کودک آنلاین

موضوع مقاله : واکسیناسیون

دسته بندی : واکسیناسیون

2
تزریق واکسن هپاتیت برای نوزادان
تزریق واکسن هپاتیت برای نوزادان ویروس هپاتیت A ایجاد تورم حاد کبد می کند که علائم آن عبارتند از: تب، بی اشتهایی، استفراغ، زردی. برای پیشگیری از این بیماری باید واکسن آن تزریق گردد. تزریق واکسن هپاتیت برای نوزادان

تزریق واکسن هپاتیت برای نوزادان
•    هپاتیت A
ویروس هپاتیت A ایجاد تورم حاد کبد می کند که علائم آن عبارتند از: تب، بی اشتهایی، استفراغ، زردی. برای پیشگیری از این بیماری باید واکسن آن تزریق گردد.
واکسن هپاتیت A
دو نوع واکسن هپاتیت A از ویروس کشته شدۀ آن در حال حاضر تهیه شده و هر دو کاملاً مؤثر می باشد که می توان از سن یک سالگی در دو نوبت با فاصلۀ 6 تا 12 ماه در عضلۀ کودک تزریق کرد. تزریق این واکسن مصونیت کامل به وجود می آورد.
برای پیشگیری از ابتلاء کودکان در هر سنی که با بیمار مبتلا به هپاتیت A تماس داشته اند و واکسن هم نزده اند، باید هر چه زودتر ایمونوگلوبولین در یک نوبت به مقدار 2 صدم میلی لیتر برای هر کیلوگرم وزن بدن در خلال دو هفته بعد از تماس با بیمار تزریق گردد تا بیماری به شکل خفیف درآید و کودک به بیماری هپاتیت مبتلا نگردد.•    هپاتیت B
ویروس هپاتیت B تورم حاد کبد ایجاد می کند. نشانه های بیماری تورم کبد ناشی از ویروس هپاتیت B شبیه هپاتیت A  می باشد ولی شدیدتر است و ممکن است پوست و مفصل کودک را نیز مبتلا سازد.
واکسن هپاتیت B
بنابر توصیۀ مجامع علمی پزشکی کودکان، برای پیشگیری از ورم کبد ناشی از ویروس هپاتیت B و جلوگیری از تصلب کبد و سرطان کبد، این واکسن را باید بعد از تولد یا قبل از مرخص شدن نوزاد از بیمارستان به کودک تزریق کرد.
دو نوع واکسن در دسترس است که به کودکان با وزن بیش از 2 کیلوگرم می توان تزریق کرد. اولین تزریق بعد از تولد، دومین در دو ماهگی و سوم در 6 ماهگی تزریق می شود. در کشور ایران سال هاست واکسن هپاتیت B به کودکان تزریق می گردد.
منبع: من و کودک من
تزریق واکسن هپاتیت برای نوزادان

نکات مهم در انجام واکسیناسیون نوزادان و کودکان نکات مهم در انجام واکسیناسیون نوزادان و کودکان

نکات مهم در انجام واکسیناسیون نوزادان و کودکان سرماخوردگی خفیف یا شل بودن مدفوع کودک، مانع انجام واکسیناسیون نخواهد بود. - ایمن سازی (واکسیناسیون) کودکان نارس یا کم وزن باید طبق جدول انتهای مقاله انجام گیرد. نکات مهم در انجام واکسیناسیون نوزادان و کودکان


 تزریق واکسن سرخک، اوریون و سرخجه (MMR) تزریق واکسن سرخک، اوریون و سرخجه (MMR)

تزریق واکسن سرخک، اوریون و سرخجه (MMR) کودک آنلاین: بیماری سرخک، بیماری مسری، تب دار توام با آبریزش از چشم و بینی است که دانه هایی در تمام بدن به وجود می آورد. در این بیماری ممکن است حال عمومی کودک بسیار بد گردد. تزریق واکسن سرخک، اوریون و سرخجه (MMR)


معاینات پزشکی و واکسن های نوزادمعاینات پزشکی و واکسن های نوزاد

معاینات پزشکی و واکسن های نوزاد برای تشخیص به موقع نارسایی های احتمالی نوزاد و درمان سریع آنها ، آزمایش هایی وجود دارد که بعد از تولد انجام می گیرند. علاوه بر این آزمایش ها ، برای جلوگیری از بیماری ها ، به نوزاد واکنس های هم تزریق می کنند. مهمترین این آزمایش ها و تزریقات عبارتند از : معاینات پزشکی و واکسن های نوزاد


در چه مواردی نباید واکسن تزریق کرددر چه مواردی نباید واکسن تزریق کرد

در چه مواردی نباید واکسن تزریق کرد در برخی مواقع تزریق واکسن به کودکان مجاز نمیباشد . و بایستی یا تزریق به تعویق بیفتد و یا اینکه بطور کلی انجام نگیرد . در مواردی که كودک تب دارد یا مبتلا به بیماریهای حاد است تا رفع تب و بیماری تزریق واكسن سه گانه را بایستی به عقب انداخت .


نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران