کودک آنلاین

موضوع مقاله : بیماریها و صدمات

دسته بندی : بیماریها و صدمات

0
اوتیسم ( درخودماندگی ) در کودکان
اوتیسم ( درخودماندگی ) در کودکان : این اختلال در توانایی کودک برای برقراری ارتباط با دیگران اشکال ایجاد می‌کند.اوتیسم ( درخودماندگی )معمولاً تا سن 3 سالگی مشخص می‌شود و در پسران بیشتر از دختران رخ می‌دهد.علت آن نامعلوم است اما زمینه‌ی ژنتیکی دارد و ممکن است با صدمات جزئی به مغز قبل از تولد ، در حین تولد نیز ارتباط داشته باشد. اوتیسم ( درخودماندگی ) در کودکان

اوتیسم ( درخودماندگی ) در کودکان
این اختلال در توانایی کودک برای برقراری ارتباط با دیگران اشکال ایجاد می‌کند. اوتیسم ( درخودماندگی )معمولاً تا سن 3 سالگی مشخص می‌شود و در پسران بیشتر از دختران رخ می‌دهد.علت آن نامعلوم است اما زمینه‌ی ژنتیکی دارد و ممکن است با صدمات جزئی به مغز قبل از تولد ، در حین تولد نیز ارتباط داشته باشد.
علائم اوتیسم ( درخودماندگی ) در کودکان
اوتیسم ( درخودماندگی )درجات مختلف دارد اما کودک مبتلا به آن ممکن است علائم زیر را نشان دهد:
1-    عدم توانایی ارتباط چشمی با دیگران یا جلب توجه دیگران به اشیا با اشاره کردن به آن‌ها
2-    رفتار تکراری مثلاً تکرار مرتب عمل دست زدن یا تکان دادن یک اسباب‌بازی
3-    عقب بودن از همسالان در مهارت‌های گفتاری یا زبانی
4-    بی‌تفاوت به نظر رسیدن نسبت به دیگران
5-    ترجیح دادن فعالیت‌های انفرادی
6-    علاقه نشان ندادن به بازی‌های خلاق
7-    ناراحت شدن از تغییر روال
8-    اختلالات یادگیری
اگر در مورد رشد گفتاری یا زبانی کودک خود نگران هستید یا کودک شما اختلالات یادگیری دارد یا به نظر می‌رسد که در برقراری ارتباط با دیگران مشکل دارد به پزشک مراجعه کنید.درمان اوتیسم ( درخودماندگی )در کودکان
اگر کودک شما مشکوک به اوتیسم ( درخودماندگی )باشد به یک روانشناس یا روان‌پزشک کودک معرفی خواهد شد که او را مورد ارزیابی قرار خواهد داد.درمانی برای اوتیسم ( درخودماندگی )در کودکان وجود ندارد.ممکن است کودک شما را با ارتباط درمانی و گفتاردرمانی و آموزش‌های خاص یاری کنند.
بیشتر کودکان مبتلا به اوتیسم ( درخودماندگی )به مدارس مخصوص کودکان دارای اختلالات یادگیری می‌روند اندکی از آن‌ها می‌توانند با یاددادن مهارت‌های فردی به کودکشان تا جایی که امکان دارد به او کمک کنند.
نکاتی در مورد اوتیسم ( درخودماندگی ) در کودکان :
1-    کودکان مبتلا به اوتیسم ( درخودماندگی ) که تحت درمان قرار می‌گیرند معمولاً به تدریج در دوران کودکی و بلوغ بهتر می‌شوند.
2-    هرچند بعضی از کودکان مبتلا به اوتیسم ( درخودماندگی ) در بزرگ‌سالی به درجه‌ای از استقلال می‌رسند تقریباً همه‌ی آن‌ها تا حدی معلول باقی می‌مانند و در سراسر مدت عمرشان برقراری ارتباط با دیگران را دشوار می‌یابند.
3-    اوتیسم ( درخودماندگی )معمولاً تا 3 سالگی مشخص می‌شود و در پسران بیشتر از دختران رخ می‌دهد.
4-    درمانی برای اوتیسم ( درخودماندگی )وجود ندارد و ممکن است روانشناسان روان‌پزشکان با ارتباط درمانی و گفتاردرمانی و آموزهای خاص کودکان مبتلا به اوتیسم ( درخودماندگی )را یاری کنند.
منبع : کتاب همه کودکان سالم‌اند اگر...
اوتیسم ( درخودماندگی ) در کودکان

فعالیت هایی برای رشد مهارت های شنوایی کودک مبتلا به اوتیسمفعالیت هایی برای رشد مهارت های شنوایی کودک مبتلا به اوتیسم

فعالیت هایی برای رشد مهارت های شنوایی کودک مبتلا به اوتیسم با در نظر گرفتن میزان حساسیت کودک، به تدریج او را با صداهای گوناگون و منشاء آن مواجه کنید. در حالی که دستش را گرفته اید و از منزل بیرون می روید، توجه او را به هر صدایی، حتی صداهای خفیف و یا کاملاً ناآشنا جلب کنید.


ویژگی های بلوغ در کودکان مبتلا به اوتیسم و کودکان عادیویژگی های بلوغ در کودکان مبتلا به اوتیسم و کودکان عادی

ویژگی های بلوغ در کودکان مبتلا به اوتیسم و کودکان عادی برای کودکان مبتلا به اوتیسم که قبل از این دوره در برابر تغییرات حتی بسیار اندک و جزئی مقاومت و سرسختی نشان می دادند، انطباق با تغییرات جدی دوره بلوغ بسیار دشوار بوده و ممکن است موجب اضطراب و آشفتگی در آنها شود.


مشکلات حسی دانش آموزان مبتلا به اوتیسم – بخش اولمشکلات حسی دانش آموزان مبتلا به اوتیسم – بخش اول

مشکلات حسی دانش آموزان مبتلا به اوتیسم – بخش اول کودک آنلاین: معلمان و مجریان آموزشی بایستی مشکلات حسی این دانش آموزان را در مدرسه و کلاس درس بشناسند. شناخت مشکل حسی دانش آموزان، موجب اتخاذ تدابیر و روش هایی از سوی معلمان و مجریان آموزشی، جهت پیشگیری از مشکلات رفتاری آنها چون اجتناب کردن، عدم همکاری و قشقرق می شود.


ارزیابی اوتیسم در کودک توسط والدین در بازیارزیابی اوتیسم در کودک توسط والدین در بازی

ارزیابی اوتیسم در کودک توسط والدین در بازی کودک آنلاین: بسیاری از والدین قبل از مراجعه به متخصص، به دنبال روشی هستند تا کودک را بهتر بشناسند. این شناخت علاوه بر اینکه بسیاری از ابهامات و تردیدهای آنها را در مورد مشکل کودک حل می کند، موجب می شود تا با اتفاق نظر و شناخت بیشتر به متخصص مراجعه کنند. ارزیابی اوتیسم در کودک توسط والدین در بازی

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران