کودک آنلاین

موضوع مقاله : بیماریها و صدمات

دسته بندی : بیماریها و صدمات

0
بیماری برونشیولیت در کودکان
بیماری برونشیولیت در کودکان این عفونت ویروسی حاد ریه ها موجب التهاب نایژک ها ( کوچک ترین مجاری هوای ریه ها ) میشود. برونشیولیت که عمدتان در کودکان زیر 1 سال رخ می دهد و میتواند بیماری وخیمی باشد ، معمولا در ماه های زمستان به طور همه گیر شایع میشود. بیماری برونشیولیت در کودکان

بیماری برونشیولیت در کودکان
این عفونت ویروسی حاد ریه ها موجب التهاب نایژک ها ( کوچک ترین مجاری هوای ریه ها ) میشود. برونشیولیت که عمدتان در کودکان زیر 1 سال رخ می دهد و میتواند بیماری وخیمی باشد ، معمولا در ماه های زمستان به طور همه گیر شایع میشود.
علائم بیماری چیست؟
در آغاز کودک شما ممکن است علائمی شبیه سرماخوردگی از خود بروز دهد. پس از 2 یا 3 روز ، علائم زیر ممکن است بروز کند :
* سرفه خشک و خشن
* خس خس سینه یا تنفس سریع و مشکل یا هر دو ، در بعضی از شیرخواران ، مکث های طولانی ( بیش از 10 ثانیه ) بین نفس ها رخ می دهد.
* امتناع از خوردن
* آبی شدن لبها و زبان
* خواب آلودگی غیرعادی
اگر کودک شما زیر یک سال دارد و سرفه یا خس خس یا هر دو را دارد ، با پزشک تماس بگیرید. اگر تنفس کودک دشوار است ، لب ها و زبان او آبی است ، یا کودک خواب آلوده است ، آمبولانس خبر کنید.
درمان چیست؟
برای برونشیولیت خفیف ، پزشک ممکن است داروی باز کننده ی مجاری هوا تجویز کند و به شما توصیه کند که در منزل از کودک مراقبت کنید.
به کودک مایعات فراوان بدهید و تعداد دفعات غذای او را بیشتر و مقدار هر بار را کمتر کنید. قطره یا شربت استامینوفن ممکن است به پایین آورنده تب کمک کند. خلط غلیظ در ریه ها را با زدن به پشت کودک میتوان خارج کرد. برونشیولیت خفیف معمولا ظرف حدود یک هفته بهتر می شود.
به کودکی که نیاز به درمان در بیمارستان داشته باشد ممکن است اکسیژن در داخل کیسه ی پلاستیکی که روی سر او گذاشته میشود داده شود. ممکن است تغذیه ی او با گذراندن لوله ای از طریق بینی یا گاهی به صورت داخل وریدی صورت گیرد.
در موارد شدید ، ممکن است تهویه ی مکانیکی لازم باشد. وقتی کودک مجددا شروع به تغذیه به طور عادی کرد. که معمولا حداکثر 7 روز طول می کشد ، از بیمارستان مرخص میشود. اما سرفه ی کودک ممکن است تا 6 هفته دوام یابد.
چشم انداز
برونشیولیت موجب لطمه ی دائمی به ریه ها نمیشود. اما بسیاری از کودکانی که به این بیماری مبتلا میشوند تا چند سال بعد وقتی که سرما میخورند دچار خس خس سینه میشوند.
تسکین سرفه
کودک را روی پاهای خود قرار دهید و آرام به پشت او بزنید تا مخاط غلیظ کنده شود.
منبع : کتاب همه کودکان سالم اند اگر...
بیماری برونشیولیت در کودکان
بیماری مخملک در کودکان بیماری مخملک در کودکان

بیماری مخملک در کودکان مخملک معمولا با گلودرد ، استفراغ ، تب و سردرد شروع می شود. دانه ها یکی دو روز بعد بیرون می ریزند. این دانه ها ابتدا در نواحی گرم و مرطوب بدن یعنی پهلو ها ، کشاله های ران و پشت کودک که روی آن می خوابد پیدا میشوند. بیماری مخملک در کودکان


بیماری هموفیلی در کودکانبیماری هموفیلی در کودکان

بیماری هموفیلی در کودکان هموفیلی یک اختلال ژنتیکی است که موجب خونریزی خود به خود می شود و تقریبا از هر 10000 پسر یک نفر به آن مبتلاست . این عارضه در اثر کم فعالیتی فاکتور 8 ، که یک ماده ی منعقد کننده ی موجود در خون می باشد ، رخ می دهد.


بیماری ژیاردیاز در کودکانبیماری ژیاردیاز در کودکان

بیماری ژیاردیاز در کودکان مصرف غذا یا آب آلوده به انگل تک سلولیِ Giardia lamblia میتواند منجر به ژیاردیاز شود ، که یک بیماری عفونی روده ی کوچک است . این بیماری که زمانی محدود به نواحی استوایی بود ، اکنون در کشورهای معتدل نیز دیده می شود و بیشتر در کودکان پیش از سن مدرسه بروز می کند. بیماری ژیاردیاز در کودکان


بیماری کزاز در کودکانبیماری کزاز در کودکان

بیماری کزاز در کودکان کزاز ، بیماری خطرناکی که بر دستگاه عصبی مرکزی اثر می گذارد ، از هاگ های میکروبی ناشی میشود که از طریق زخم وارد بدن می شوند. بیماری کزاز در کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران