کودک آنلاین

موضوع مقاله : آزمایشات و مراقبت ها

دسته بندی : آزمایشات و مراقبت ها

0
سونوگرافی چهار بعدی
سونوگرافی چهار بعدی : سونوگرافی چهار بعدی حرکات جنین را داخل رحم نشان می‌دهد. در این سونوگرافی از امواج صوتی برای تصویر برداری استفاده می‌شود. در سونوگرافی سه بعدی می توانید تصویری سه بعدی از جنین دریافت کنید.

سونوگرافی چهار بعدی
سونوگرافی چهار بعدی حرکات جنین را داخل رحم نشان می‌دهد. در این سونوگرافی از امواج صوتی برای تصویر برداری استفاده می‌شود. در سونوگرافی سه بعدی می توانید تصویری سه بعدی از جنین دریافت کنید. سونوگرافی چهار بعدی شما را به مرحله بعد می‌برد. در این سونوگرافی فیلمی از جنین مشاهده می‌کنید. با استفاده از این تکنولوژی می توانید حرکات جنین را در لحظه در رحم مشاهده کنید. در واقع در این سونوگرافی می توانید خمیازه کشیدن یا لبخند زدن جنین را در لحظه مشاهده کنید.
سونوگرافی چهار بعدی مشابه سایر سونوگرافی های بارداری است.
- ابتدا باید روی تخت مخصوص دراز بکشید.
- ژلی مخصوص بر روی شکم شما قرار می‌دهند.
- این ژل به انتقال امواج صوتی کمک می‌کند.
- سپس کارشناس مربوطه دستگاه مبدل را بر روی شکم شما قرار می‌دهد و برای تهیه تصویری مناسب حرکات چرخشی بر روی شکم انجام می‌دهد.
•    روش کار سونوگرافی چهار بعدی
تصویر برداری از جنین در رحم با استفاده از سونوگرافی چهار بعدی به‌روش زیر است:
- دستگاه مبدل بر روی شکم شما حرکت داده می‌شود.
- این دستگاه امواج صوتی را از طریق شکم به رحم می فرستد.
- این امواج صوتی جنین را با استفاده از پژواک بزرگنمایی می‌کند.- مانیتور این پژواک ها را دریافت کرده و به صورت تصویر نشان می‌دهد.
- اگر جنین حرکت کند یا ضربه بزند تصویر آن در سونوگرافی دیده می‌شود.
•    نتیجه سونوگرافی چهار بعدی
در هنگام سونوگرافی چهار بعدی پزشک به شما کمک می‌کند جنین را مشاهده کنید. این سونوگرافی به‌شما کمک می‌کند متوجه شوید جنین در حال حاضر چه کاری انجام می‌دهد. نتایج سونوگرافی چهار بعدی به پزشک شما بستگی دارد. در برخی موارد تصویر از جنین مشاهده می‌کنید اما برخی پزشکان فیلم چهار بعدی جنین را به شما نشان می‌دهند.
•    زمان انجام سونوگرافی چهار بعدی
پزشک شما بهترین فردی است که می‌تواند به شما بگوید چه زمانی باید سونوگرافی چهار بعدی انجام گیرد. برخی پزشکان پیشنهاد می‌کنند در هفته بیست و هفتم بارداری تا هفته سی و دوم بارداری این سونوگرافی انجام شود اما برخی دیگر پیشنهاد می‌کنند بین هفته بیست و ششم بارداری تا هفته سی ام بارداری این سونوگرافی انجام شود.
در هفته نوزدهم بارداری تا هفته بیست و چهارم بارداری جنسیت جنین با استفاده از این سونوگرافی مشخص می‌شود. بهتر است با پزشک مشورت کنید و ببینید چه زمانی برای جنین مناسب تر است که این سونوگرافی انجام شود.
منبع: بارداری به‌زبان آدمیزاد
سونوگرافی سه بعدیسونوگرافی سه بعدی

سونوگرافی سه بعدی : سونوگرافی سه بعدی مانند سونوگرافی معمولی است اما نتایج آن به صورت سه بعدی است. در این سونوگرافی از امواج صوتی استفاده می‌شود تا از جنین در رحم تصویر تهیه شود.


سونوگرافی آنومالی جنینسونوگرافی آنومالی جنین

سونوگرافی آنومالی جنین : سونوگرافی آنومالی در اواسط بارداری انجام می‌شود و برای مشاهده دقیق تر جنین و رحم صورت می گیرد. کارشناس در حین سونوگرافی رشد نرمال جنین و محل قرارگیری جفت را بررسی می‌کند.


سونوگرافی ان تی (NT)سونوگرافی ان تی (NT)

سونوگرافی ان تی (NT) کودک آنلاین: یکی از تست های غربالگری که برای مادران باردار در هفته یازدهم تا چهاردهم بارداری توصیه می شود، سونوگرافی NT می باشد. NT مخفف nuchal-translucency به معنای فضای شفاف پشت گردن است. سونوگرافی ان تی (NT)


سونوگرافی در دوران بارداری سونوگرافی در دوران بارداری

سونوگرافی در دوران بارداری : سونوگرافی های دوران بارداری برای تشخیص سلامت جنین در رحم مادر بکار می‌رود و معمولاً در شرایط عادی چهار مرتبه از سوی پزشک متخصص زنان توصیه می‌گردد . همه اين اندازه‌گیری‌ها برای تعيين سن دقيق جنين و تعيين ريسک احتمال بیماری‌ها بکار می‌روند و باید توسط يک سونوگرافی دقيق اعلام شوند. سونوگرافی در دوران بارداری

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران