کودک آنلاین

موضوع مقاله : خواب

دسته بندی : خواب

4
انتخاب تخت نوزاد
انتخاب تخت نوزاد انتخاب و خریدن تخت بچه ، یکی از خاطرات مهم و هیجان انگیز برای والدینی است که در انتظار نوزاد می باشند. مجسم کردن و مشاهده نوزاد در یک تخت زیبا و آراسته ، نقش زیبایی در خاطر والدین برجا می گذارد. در انتخاب و تهیه تخت نوزاد باید نکاتی را رعایت کرد که عبارتند از : انتخاب تخت نوزاد

انتخاب تخت نوزاد
انتخاب و خریدن تخت بچه ، یکی از خاطرات مهم و هیجان انگیز برای والدینی است که در انتظار نوزاد می باشند. مجسم کردن و مشاهده نوزاد در یک تخت زیبا و آراسته ، نقش زیبایی در خاطر والدین برجا می گذارد. در انتخاب و تهیه تخت نوزاد باید نکاتی را رعایت کرد که عبارتند از :
ایمنی تخت نوزاد :
بیشتر نوزادان علاقه ای به خوابیدن در تخت خود نشان نمی دهند . معمولا پس از مدتی تخت نوزاد تبدیل به صندوق یا محلی برای جمع آوری اسباب بازی می شود.
بنابراین بهتر است به جای خریدن یک تخت ، برای مدتی آن را کرایه کنید یا از آشنایان به امانت بگیرید و اگر نوزاد به آن علاقه نشان داد ، درصدد خرید آن برآیید.
تخت نوزاد، به ویژه اگر استاندارد های ایمنی در آن رعایت نشده باشد، باعث صدمات جدی میشود. بهتر است در انتخاب آن نهایت دقت به کار رود. رنگی که برای رنگ آمیزی آن به کار می رود فاقد سرب باشد.
اگر نوزاد عادت به جویدن نرده ها دارد ، آنها را با وسیله ای غیر سمی بپوشانید. حفاظ و نرده های دو طرف تخت باید با چفت مناسب طوری محکم شود که نوزاد نتواند آنها را باز کند. فاصله بین نرده های تخت باید بیشتر از 6 سانتی متر نباشد ، تا سر نوزاد در آن گیر نکند.
به طور کلی ، تخت نوزاد به منظور ایمنی باید ساده و بی پیرایه باشد. از خرید تخت های زینتی با کنده کاری و گلها و تزیینات برجسته که ممکن است به نوزاد صدمه بزند ، خودداری کنید.
قفل ها و چفت های حفاظ ها ، باید دارای لبه های گرد شده و غیر برنده باشند. در چارچوب تخت نباید سوراخ یا شکافی وجود داشته باشد که انگشت نوزاد در آن گیر کند.اتاق نوزاد باید نزدیک اتاق والدین باشد تا در صورت وقوع حادثه ای ، صدای نوزاد شنیده شود.
تخت نوزاد را باید در جای امن قرار داد. از گذاشتن آن در جلو پنجره و نزدیک پرده ، یا هر چیزی که کودک بتواند به آن آویزان شده و از تخت بالا رود ، خودداری کنید.
باید به فکر بزرگ شدن نوزاد و احتمال بالا رفتن و افتادن او از تخت باشید. همچنین تخت نوزاد نباید نزدیک اشیاء تیز یا دیوار و مبل قرار گیرد تا اگر نوزاد افتاد ، بین تخت و دیوار یا مبل گرفتار و خفه نشود.
حفاظ تخت و اسباب بازی ها :
تخت نوزاد باید به حفاظ و ضربه گیر مجهز شود و این ضربه گیر به وسیله تسمه ای خوب بسته شده باشد. تسمه های اضافی را باید کوتاه کرد تا نوزاد آنها را به دهان نگیرد.
حفاظ ها نباید طوری باشند که نوزاد از آنها به عنوان نردبان استفاده کند و از تخت بالا رود. بند اسباب بازی ها ، پستانک و لباس بچه نباید از 20 سانتی متر بلندتر باشد.
تشک نوزاد :
ابعاد تشک باید طوری باشد که به خوبی در تخت جا بگیرد. لبه های تشک نباید بیش از 4 سانتی متر از چارچوب تخت فاصله داشته باشد. فاصله بیش از 2 انگشت بین تشک و کنار تخت ممکن است باعث گیر کردن پا و دست نوزاد در آن شود.
نکته دیگر در ایمنی تخت نوزاد ، استحکام تخته های زیر تشک یا چارچوب فنری آن است. آویزهای این چارچوب و قلاب های آن را باید مرتب وارسی کرد و از استحکام آنها مطمئن شد.
منبع : کتاب آمادگی برای زایمان و مراقبت از نوزاد
انتخاب تخت نوزاد
خوابیدن نوزاد در تخت والدینخوابیدن نوزاد در تخت والدین

خوابیدن نوزاد در تخت والدین در طول تاریخ تکامل در 95% موارد نوزادان در کنار مادرانشان خوابیده اند تنها خوابیدن یک پدیده نسبتا جدید است. کدام یک بهتر است؟ خوابیدن نوزاد در تخت والدین


انتقال کودک نوپا به تخت بزرگترانتقال کودک نوپا به تخت بزرگتر

انتقال کودک نوپا به تخت بزرگتر عمل انتقال کودک به تخت بزرگتر را ، با هماهنگ شدن با احساسات کودک و همچنین با برنامه ریزی برای این انتقال آسان تر کنید : انتقال کودک نوپا به تخت بزرگتر


تهیه ی اولین تختخواب برای کودکتهیه ی اولین تختخواب برای کودک

تهیه ی اولین تختخواب برای کودک خریدن اولین تختخواب برای کودک ، در حین هیجان انگیز بودن ، میتواند تصمیم مهم و مشکلی نیز به شمار آید. قبل از خرید ، به نکات زیر توجه کنید : تهیه ی اولین تختخواب برای کودک


لیست سیسمونی و وسایل مورد نیاز نوزاد لیست سیسمونی و وسایل مورد نیاز نوزاد

لیست سیسمونی و وسایل مورد نیاز نوزاد :در سال اول زندگی نوزاد معمولاً والدین زمان زیادی برای خرید کردن برای نوزاد در حال رشد خود ندارند . و در دوران بارداری دوست دارند که مقدمات ورود نوزاد خود را تهیه و تدارک ببینند . پس دوران بارداری بهترین زمان برای خرید وسایل مورد نیاز یک سال اول زندگی نوزاد یا همان سیسمونی می‌باشد . لیست سیسمونی و وسایل مورد نیاز نوزاد

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران