کودک آنلاین

موضوع مقاله : آزمایشات و مراقبت ها

دسته بندی : آزمایشات و مراقبت ها

0
نکاتی در مورد بارداری
نکاتی در مورد بارداری حتما در خصوص مصرف داروها ، یک زن باید با دقت با پزشک خودش صحبت کند. در حالی که زدن واکسن آنفولانزا در دوران بارداری ، اشکالی ندارد ( مخصوصا اگر بین 5 تا 6 ماهگی مادر باشد ) مطالعات نشان می دهد که احتمال دارد ، اگر مادر گرفتار این بیماری شود ، فرزندش گرفتار حتی بیماری شدیدی مانند اسکیزوفرنی شود. به همین علت در این زمینه به هیچ وجه نمیشود ریسک کرد. نکاتی در مورد بارداری

نکاتی در مورد بارداری
مصرف داروها در دوران بارداری
حتما در خصوص مصرف داروها ، یک زن باید با دقت با پزشک خودش صحبت کند. در حالی که زدن واکسن آنفولانزا در دوران بارداری ، اشکالی ندارد ( مخصوصا اگر بین 5 تا 6 ماهگی مادر باشد ) مطالعات نشان می دهد که احتمال دارد ، اگر مادر گرفتار این بیماری شود ، فرزندش گرفتار حتی بیماری شدیدی مانند اسکیزوفرنی شود. به همین علت در این زمینه به هیچ وجه نمیشود ریسک کرد.
مواد مخدر از هر نوع ، مشروب و سیگار بدون تردید ، ویرانگر هستند. مطالعات نشان می دهد مادری که داروهای نامناسب ، مواد مخدر ، سیگار و مشروب را در دوران بارداری استفاده می کند ، اولا خطر بسیار زیاد سقط جنین وجود دارد و همچنین خطر مردن فرزند در دورانی که شکم مادر است و بلافاصله بعد از تولد وجود دارد.
جثه ی یک چنین نوزادی بسیار کوچک است. اندازه ی سر او و مغز او کمتر از حالت عادی است. صورت معمولا بهم ریخته و دِفُرمه شده است. هماهنگی بین اعضای بدن و مخصوصا مراکز فرماندهی ، وجود ندارد.
احتمال عقب افتادگی ذهنی و گرفتاری هایی از این قبیل وجود دارد. حافظه و یادگیری در یک چنین کودکی بسیار کم و متاسفانه مسئله ی کاهش هوش یا کم بودن هوش در مرز آزار دهنده و یا مشکلات مربوط به یادگیری را دارد.
همچنین خطر بیماری های فراوان فیزیکی و روانی نیز خواهد بود. به همین دلیل باید از همه ی مواد مخدر ، سیگار و مشروب و یا هرگونه ارتباطات دیگر شیمیایی ، در این زمینه جلوگیری کرد . حتی مطالعات نشان می دهد که اگر زنی سیگار می کشد شاید استفاده از این تِیپ ها ( Tape ) یا پَچ ها (Patch ) که برای ترک سیگار است ، به مراتب بهتر از خود سیگار باشد و در ضمن درباره ی مشروب هم از آنجا که ژنی مربوط به یک چنین بیماری یا در ارتباط با چنین بیماری است شناخته شده است افرادی هستند که با مصرف یکبار یا دو بار مشروب کاملا میتوانند به سمت آن کشیده و کشانده شوند و شرایط ارثی برای اعتیاد مشروب به وجود بیاورند.
همچنین در خصوص برخی از مواد مخدر مانند کوکائین ، حتی مصرف یکبار آن میتواند منجر به اعتیاد شود و معلوم است که فرزند چنین مادری چه گرفتاری هایی را خواهد داشت.
مطلب دیگر گرفتن ( X-ray ) یا گرفتن عکس هایی است که از قسمت های مختلف بدن گرفته می شود که کاملا باید متوقف شود مگر مقدار بسیار بسیار کم آن ، که درباره ی آن هم چنان گفت و گو است. (  X-ray ) در عکس برداری دندان استفاده می شود.
برخی از اوقات بیماری ها و گرفتاری های روانی مادر ، شرایطی را به وجود می آورد که کاملا میتواند زندگی فرزندش را بهم بزند. به بیان دیگر اگر مادری گرفتار برخی از اختلالات روانی است و یا کوتیزون (Cortisone ) یا آدرنالین او بیش از حد ترشح می شود ، خود این مسئله موجب اشکالات و اختلالات فراوانی در زمینه های مختلف زندگی کودک خواهد داشت.
مصرف داروها در یک چنین دوره ای ، حتما باید با نظر متخصص و آگاهی ، از حاملگی و بارداری زن باشد. متاسفانه برخی از اوقات مادرانی هستند که تا یک یا دو ماه بعد از داشتن فرزند ( حامله شدن ) یا نمی دانند و یا مطمئن نیستند که حامله شده اند.
به همین علت به مجرد این که کوچک ترین علامتی پیدا شد که شاید حامله باشند ، حتما باید در این زمینه فعالیت لازم و یا اقدامات لازم صورت بگیرد.
تاثیر آب و هوا ، حمام رفتن ،سونوگرافی در بارداری
محیط آلوده ، هوای آلوده ، مخصوصا محیطی که با مواد شیمیایی و یا گازهای مختلف همراه است ، میتواند برای مادر آزاردهنده باشد. به همین دلیل است که حتی رنگ اتاق یا رنگ ساختمان ها ، مخصوصا اگر تازه باشد ، یا برخی از آنها با گذشت زمان هم چنان خطرناک است و در این زمینه باید رعایتی کرد که مقارن با حاملگی مادر ، به رنگ کاری خانه نپرداخت.
و ضمنا می دانیم رنگ مویی که خانم ها برای زیبایی خودشان از آن استفاده میکنند ، در چنین ایامی ، میتواند برای فرزندشان بسیار بد باشد.
اما مواردی هست که احتمالا آسیب و آزاری را به فرزند من و شما وارد نمی کند. رابطه ی جنسی تا 8 ماهگی ، اشکال نخواهد داشت. اما در ماه آخر و به ویژه دو هفته ی آخر ، یا بهتر است که متوقف شود یا حتما اصول و نکاتی رعایت شود ، در غیر این صورت میتواند پیامدها و یا عواقب بد و منفی داشته باشد.
حمام گرفتن به مدت 15 دقیقه ، مشروط بر این که درجه حرارت زیاد نباشد ( در حد 37 درجه باشد ) اشکالی ندارد.
سونوگرافی (Ultrasound ) یا (MRI ) و یا وقتی که شما به فرودگاه ها یا مراکز دیگر می روید که برای حفاظت و جنبه ی ایمنی ، شما را از دستگاه هایی می گذرانند ، تقریبا هیچ کدام از این ها ، هیچ گونه خطری را برای مادر نخواهد داشت.
منبع : کتاب فلسفه و هدف های پرورش تعلیم و تربیت دوران بارداری مادر
نکاتی در مورد بارداری

مراقبت از جنین در دوران بارداریمراقبت از جنین در دوران بارداری

مراقبت از جنین در دوران بارداری گرچه رحم مادر ، جایگاه مطمئن و محفوظی است که جنین میتواند در آن رشد و نمو کند ، ولی ممکن است داروها ، سموم ، اشعه و عوامل بیماری زا بر روی جنین درون رحم اثر نماید و ناهنجاری هایی در جنین پدید آورد.


افزایش فشار خون در بارداریافزایش فشار خون در بارداری

افزایش فشار خون در بارداری کودک آنلاین: اگر بعد از هفته بيستم بارداري دچار افزايش فشارخون شديد ولي پروتئين در ادرار وجود نداشت تشخيص عبارت است از "افزايش فشارخون بارداري" كه گاهي به نام "افزايش فشارخون به علت بارداري" خوانده می‌شود.


شنا در دوران بارداریشنا در دوران بارداری

شنا در دوران بارداری کودک آنلاین: اگر پیش از بارداری شنا می ‌كردید، با احتیاط بیشتری می ‌توانید در دوران بارداری نیز، به آن ادامه دهید. ولی اگر در بارداری برای اولین بار تصمیم به شنا كردن گرفته‌اید، از سه ماهه دوم و آرام ‌آرام این كار را شروع كنید.


سفر با هواپیما ، اتومبیل و کشتی در دوران بارداریسفر با هواپیما ، اتومبیل و کشتی در دوران بارداری

سفر با هواپیما ، اتومبیل و کشتی در دوران بارداری سفر با هواپیما ابتدا بهتر است که مدتش کوتاه باشد. یعنی فاصله های بلند مدت را هم باید به قسمت های کوچکی تقسیم کرد. دوم اگر مادر فشارخون دارد و یا احتمالا مشکلات تنفسی دارد در این زمینه باید توجه ویژه ای داشته باشد. سفر با هواپیما ، اتومبیل و کشتی در دوران بارداری

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران