کودک آنلاین

موضوع مقاله : تغذیه بارداری

دسته بندی : تغذیه بارداری

1
تغذیه کامل بارداری
تغذیه کامل بارداری 1 . خوردن میوه که البته با توجه به‌شرایط حال خودش ، به‌ویژه اگر مسائل و مشکلاتِ مربوط به‌بیماری قند دارد ، رعایت استفاده برخی از میوه ها و کنار گذاشتن بعضی از آنها ضروری است و همچنین خوردن سبزی یا میوه ، مناسب می باشد . سبزی های سبز و سبزی های زرد پررنگ بدون تردید فایده ی بیشتری خواهند داشت. تغذیه کامل بارداری

تغذیه کامل بارداری
در‌5 زمینه ، مادر باید توجه ویژه ای را مبذول کند :
1 . خوردن میوه که البته با توجه به‌شرایط حال خودش ، به‌ویژه اگر مسائل و مشکلاتِ مربوط به‌بیماری قند دارد ، رعایت استفاده برخی از میوه ها و کنار گذاشتن بعضی از آنها ضروری است و همچنین خوردن سبزی یا میوه ، مناسب می باشد . سبزی های سبز و سبزی های زرد پررنگ بدون تردید فایده ی بیشتری خواهند داشت.
2 . خوردن شیر و لبنیات و کمی تخم مرغ .
3 . خوردن انواع پروتئین ها ، به‌ویژه گوشت و معلوم است که گوشت مرغ بر گوشت گاو و گوسفند ترجیح دارد.
4 . خوردن نان و گندم و بقیه ی غلات و برنج و حبوبات.
5 . نوشیدن حداقل 8 تا 0 لیوان آب با توجه به‌وزن مادر و گنجایش لیوان آب. این پنج مورد اهمیت ضروری دارد ، تا تعادل و توازن لازم را به‌وجود بیاورد.
اما مادر در‌برخی از جنبه‌های دیگر تغذیه ی خودش نیز باید تغییراتی را به‌وجود آورد :
میزان مصرف کلسیم را باید دو برابر کند. حتما میزان آهن باید بیشتر باشد. فیبر یا الیاف گیاهی را باید بیشتر مورد استفاده قرار دهد.
در‌خصوص ویتامین ها نیز باید به‌مطلب مهمی توجه کرد. ویتامین های B , C به‌دلیل این که‌در آب حل میشوند و اضافه ی آن دفع میشوند ، معمولا کمی استفاده ی بیش از حد آن ، ضرر و زیانی نخواهد داشت.
اما ویتامین A  ویتامین D,E,K میتوانند مسائل و مشکلاتی را به‌وجود آورد. برای اینکه این ویتامین ها ، هم در‌چربی حل میشوند و هم میتوانند در‌چربی ذخیره شوند. بنابراین افزایش ویتامین A,D,E,A در‌بدن باقی می مانند و برای مادر مصرف بیش از اندازه ی ویتامین A میتواند موجب حتی نقص عضو در‌فرزند شود.


تغذیه کامل بارداری


تغذیه کامل بارداریبه‌بیان دیگر شاید در‌خصوص ویتامین A بهتر است که فقط از مواد غذایی استفاده شود و مکمل ویتامین‌در این باره مورد استفاده قرار نگیرد.
از مصرف نمک و قند و شکر پرهیز شود. برخی از متخصصین باورشان چنین است که اگر شکر در زمان من و شما کشف و پیدا میشد ، احتمالا به‌عنوان یک غذای بد و احتمالا حتی به‌عنوان ماده ی مخدر، قلمداد میشد. بنابراین اصولا قند و شکر ، برای هیچکس ، هیچ زمان ، فایده ای نداشته و نخواهد داشت.
مصرف چای و قهوه حداکثر دو فنجان‌در‌ روز و آنچه که به‌عنوان نوشابه‌یا پپسی می شناسیم ، تقریبا نباید مصرف شود. برای این که متاسفانه‌در مصرف چای و قهوه ی اضافه ، خطر سقط جنین وجود دارد و بنابراین استفاده ی بیش از حد آنها میتواند گرفتاری هایی را به‌وجود بیاورد.
مصرف قرص های رژیمی حتما باید متوقف شود. زیرا آسیب های آنها بسیار تند و شدید هستند ، از طرف دیگر جیوه میتواند مسئله آفرین باشد.
می دانیم که جیوه‌در دو منبع اصلی برای همه ی انسان ها و برای مادر خطرناک است. یکی استفاده‌در دندان پزشکی ، مخصوص این که آهسته آهسته مقداری از آن رها و جذب می شود. به‌همین علت توصیه می کنند که دیگر از آن برای هیچکس استفاده نشود.
و دوم‌در ماهی می باشد ، مخصوصا ماهی های بزرگ و یا ماهی هایی که عمر طولانی دارند ، مقدار جیوه ی فراوانی دارند و این کاملا میتواند برای جنین ، ویرانگر و آزار دهنده باشد و به‌همین علت است که شاید حتی وقتی که ماهی ها در آب های نسبتا پا و صاف هستند ، بهتر آن باشد که مادر از خوردن ماهی در بارداری ، به‌دلیل خطری که این جیوه ، حتی مقدار بسیار کم آن دارد ، خودداری و صرف نظر کند.
منبع : کتاب فلسفه و هدف های پرورش تعلیم و تربیت دوران بارداری مادر
تغذیه کامل بارداری
تغذیه کامل بارداری
تغذیه مناسب در دوران بارداریتغذیه مناسب در دوران بارداری

تغذیه مناسب در دوران بارداری: فرهنگستان ملی علوم کشور امریکا مواد غذایی که رژیم متعادل و کافی روزانه مادررا دردوران بارداری تامین میکند به شرح زیر توصیه کرده است: 1-حداقل نیم لیتر شیر 2-یک وعده غذای گوشتی (سفید یاقرمز)


تغذیه و سلامتی در دوران بارداریتغذیه و سلامتی در دوران بارداری

تغذیه و سلامتی در دوران بارداری اضافه ی وزن شما در دوره ی بارداری به قد و وزنتان قبل از بارداری بستگی دارد. اگر قبل از آن دچار کم وزنی بوده اید احتمالا 13 تا 18 کیلوگرم وزن اضافه خواهید کرد. اگر قبل از بارداری وزنتان مناسب باشد باید حدود 11 تا 16 کیلوگرم و اگر اضافه وزن داشته باشید حدود 7 تا 11 کیلوگرم وزن اضافه کنید. اما اگر دوقلو باردار باشید معمولا بین 16 تا 20 کیلوگرم وزن اضافه خواهید کرد. تغذیه و سلامتی در دوران بارداری


تغذیه سالم در دوران بارداریتغذیه سالم در دوران بارداری

تغذیه سالم در دوران بارداری چون مواد غذایی که مادر مصرف میکند از راه جفت به جنین میرسد بنابراین مادر باید مواد غذایی تازه مانند سبزی ها و میوهها را مصرف کند و از خوردن مواد چرب ، شور و تحریک کننده و غذاهای کنسرو شده که به صورت تجارتی تهیه شده و دارای مواد رنگی میباشد خودداری نماید. مواد غذایی که در دوران بارداری سلامت مادر و جنین را تامین میکند تغذیه سالم در دوران بارداری


نقش تغذیه در پیشگیری از عفونت ادراری در باردارینقش تغذیه در پیشگیری از عفونت ادراری در بارداری

نقش تغذیه در پیشگیری از عفونت ادراری در بارداری عفونت های ادراری در زنان باردار شایع است (5 تا 6 درصد این عفونت ها باکتریائی است). عوامل متعددی در ایجاد آن دخالت دارد که عبارتند از :عفونت های ادراری در زنان باردار شایع است (5 تا 6 درصد این عفونت ها باکتریائی است). عوامل متعددی در ایجاد آن دخالت دارد که عبارتند از : نقش تغذیه در پیشگیری از عفونت ادراری در بارداری

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران