کودک آنلاین

موضوع مقاله : آزمایشات و مراقبت ها

دسته بندی : آزمایشات و مراقبت ها

0
آزمایش خون در اوایل بارداری
آزمایش خون : پزشک شما در اولین جلسۀ معاینه، خون شما را برای انجام برخی از آزمایش‌های استاندارد می‌گیرد، تا وضعیت سلامتی عمومی و همچنین اطمینان از مصونیت‌تان را در برابر عفونت‌های خاص کنترل کند.

آزمایش خون در اوایل بارداری
پزشک شما در اولین جلسۀ معاینه، خون شما را برای انجام برخی از آزمایش‌های استاندارد می‌گیرد، تا وضعیت سلامتی عمومی و همچنین اطمینان از مصونیت‌تان را در برابر عفونت‌های خاص کنترل کند. انجام آزمایش‌های زیر عادی است:
- یک آزمایش استاندارد برای تشخیص گروه خون، عامل ارهاش و وضعیت پادتن
گروه خون یعنی اینکه نوع خون شما AB ، A ، B یا O باشد، و منظور از ارهاش خون، مثبت یا منفی بودن آن است. آزمایش پادتن برای مشخص کردن پادتن‌های گروه خونی خاص به‌آنتی‌ژنهای خاص صورت می‌گیرد (مانند آنتی‌ژن ارهاش).
- شمارش کامل گویچه‌های خون (CBC)
این آزمایش، کم‌خونی را کنترل می‌کند که تعداد پایین گویچه‌های خون را نشان میدهد. این آزمایش همزمان، شمارش پلاکت‌ها را نیز کنترل می‌کند (جزئی از خون که در انعقاد خون اهمیت می‌یابد).
- VDRL
این آزمایش، وجود سیفلیس را کنترل می‌کند، که یک بیماری مقاربتی است. این آزمایش بسیار دقیق است ولی گاهی به‌اشتباه جواب آن مثبت می‌شود. یک آزمایش مثبتِ اشتباه می‌تواند در نتیجۀ وجود بیماری دیگری، مانند لوپوس یا سندروم پادتن آنتی‌فوسفولیپید باشد.
به‌هرحال، این نوع از نتایج مثبت اشتباه معمولاً به‌طرز ضعیفی مثبت است. آزمایش VDRL غیرتشخیصی است و بنابراین برای محرز کردن تشخیص سیفلیس، باید یک آزمایش دقیق‌تر خون انجام شود. از آنجایی که درمان کامل سیفلیس ضروری است، حتماً این آزمایش را انجام دهید.- هپاتیت ب
این آزمایش وجود ویروس‌های هپاتیت را کنترل می‌کند. این ویروس‌ها در انواع گوناگونی بروز می‌کند. ویروس هپاتیت ب از نوعی است که میتواند بدون ایجاد علایم بالینی به‌وجود آید. درحقیقت، بیماری برخی از خانم‌ها تنها با انجام آزمایش خون تشخیص داده شده، مانند آزمایشی که در طول دوران بارداری انجام شده است.
- HIV
از آنجایی که دارو و درمان به2منظور کاهش خطر انتقال به‌بچه، همچنین کند کردن روند بیماری در مادر وجود دارد، آگاهی نسبت به‌وضعیت HIV در شما بسیار حائز اهمیت است. یک دکتر معمولاً میتواند این آزمایش را همزمان با سایر آزمایش‌های خون دوران بارداری انجام دهد.
دکترها گاهی اوقات در طول اولین معاینۀ دوران بارداری، انجام آزمایش‌های دیگری را نیز ضروری می‌دانند. این آزمایش‌های اضافی عبارت است از:
- بررسی قند خون
معمولاً این آزمایش را در حدود هفته‌های 24 تا 28 بارداری انجام می‌دهید، ولی گاهی درصورتی که در معرض خطر دیابت بارداری قرار داشته باشید، دکتر می‌تواند این آزمایش را در سه ماهه اول انجام دهد.
- توکسوپلاسموز
گاهی دکتر میتواند برای کنترل مصونیت نسبت به توکسوپلاسموز، که نوعی عفونت انگلی است، آزمایش دهد.
- سیتومگالو ویروس‌ها (CMV)
انجام آزمایش برای عفونت سیتومگالو ویروس، که یک عفونت شایع در دوران خردسالی است، در طول دوران بارداری رایج نیست. به‌هر حال، اگر در تماس زیاد با کودکان دبستانی هستید که ممکن‌است به‌عفونت مبتلا باشند، شاید پزشک شما انجام آزمایش را توصیه کند.
منبع: بارداری به‌زبان آدمیزاد
آزمایش خون
اوایل بارداری
آزمایش آلفا فتو پروتئین بارداریآزمایش آلفا فتو پروتئین بارداری

آزمایش آلفا فتو پروتئین بارداری MSAFP حروف اختصاری است که برای سرم مادری آلفا فتو پروتئین استفاده می‌شود، پروتئینی که توسط جنین تولید می‌شود و در جریان خون مادر نیز جریان می‌یابد.


آزمایشهای دوران بارداریآزمایشهای دوران بارداری

آزمایشهای دوران بارداری اگر سه ماهه اول بارداری خود را بدون مشکل پشت سر گذاشته‌اید، به احتمال زیاد بقیه دوران حاملگی را نیز بدون مشکل سپری خواهید کرد. اما وقتی صحبت از بارداری به میان می‌آید، نمی‌توان اوضاع را به بخت و اقبال واگذار کرد. آزمایشهای دوران بارداری


آزمایشات و معاینات بارداری –قسمت چهارمآزمایشات و معاینات بارداری –قسمت چهارم

آزمایشات و معاینات بارداری –قسمت چهارم همانطور که می دانید ، امروزه ایدز یکی از معضلات عمده سلامت افراد بشر محسوب می گردد . این بیماری جزو 5 بیماری اصلی منجر به مرگ در زنان باردار و اطفال زیر پنج سال شناخته شده است. آزمایشات و معاینات بارداری –قسمت چهارم


تشخیص بارداری از طریق آزمایش خون تشخیص بارداری از طریق آزمایش خون

تشخیص بارداری از طریق آزمایش خون هورنونهای مخصوص بارداری ابتدا در خون ترح میشوند و پس از آن در ادرار نمایان میشوند. پس آزمایشهای خون معمولی سریعتر و دقیق تر میتوانند از تست های حاملگی خانگی و بیبی چک این مساله را نشان دهند . میزان طبیعی هورمون HCGβ اشتباه در تعیین سن بارداری

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران