کودک آنلاین

موضوع مقاله : آزمایشات و مراقبت ها

دسته بندی : آزمایشات و مراقبت ها

2
پایین افتادن بند ناف
پایین افتادن بند ناف کودک آنلاین: پایین افتادن بندناف در واژن یک موقعیت خطرناک پزشکی است. بندناف ممکن است پایین افتاده و بین نوزاد و دهانۀ رحم گیر کند. این حالت موجب بند آمدن خون از جفت به جنین می شود. جنین ممکن است در معرض خطر قرار گرفته و حتی بمیرد.

پایین افتادن بند ناف
کودک آنلاین: پایین افتادن بندناف در واژن یک موقعیت خطرناک پزشکی است. بندناف ممکن است پایین افتاده و بین نوزاد و دهانۀ رحم گیر کند. این حالت موجب بند آمدن خون از جفت به جنین می شود. جنین ممکن است در معرض خطر قرار گرفته و حتی بمیرد.
پایین افتادن بند ناف معمولاً در موارد نوزاد بریچ، زودرسی، دو قلویی، عدم تناسب لگن و نوزاد و پارگی غشاء کیسه آمنیوتیک قبل از این که سر یا قسمت های دیگر بدن در پایین رحم، نزدیک خروجی واژن قرار گیرد، دیده می شود.
پایین افتادن بند ناف این احساس را ایجاد می کند که حلقه این بند از دهانه رحم داخل واژن شده است. در این زمان ضربان قلب جنین کند می شود.در معالجات فوری و اورژانس مادر باید در حالتی که زانوها را روی قفسۀ سینه جمع کرده است و باسنش رو به بالا قرار دارد بخوابد. در این موقعیت جنین بالاتر، در رحم قرار می گیرد.
بهترین کار روشی است که موجب عقب رفتن بند ناف به داخل رحم و فشار نیامدن به آن شود. برای رسیدن به این هدف، پزشک با یک دستکش، دست را داخل واژن کرده و جنین را به بالا فشار می دهد و موجب برگشتن بند ناف به داخل رحم می شود.
بسته به موقعیت و میزان سلامت جنین زمانی که افتادگی بند ناف رخ داد مادر می تواند بارداری را حتی تا زمان شروع زایمان طبیعی حفظ کند اما در بیشتر موارد عمل سزارین توصیه می شود زیرا ممکن است این مشکل دوباره رخ دهد.

منبع: راهنمای جامع برای 9 ماه انتظار
پایین افتادن بند ناف
بندناف نوزادانبندناف نوزادان

بندناف نوزادان :کار اصلی بند ناف رساندن خون و اکسیژن به جنین در رحم مادر می‌باشد. پس از تولد نوزاد ، پزشک، بند ناف را از نزدیک‌ترین قسمت به بدن نوزاد، با نخی بسته و بقیه آن را می‌برد. سپس گیره پلاستیکی کوچکی به بند ناف متصل می‌کند معمولاً پیش از ترخیص نوزاد به خانه گیره را بر می‌دارد. قسمت بیرونی و اضافی بند ناف که به بدن نوزاد متصل است به مرور زمان خشک می‌شود و می‌افتد. بندناف نوزادان


بانک خون بند نافبانک خون بند ناف

بانک خون بند ناف سلول های بنیادی که در بندناف و جفت یافت می شوند، ابتدایی ترین سلول های سازندۀ بدن هستند که در طول دورۀ رشد جنینی پرورش یافته و تبدیل به سلول های بالغ و خاصی می شوند که مسئول ساخت انواع بافت های بدن می باشند. بانک خون بند ناف


گره خوردن بند ناف جنینگره خوردن بند ناف جنین

گره خوردن بند ناف جنین بند ناف شاهرگ حیاتی است که مانند سیم تلفن سفید و پیچ خورده است. آن 2 سرخرگ و 1 سیاهرگ دارد که مواد غذایی و اکسیژن را از بدن از طریق جفت به جنین می رساند. بند ناف با رشد جنین رشد میکند. گره خوردن بند ناف جنین


پیچیده شدن بند ناف دور گردن جنینپیچیده شدن بند ناف دور گردن جنین

پیچیده شدن بند ناف دور گردن جنین یکی از نگرانی‌های والدین در طول دوران بارداری پیچیده شدن بند ناف دور گردن جنین می‌باشد . باورهای اشتباهی در این زمینه بین مردم رایج است که می‌تواند زمینه‌ساز استرس در مادر باردار گردد . پیچیده شدن بند ناف دور گردن جنین

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران