کودک آنلاین

موضوع مقاله : آزمایشات و مراقبت ها

دسته بندی : آزمایشات و مراقبت ها

2
پارگی زودرس غشاء آمنیوتیک
پارگی زودرس غشاء آمنیوتیک کودک آنلاین: پارگی زودرس غشاء آمنیوتیک همراه با ترشح مایع از واژن معمولاً در اوایل بارداری رخ می دهد و دلیل آن به خوبی مشخص نشده است. سیگار کشیدن و عفونت در بروز این مشکل نقش دارند. پارگی زودرس غشاء آمنیوتیک

پارگی زودرس غشاء آمنیوتیک
کودک آنلاین: پارگی زودرس غشاء آمنیوتیک همراه با ترشح مایع از واژن معمولاً در اوایل بارداری رخ می دهد و دلیل آن به خوبی مشخص نشده است. سیگار کشیدن و عفونت در بروز این مشکل نقش دارند.
مهمترین خطر پارگی زودرس کیسۀ آب، شکستن اولین مانع بین محیط استریل درون رحم و واژن، یعنی جایی که باکتری ها وجود دارند است. بدین شکل باکتری ها می توانند وارد رحم شده و هم جنین و هم مادر را دچار عفونت و آلودگی کنند.
در اغلب موارد پاره شدن کیسۀ اب همراه با شروع زایمان است. هفتاد درصد زنان به مدت دوازده و نوزده درصد به مدت 24 ساعت درد زایمان را تحمل می کنند. تنها 2 تا 5 درصد به مدت 72 ساعت مراحل زایمان را طی می کنند.
معمولاً مراکز درمانی در مورد زنانی که پارگی زودرس غشاء دارند، ضروری است. پس از تایید این مشکل با آزمایش واژینال باید از انجام معاینات به دلیل جلوگیری از عفونت خودداری گردد.
کشت باکتری برای زنانی که در معرض خطر هستند انجام می گیرد. از آمیزش جنسی و گرفتن حمام در وان باید خودداری نمود و نشانه های عفونت را سریعاً به پزشک اطلاع داد.زمانی که پارگی غشاء رخ می دهد اگر سن جنین سی و هفت هفته است باید فوراً تصمیم به استقرار جنین و یا زایمان گرفت. در این مواقع خطر اصلی عفونت جنین و مادر است. از تاثیرات دیگر پارگی، کاهش مایع آمنیوتیک، عقب ماندگی شش ها و نواقص دست و پاست.
آزمایش هایی که پزشک را در ارزیابی خطرات کمک می کند شامل تجزیۀ مایع آمنیوتیک برای تشخیص عفونت و مشاهدۀ جنین توسط مانیتور است.
زمانی اقدام به زایمان فوری می گردد که مدرکی دال بر عفونت و بیماری جنین وجود داشته باشد، در غیر این صورت به جنین این امکان داده می شود که در محیط امن رحم رشد کند.
مصرف داروی کورتیکو استروئید برای مادر جهت جلوگیری از سندرم فشار تنفسی تجویز می گردد این سندرم از عوارض اصلی به دنیا آمدن پیش از موعد است.
اگر نشانه ای از عفونت وجود نداشته باشد و ترشح متوقف گردد با تصور این که پارگی ترمیم یافته، زن می تواند در خانه بماند. به شرط اینکه از مقاربت و گرفتن حمام در وان خودداری کند.
اگر ترشحات ادامه یابد مادر باید در بیمارستان بستری گردد، هر زمان که نشانه های عفونت مشاهده شد زایمان باید انجام شود و یا جراحی سزارین صورت گیرد.

منبع: راهنمای جامع برای 9 ماه انتظار
پارگی زودرس غشاء آمنیوتیک
 کم شدن مایع آمنیوتیک ( آب دور جنین ) کم شدن مایع آمنیوتیک ( آب دور جنین )

کم شدن مایع آمنیوتیک ( آب دور جنین ) : در14 هفته ابتدایی بارداری مایع آمنیوتیک به تدریج از سیستم گردش خون وارد کیسه آب جنین می‌گردد .در ابتدای سه ماهه دوم بارداری جنین شروع به بلعیدن مایع آمنیوتیک می‌نماید و آن‌ها را توسط مجاری ادراری‌اش دفع می‌کند .و دوباره این روال ادامه دارد . جنین مایع را می‌بلعد و سپس ادرار می‌کند .در نتیجه جنین نقش مهمی در میزان نگه‌داشتن مایع کیسه آب عهده دارد. کم شدن مایع آمنیوتیک ( آب دور جنین )


زیاد بودن مایع آمنیوتیک  ( آب دور جنین ) زیاد بودن مایع آمنیوتیک ( آب دور جنین )

مایع آمنیوتیک ( آب دور جنین ) مایعی است که اطراف جنین را در کیسه آب در بر گرفته است . و وظایف مهمی را در طول دوره بارداری بر عهده دارد : مایع دور جنین باعث میشود که ضربات آسیبی به جنین درون رحم و بند ناف وارد نکنند . زیاد بودن و افزایش مایع آمنیوتیک (آب دور جنین ) چگونه تشخیص داده میشود ؟بزرگتر شدن رحم و شکم بیشتر از حد معمول


پارگی زودهنگام کیسه آبپارگی زودهنگام کیسه آب

پارگی زودهنگام کیسه آب کودک آنلاین: هنگام درد زایمان، کیسۀ آب ضعیف و پاره می‌شود و با تولد نوزاد مایع آمنیوتیکی از بدن خارج می‌شود. این مایع جنین شما را در برابر عفونت‌ها و صدمه رسیدن به‌خوبی در درون رحم محافظت می‌کند. اگر قبل از حرکت‌های زایمان، کیسۀ آب پاره شود، پارگی زودهنگام کیسه آب نامیده می‌شود. پارگی زودهنگام کیسه آب


پارگی یا سوراخ شدن  کیسه آب جنینپارگی یا سوراخ شدن کیسه آب جنین

پارگی یا سوراخ شدن کیسه آب جنین : منظور از کیسه آب جنینی کیسه‌ای است که در اولین هفته‌ای که جنین داخل رحم تشکیل می شود به دور او شکل می‌گیرد که محتوای این کیسه مایعی بنام آمنیوتیک است که برای ادامه حیات و به خصوص تکامل ریه جنین لازم و ضروری است. پارگی یا سوراخ شدن کیسه آب جنین

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران