کودک آنلاین

موضوع مقاله : آزمایشات و مراقبت ها

دسته بندی : آزمایشات و مراقبت ها

0
تاثیر عامل RH در جنین
تاثیر عامل RH در جنین کودک آنلاین: RH عامل سیمیایی است که در خون تقریباً 85 درصد مردم وجود دارد. تفاوت های ژنتیکی بین جنین و مادر موجب اختلال در کیفیت رشد جنین می شود و عواقب نامناسب برای جنین در بر خواهد داشت.

تاثیر عامل RH در جنین
کودک آنلاین: RH عامل شیمیایی است که در خون تقریباً 85 درصد مردم وجود دارد. تفاوت های ژنتیکی  بین جنین و مادر موجب اختلال در کیفیت رشد جنین می شود و عواقب نامناسب برای جنین در بر خواهد داشت.
مادری که RH خونش مثبت باشد خطری متوجه جنین نمی شود اما اگر مردی با RH مثبت با زنی با RH منفی ازدواج کند، این وصلت احتمال دارد در کودک شان اثر سوئی بگذارد.
اگر کودک RH مثبت داشته باشد خون مادر احتمالاً در مقابل، پادتن تشکیل می دهد و در دوران بارداری بعدی پادتن های خون مادر ممکن است به RH مثبت خون جنین حمله کند و سبب تخریب اندک، مثل کم خونی و یا موجب سوء شدیدتری مانند عقب ماندگی روانی، فلج مغزی، کری و در شرایطی به مرگ منجر شود. وقوع اختلال مربوط به RH نادر و قابل کنترل است.
امروزه با توجه به پیشرفت علوم پزشکی می توان مانع از شکل گیری چنین اختلالاتی شد. چون خود نوزاد پس از تولد آزمایش می شود، اگر مادری با RH منفی فرزندی با RH مثبت به دنیا آورد واکسنی به مادر تزریق می شود تا قبل از شروع فعالیت پادتن ها RH مثبت موجود در خون کودک را از بین ببرد. به این صورت از نتایج وخیم آن جلوگیری به عمل می آید.

منبع: روانشناسی رشد کودک و نوجوان
تاثیر عامل RH در جنین
کنترل جنین در حین زایمانکنترل جنین در حین زایمان

کنترل جنین در حین زایمان برای کنترل جنین معمولا شاخص های زیر مورد بررسی قرار می گیرند : کنترل جنین در حین زایمان


میزان (L/S  ) در جنینمیزان (L/S ) در جنین

میزان (L/S ) در جنین کودک آنلاین: در اواخر بارداری طبیعی سلول های مشخصی در ریه جنین مواد شیمیایی غنی از چربی تولید می کنند که دیواره های داخل کیسه های هوا را می پوشاند. میزان (L/S ) در جنین

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران