کودک آنلاین

موضوع مقاله : بیماریها و صدمات

دسته بندی : بیماریها و صدمات

0
عفونت خفیف گوش کودکان
عفونت خفیف گوش کودکان کودک آنلاین: بعضی از بچه ها هنگام ابتلا به سرماخوردگی دچار تورم گوش می شوند و بعضی هم هرگز دچار این عارضه نمی شوند. در سه، چهار سال اول زندگی، عفونت گوش بیشتر از سایر سنین است.

عفونت خفیف گوش کودکان
•    در بچه های کوچک عفونت خفیف گوش عمومیت دارد
کودک آنلاین: بعضی از بچه ها هنگام ابتلا به سرماخوردگی دچار تورم گوش می شوند و بعضی هم هرگز دچار این عارضه نمی شوند. در سه، چهار سال اول زندگی، عفونت گوش بیشتر از سایر سنین است.
در واقع، در اکثر سرماخوردگی ها در این سن، تورم خفیف گوش دیده می شود، ولی این تورم ها معمولاً نتیجۀ وخیمی ندارد و در کودک هیچ نشانه ای دیده نمی شود.
معمولاً گوش آن قدر ورم نمی کند که درد ایجاد شود، مگر آن که سرماخوردگی چند روزی ادامه پیدا کند. بچۀ بالاتر از دو سال می گوید که گوشش درد می کند. نوزاد شیرخوار ممکن است دائماً گوش خود را بمالد و یا چندین ساعت به شدت گریه کند.
ممکن است همراه با تورم گوش تب هم باشد یا نباشد. در این مرحله ممکن است فقط تورم خفیف قسمت فوقانی پردۀ گوش را تشخیص بدهد. این تورم در اثر آبسه یا زخم نیست.
اغلب این عفونت های گوش، مخصوصاً آنهایی که با تب همراه بوده اند، کم کم پیشرفت می کنند و بدتر می شوند و اگر در ظرف چند روز درمان نشوند، آبسه یا دمل به وجود می آید.
بسیاری از تورم های اولیۀ گوش در قسمت عقب گوش (ناحیه ماستوئید) ایجاد درد می کنند، ولی این درد دلیل عفونت استخوان ماستوئید و علامت خطرناکی نیست.
ما این نکات را به این دلیل توضیح می دهیم که بگوییم اگر گوش کودک درد گرفت، بلافاصله نگران ایجاد آبسه یا عفونت ماستوئیدی نشوید.
با داروهای جدیدی که ساخته شده اند، عفونت های گوش کمتر تبدیل به آبسه می شوند و عفونت ماستوئیدی بسیار نادر است.
هر وقت فرزندتان گوش درد گرفت، باید بلافاصله با پزشک تماس بگیرید، مخصوصاً اگر تب هم داشته باشد، چون داروها در مراحل اولیه عفونت گوش بیشتر اثر می کنند.فرض کنید پیدا کردن پزشک چند ساعتی طول بکشد. برای ساکت کردن درد چه باید کرد؟
بطری آب گرم یا پتوی گرم کن برقی یا هر وسیلۀ گرم دیگری مثل حوله گرم، درد را کمی تسکین می دهد، ولی بچه های کوچک از دست این جور چیزها کلافه می شوند. آسپرین تا حد زیادی درد را کم می کند.
به کودکان کمتر از یک سال یک قرص آسپرین بچه، به بچه های 1 تا 5 سال دو قرص آسپرین بچه و به بچه های 6 تا 12 سال سه قرص آسپرین بچه بدهید.
چیزی که بیشتر از این کمک می کند، شربت سینۀ محتوی کدئین است که احتمالاً پزشک برای سرماخوردگی همین بچه داده است. کدئین همان طور که سرفه را آرام می کند، درد را هم تسکین می دهد. اگر درد گوش خیلی شدید باشد، می توانید همۀ این درمان ها را با هم انجام دهید.
گاهی اوقات عفونت گوش، پردۀ گوش را سوراخ می کند و ترشح چرکی رقیقی از گوش بیرون می آید. گاهی اوقات بدون اینکه بچه تب کرده و حتی یک بار از درد ناله کرده باشد، متوجه می شوید که روی متکای او ترشح چرکی وجود دارد.
پردۀ گوش معمولاً پس از آنکه چندین روز آبسه کرد و تب و درد شدیدی ایجاد شد، سوراخ می شود. در هر حال اگر متوجه شدید که از گوش فرزند شما چرک بیرون می آید، تنها کاری که از دستتان برمی آید این است که یک تکه پنبه استریل را در گوش او فرو کنید تا چرک را به خود جذب کند.
قسمت های بیرون لاله گوش را که آلوده به چرک شده اند، با آب و صابون پاک کنید و بعد هم موضوع را به پزشک اطلاع بدهید. اگر چرک از پنبه هم بیرون می زند و پوست گوش را تحریک می کند، مجدداً آن را بشویید و پارافین بمالید.
احتمال دارد که کودک بعد از چند روز و یا حتی پس از یک عفونت خفیف گوش، ناشنوا شود. غالباً در همۀ موارد، به شرط آنکه عفونت گوش بلافاصله و با روش درستی درمان شود، کری را از بین می برد.

منبع: تغذیه و تربیت کودک
عفونت خفیف گوش کودکان

توصیه دکتر پرل ماتر برای عفونت گوش میانی کودکانتوصیه دکتر پرل ماتر برای عفونت گوش میانی کودکان

توصیه دکتر پرل ماتر برای عفونت گوش میانی کودکان کودک آنلاین: اگر کودک 2 تا 3 سالۀ شما دچار عفونت گوش شد، توصیه می کنم حداقل در 48 تا 72 ساعت اولیه از آنتی بیوتیک استفاده نکنید زیرا عفونت ممکن است ویروسی باشد و آنتی بیوتیک ها معمولاً عفونت گوش میانی را برطرف نمی کنند.التهاب گوش ترشحی و گوش خارجی کودکانالتهاب گوش ترشحی و گوش خارجی کودکان

التهاب گوش ترشحی و گوش خارجی کودکان التهاب گوش ترشحی از تولید بیش‌ازحد مخاط توسط پوشش داخلی گوش میانی ناشی می‌شود، خصوصاً اگر لولۀ استاش (مجرای باریک کنندۀ گوش میانی به عقب حلق) در اثر التهاب مسدود شود. التهاب گوش ترشحی و گوش خارجی کودکانالتهاب گوش میانی در کودکانالتهاب گوش میانی در کودکان

التهاب گوش میانی در کودکان التهاب گوش میانی یکی از علل شایع گوش درد در کودکان است. این عارضه که بیشتر تا 8 سالگی در کودکان رخ میدهد از عوارض دردناک عفونتهای دستگاه تنفسی فوقانی همچون سرماخوردگی یا عفونت گلو می باشد. التهاب گوش میانی در کودکانناشنوایی و کم شنوایی در نوزادناشنوایی و کم شنوایی در نوزاد

ناشنوایی و کم شنوایی در نوزاد کم شنوایی، شایع ترین نقص در زمان تولد می باشد و از آنجا که نقصی پنهان است، تشخیص زود هنگام آن با دشواری های بسیار زیادی رو به روست. ناشنوایی و کم شنوایی در نوزاد

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران