در این سن هروقت که کودک گریه میکند آسانتر این است که به او شیر بدهید. بسیاری از نوزادان آن طور که مادران انتظار دارند یک وعده شیر کامل نمیخورند بلکه در فواصل مختلف کمی شیر میخورند و به خواب می روند. شیرخوردن و خوابیدن نوزاد

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران