کودک آنلاین

موضوع مقاله : بیماریها و صدمات

دسته بندی : بیماریها و صدمات

1
توصیه دکتر پرل ماتر برای عفونت گوش میانی کودکان
توصیه دکتر پرل ماتر برای عفونت گوش میانی کودکان کودک آنلاین: اگر کودک 2 تا 3 سالۀ شما دچار عفونت گوش شد، توصیه می کنم حداقل در 48 تا 72 ساعت اولیه از آنتی بیوتیک استفاده نکنید زیرا عفونت ممکن است ویروسی باشد و آنتی بیوتیک ها معمولاً عفونت گوش میانی را برطرف نمی کنند.

توصیه دکتر پرل ماتر برای عفونت گوش میانی کودکان
کودک آنلاین: اگر کودک 2 تا 3 سالۀ شما دچار عفونت گوش شد، توصیه می کنم حداقل در 48 تا 72 ساعت اولیه از آنتی بیوتیک استفاده نکنید زیرا عفونت ممکن است ویروسی باشد و آنتی بیوتیک ها معمولاً عفونت گوش میانی را برطرف نمی کنند.
باید از پزشک بخواهید تا قطرۀ گوش تجویز کند تا درد گوش کودک کاهش یابد. علاوه بر این، داروی دیفن هیدرامین (بنادریل) شدت درد را کاهش می دهد و به شما و کودک کمک می کند تا کمی استراحت کنید. برچسب روی داروها را به دقت بخوانید و داروها را مطابق با دستور پزشک به کودک بدهید.
راه دیگری که برای تسکین درد ناشی از عفونت گوش وجود دارد استفاده از ایبوپروفن کودکان است. ایبوپروفن هم درد را کم می کند و هم التهاب و تب را کاهش می دهد.
به دستورات پزشک و توصیه های نوشته شده روی داروها توجه کنید و دارو را متناسب با وزن و سن کودک بدهید. به کودک بیشتر شیر مادر بدهید و به کودکان بزرگتر، آب و آبمیوه های رقیق بدهید. به کودکان لبنیات ندهید زیرا ترشحات مخاطی را افزایش می دهند.
می توان سر کودک را با یک یا دو بالش بالا نگه داشت تا عفونت گوش از راه حلق خارج شود. علاوه بر این، حولۀ گرم و مرطوب اغلب می تواند درد کودک را تسکین دهد.عفونت گوش میانی ممکن است به شنوایی کودک آسیب بزند. اگر عفونت گوش میانی پیدا کند احتمالاً باید از لوله برای تخلیۀ چرک گوش استفاده کرد تا شنوایی به حالت طبیعی باز گردد.
گاهی عفونت های گوش نشانۀ مشکلات جدی تری هستند. اگر کودک دچار مشکلاتی مثل سردرد شدید، سفتی گردن، تب، لرز، از دست دادن ناگهانی شنوایی، سرگیجه یا درد شدید یا ناگهانی گوش شد به پزشک متخصص مراجعه کنید، حتی اگر درد گوش با تخلیۀ چرک گوش کاهش یافته باشد.
یک روش مفید، استفاده از نمایشگرِ وارسی گوش است که از امواج صوتی برای سنجش شنوایی استفاده می کند. نمایشگر وارسی گوش، شدت عفونت را نشان می دهد و مشخص می کند که آیا باید به متخصص اطفال مراجعه کنید یا خیر.
منبع: هوش کودک خود را تا 30 نمره افزایش دهید.
توصیه دکتر پرل ماتر برای عفونت گوش میانی کودکان

عفونت خفیف گوش کودکانعفونت خفیف گوش کودکان

عفونت خفیف گوش کودکان کودک آنلاین: بعضی از بچه ها هنگام ابتلا به سرماخوردگی دچار تورم گوش می شوند و بعضی هم هرگز دچار این عارضه نمی شوند. در سه، چهار سال اول زندگی، عفونت گوش بیشتر از سایر سنین است.التهاب گوش ترشحی و گوش خارجی کودکانالتهاب گوش ترشحی و گوش خارجی کودکان

التهاب گوش ترشحی و گوش خارجی کودکان التهاب گوش ترشحی از تولید بیش‌ازحد مخاط توسط پوشش داخلی گوش میانی ناشی می‌شود، خصوصاً اگر لولۀ استاش (مجرای باریک کنندۀ گوش میانی به عقب حلق) در اثر التهاب مسدود شود. التهاب گوش ترشحی و گوش خارجی کودکانالتهاب گوش میانی در کودکانالتهاب گوش میانی در کودکان

التهاب گوش میانی در کودکان التهاب گوش میانی یکی از علل شایع گوش درد در کودکان است. این عارضه که بیشتر تا 8 سالگی در کودکان رخ میدهد از عوارض دردناک عفونتهای دستگاه تنفسی فوقانی همچون سرماخوردگی یا عفونت گلو می باشد. التهاب گوش میانی در کودکانحس شنوایی در کودکانحس شنوایی در کودکان

حس شنوایی در کودکان کودک آنلاین: شنوایی نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. کودک از حدود 4، 5 ماهگی و بعد از 8 ، 9 ماهگی کاملاً با دنیای بیرون از طریق صدا ارتباط برقرار می کند و حتی دو تا سه روز صدای مادر را از دیگران تشخیص می دهد. حس شنوایی در کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران