کودک آنلاین

موضوع مقاله : آزمایشات و مراقبت ها

دسته بندی : آزمایشات و مراقبت ها

0
کاهش پلاکت خون جنین
کاهش پلاکت خون جنین کودک آنلاین: پلاکت ها سلول های خونی هستند (همراه با سلول های قرمز و سفید) که در ایجاد لخته شدن خون نقش مهمی دارند. جنینی که به اندازۀ کافی پلاکت ندارد در طول بارداری و زایمان در معرض خطر خونریزی در پوست یا هر جای دیگر قرار خواهد داشت.

کاهش پلاکت خون جنین
کودک آنلاین: پلاکت ها سلول های خونی هستند (همراه با سلول های قرمز و سفید) که در ایجاد لخته شدن خون نقش مهمی دارند. جنینی که به اندازۀ کافی پلاکت ندارد در طول بارداری و زایمان در معرض خطر خونریزی در پوست یا هر جای دیگر قرار خواهد داشت.
مهمترین و نگران کننده ترین مسئله خونریزی است که در جمجمه رخ می دهد. شایع ترین علت پایین بودن پلاکت ها در جنین انتقال آنتی بادی هایی از مادر به جنین است که پلاکت ها را تخریب می کنند.
زنانی که چنین آنتی بادی هایی را تولید می کنند با عنوان Autoimmune Thrombcato penia شناخته شده اند. به دلایل نا شناخته این زنان آنتی بادی تولید می کنند که پلاکت های خون جنین جنین را از بین می برد و در نتیجه برخی از این جنین ها در پوست یا سایر قسمت های بدن دچار خونریزی می شوند.
زنان دیگری هم هستند که آنتی بادی در بدنشان ساخته می شود که بافت های بدن را تحت تاثیر قرار می دهد. معالجه این مادران در طول بارداری شامل داروهای کورتیزون به شکل خوراکی است.

معالجۀ جنین وقتی که مادر دچار چنین عارضه ای است، آسان نخواهد بود. می توان قبل از تولد، با نمونه ای از خون که از طریق سوزن از رگ های خونی ناف گرفته می شود، جنینی را که دچار این مشکل است تشخیص داد.
در طول بارداری پس از آن که غشاء پاره شد نمونه ای از خون برای شمارش تعداد پلاکت ها از ستون فقرات نوزاد گرفته می شود.
 اگر تعداد پلاکت جنین کم بود، مطمئن ترین راه برای زایمان انتخاب خواهد شد. (احتمالاً سزارین بهترین راه است اما باید مورد بررسی قرار بگیرد)
همچنین در صورت لزوم روشی برای معالجه در نظر گرفته می شود. پس از زایمان، نوزاد به معالجات بیشتری نیازمند است. این معالجات ممکن است شامل انتقال پلاکت ها و تعویض خون برای جداسازی آنتی بادی ها از خون جنین باشد.

منبع: راهنمای جامع برای 9 ماه انتظار
کاهش پلاکت خون جنین

آزمایش PH خون جنینآزمایش PH خون جنین

آزمایش PH خون جنین کودک آنلاین: یک روش مهم برای تعیین سلامت جنین تعیین میزان اکسیژن در خون وی می باشد؛ همان خونی که توسط جفت در اختیار جنین قرار می گیرد. آزمایش PH خون جنین


تاثیر عامل RH در جنینتاثیر عامل RH در جنین

تاثیر عامل RH در جنین کودک آنلاین: RH عامل سیمیایی است که در خون تقریباً 85 درصد مردم وجود دارد. تفاوت های ژنتیکی بین جنین و مادر موجب اختلال در کیفیت رشد جنین می شود و عواقب نامناسب برای جنین در بر خواهد داشت.


تکان خوردن جنینتکان خوردن جنین

تکان خوردن جنین کودک آنلاین: هر چند جنين از هفته هفتم يا هشتم شروع به تكان خوردن مي كند و در سونوگرافي مي توان اين مسئله را مشاهده كرد ولي تكان خوردن جنين در داخل رحم معمولاً قبل از هفته هاي 16 تا 22 احساس نمي شود.

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران