کودک آنلاین

موضوع مقاله : واکسیناسیون

دسته بندی : واکسیناسیون

0
نکاتی برای تزریق واکسن به کودکان
نکاتی برای تزریق واکسن به کودکان معمولا تزیق واکسن به کودک برای والدین کار سختی بشمار میرود . همیشه والدین بهنگام نزدیک شدن به زمان تزریق واکسن به فرزند خود دچار استرس و نگرانی میشوند . اما چاره ای جز انجام دادن اینکار درناک برای کودک نیست . کدک بهنگام تزریق واکسن گریه را آغاز میکند و پس از آن ممکن است تا دو سه روز دچار نا آرامی و بیقراری گردد .

نکاتی برای تزریق واکسن به کودکان
معمولا تزیق واکسن به کودک برای والدین کار سختی بشمار میرود . همیشه والدین بهنگام نزدیک شدن به زمان تزریق واکسن به فرزند خود دچار استرس و نگرانی میشوند . اما چاره ای جز انجام دادن اینکار درناک برای کودک نیست . کودک بهنگام تزریق واکسن گریه را آغاز میکند و پس از آن ممکن است تا دو سه روز دچار نا آرامی و بیقراری گردد .
اما والدین می توانند  کارهای انجام دهند تا پیش از رسیدن به مرکز درمانی تزریق واکسن ، درد و استرس او را کاهش دهند  . هم والدین وهم کودکان میدانند که واکسن زدن کاری دردناک شمار میرود  اما والدین بایستی به زبان خود کودک برایش توضیحاتی بدهند و علت واکسن زدن را بصورت مختصر به کودک یا آوری کنند .

برخی از بیماریهای کشنده از طریق واکسن زدن بطور کامل پیشگیری میشوند . برخی واکسنها نیاز به تکرار در سنین مختلف دارند و پدر و مادر بایستی حتما به موقع این مساله را برای کودک خود انجام دهند . و صرف اینکه کودک گریه و بیقراری میکند این قضیه مهم را به تعویق نیاندازند .

آماده شدن  برای دریافت واکسن
بهتر است ابتدا خود را از نظر ذهنی آماده کنید . ابتدا واکسنهایی که بایستی کودک دریافت کند مرور کنید و کمی در ارتباط با آنها اطلاعات کسب کنید و در زمان مراجعه به مرکز درمانی کارت واکسن کودک و سابقه واکسن زدنهای اورا به پزشک بگویید . راههای برای کم شدن استرس  
-    یک وسیله یا اسباب بازی مورد علاقه کود را با خود ببرید .
-    به کودکان بزرگتر بگویید که واکسن زدن درد دارد اما در آن مدت زمان کوتاهی خواهد بود .
-    حواس کودک را با یک وسیله بازی یا شعر خواندن یا یک موزیک در هنگام تزریق واکسن ، پرت کنید.
-    با کودک ارتباط چشمی برقرار کنید  و به او لبخند بزنید و حرف بزنید و شعر بخوانید .
-    کودک را در آغوش خودتان بگیرید .
-    به کودک بزرگتر بگویید نفس عمیق بکشد .
 
پس  از تزریق  واکسن چه کنیم؟
-    کودک را محکم در آغوش بگیرید به آرامی با او حرف بزنید .
-    برای نوزادان و شیرخواران میتوانید پس از تزریق واکسن به آنها شیر بدهید یا پستانک بگذارید
-    در روز اول پس از تزریق واکسن از کمپرس سرد و روز بعد از کمپرس گرم استفاده کنید .
-    مایعات زیادی به کودک بدهید .
-    در صورت تب کردن با اندازه مشخصی که پزشک تعیین از استامینوفن کودکان استفاده کنید.
-    اجازه دهید کودک استراحت کند .

آرامش را به کودک خود منتقل کنید
حتی اگر نوزاد خود را برای تزریق واکسن به مراکز بهداشتی یا مطب پزشک میبرید سعی کنید ارامش خود را حفظ کنید تحقیقات نشان داده که اضطراب و استرس والدین بطور ناخود آگاه به کودکان منتقل میگردد پس با رعایت روشهای تمدد اعصاب و مرور مزایای تزریق واکسن به عوارض دو سه روزه آن خودتان و فرزندتان را دلگرم کنید .
در چه مواردی نباید واکسن تزریق کرددر چه مواردی نباید واکسن تزریق کرد

در چه مواردی نباید واکسن تزریق کرد در برخی مواقع تزریق واکسن به کودکان مجاز نمیباشد . و بایستی یا تزریق به تعویق بیفتد و یا اینکه بطور کلی انجام نگیرد . در مواردی که كودک تب دارد یا مبتلا به بیماریهای حاد است تا رفع تب و بیماری تزریق واكسن سه گانه را بایستی به عقب انداخت .


تزریق واکسن سل (ب ث ژ) برای نوزادانتزریق واکسن سل (ب ث ژ) برای نوزادان

تزریق واکسن سل (ب ث ژ) برای نوزادان کودک آنلاین: این واکسن از میکروب زندۀ ضعیف شدۀ سل گاوی تهیه می شود و به مقدار 0.1 میلی لیتر آن را در سطح خارجی بازوی راست، داخل جلد تزریق می نمایند. تزریق واکسن ب ث ژ تا حدود هشتاد درصد موجب محافظت و مقاومت در برابر ابتلا به بیماری سل می گردد.


تزریق واکسن هپاتیت برای نوزادانتزریق واکسن هپاتیت برای نوزادان

تزریق واکسن هپاتیت برای نوزادان ویروس هپاتیت A ایجاد تورم حاد کبد می کند که علائم آن عبارتند از: تب، بی اشتهایی، استفراغ، زردی. برای پیشگیری از این بیماری باید واکسن آن تزریق گردد. تزریق واکسن هپاتیت برای نوزادان


 تزریق واکسن سرخک، اوریون و سرخجه (MMR) تزریق واکسن سرخک، اوریون و سرخجه (MMR)

تزریق واکسن سرخک، اوریون و سرخجه (MMR) کودک آنلاین: بیماری سرخک، بیماری مسری، تب دار توام با آبریزش از چشم و بینی است که دانه هایی در تمام بدن به وجود می آورد. در این بیماری ممکن است حال عمومی کودک بسیار بد گردد. تزریق واکسن سرخک، اوریون و سرخجه (MMR)

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران