کودک آنلاین

موضوع مقاله : واکسیناسیون

دسته بندی : واکسیناسیون

5
در چه مواردی نباید واکسن تزریق کرد
در چه مواردی نباید واکسن تزریق کرد در برخی مواقع تزریق واکسن به کودکان مجاز نمیباشد . و بایستی یا تزریق به تعویق بیفتد و یا اینکه بطور کلی انجام نگیرد . در مواردی که كودک تب دارد یا مبتلا به بیماریهای حاد است تا رفع تب و بیماری تزریق واكسن سه گانه را بایستی به عقب انداخت .

در چه مواردی نباید واکسن تزریق کرد

کودک آنلاین :در برخی مواقع تزریق واکسن به کودکان مجاز نمیباشد . و بایستی یا تزریق به تعویق بیفتد و یا اینکه بطور کلی انجام نگیرد .  
-در مواردی که كودک تب دارد یا مبتلا به بیماریهای حاد است  تا رفع تب و بیماری تزریق واكسن سه گانه را بایستی به عقب انداخت  .
- در مواردی که كودک مبتلا به آلرژی شدید و یا مشکلات و عوارض مغزی و عصبی می باشد تزریق واکسن بایستی با احتیاط و با نظر پزشک كودكان انجام گیرد
- واكسن دیفتری  برای كودكانی كه سابقه بیماریهای مزمن عفونی، مشکلات عصبی، تشنج ، ضایعات مغزی و یا سابقه خانوادگی امراض عصبی را دارند جایز نمیباشد  . در هر مورد، پزشک متخصص  كودكان بایستی درمورد استفاده از واكسن تصمیم گیری کند  .
-درمورد بیماریهای  اختلالات سیستم ایمنی ، چه اولیه و چه اكتسابی مانند لوسمی ( سرطان خون) و غیره واكسنهای ویروسی زنده و واكسن ب ث ژنبایستی دریافت گردد . بهترین زمان  برای دریافت واكسن ب.ث . ژ  بدو تولد است  ،که  بعد از آن  تا 2 ماهگی بدون انجام تست مانتو و پس از دو ماهگی با انجام تست مانتو و در صورت منفی بودن آن بایستی  ب . ث . ژ تزریق کرد .
- تنها واکسن سیاه سرفه محدودیت سنی دارد و درصورت عدم سابقه تزریق این واکسن  باید با برنامه عمل شود .
- بدلیل ریشه كنی ، آبله در جهان ،واکسن آن نیز دیگر توصیه نمیشود.  
-در افراد مبتلا به هموفیلی واكسن هپاتیت B بایستی بصورت  زیر جلد تزریق گردد .
اقشار در معرض خطر برای واکسیناسیون هپاتیتB  شامل دانشجویان پزشكی ، جراحان ، پزشكان ، پرستاران ، دندانپزشكان ، كمك دندان پزشكان، بیماران تحت دیالیز ، كارشناسان و تكنسین های آزمایشگاه های تشخیص طبی و . . . میباشد .

برنامه واکسیناسیون كودكان نارس وكم وزن هم برطبق جدول واکسیناسیون  عادی صورت میگیرد و تجویز بموقع واكسنها توصیه می شود .
اسهال  یا سرماخوردگی مانع از انجام واکسیناسیون نخواهد بود.
سوء تغذیه نیز مانعی برای اجرای تزریق  واکسن نیست ، بلكه ایمن سازی بموقع كودكان مبتلا به سوء تغذیه اكیداً توصیه میشود .
واکسیناسیون کودکواکسیناسیون کودک

واکسیناسیون کودک کودک از زمان تولد در برابر برخی از بیماریها که در حالت جنینی در رحم از مادر به آنها منتقل میشود ، از ایمنی برخوردارند و تغذیه از شیرمادر این ایمنی را تا چند هفته تأمین می کند. واکسیناسیون کودک


تزریق واکسن هپاتیت برای نوزادانتزریق واکسن هپاتیت برای نوزادان

تزریق واکسن هپاتیت برای نوزادان ویروس هپاتیت A ایجاد تورم حاد کبد می کند که علائم آن عبارتند از: تب، بی اشتهایی، استفراغ، زردی. برای پیشگیری از این بیماری باید واکسن آن تزریق گردد. تزریق واکسن هپاتیت برای نوزادان


عوارض واکسیناسیونعوارض واکسیناسیون

یک راه پیشگیری ازبیماریهای مهلک عفونی واکسیناسیون میباشد . اما با وجود اینکه پیشرفتهای زیادی در جهت تولید واکسنهای کم عوارض بدست آمده اما هنوز نمیتوان گفت هیچ واکسنی کاملاً بدون ضرر و عوارض جانبی میباشد . هدف محققان در زمینه تهیه واکسن مناسب ، رسیدن بجایی است که واکسن حداکثر اثر پیشگیری از امراض را با حداقل میزان عارضه جانبی داشته باشد.


انواع واکسیناسیون نوزادان انواع واکسیناسیون نوزادان

انواع واکسیناسیون نوزادان کودک آنلاین: تماشاي منظره تزريق به فرزند براي تمام والدين ناخوشايند است. اما برنامه واکسیناسیون به‌منظور پيشگيري از بیماری‌های خطرناک تهیه‌شده است و مهم‌ترین بخش تأمین سلامت کودک را تشكيل می‌دهد. انواع واکسیناسیون نوزادان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران