کودک آنلاین

موضوع مقاله : بیماریها و صدمات

دسته بندی : بیماریها و صدمات

3
قارچ سر کودک
قارچ سر کودک التهاب پوسته روغنی و چرب‌پوست سر . ویژگی قارچ سر این است که یک پوسته روغنی و چرب‌پوست سر کودک را می پوشاند و این پوسته در حالات خفیف سفید یا کمرنگ است ، اما در موارد پیشرفته و شدید و خطرناک قهوه ای رنگ است و در موارد نادر و کمیاب این عارضه همواره با بروز جوش هایی در صورت ، گردن و باسن کودک همراه است. قارچ سر کودک

قارچ سر کودک
این بیماری عبارت است از :
التهاب پوسته روغنی و چرب‌پوست سر . ویژگی قارچ سر این است که یک پوسته روغنی و چرب‌پوست سر کودک را می پوشاند و این پوسته در حالات خفیف سفید یا کمرنگ است ، اما در موارد پیشرفته و شدید و خطرناک قهوه ای رنگ است و در موارد نادر و کمیاب این عارضه همواره با بروز جوش هایی در صورت ، گردن و باسن کودک همراه است.
این عارضه به ویژه در کودکان رخ می دهد و باعث ریزش موی سر به صورت نقطه ای می‌شود. البته افراد بزرگسال هم در صورت عدم رعایت اصول بهداشتی ممکن است به این بیماری مبتلا شوند.
علائم و نشانه های عفونت قارچی‌پوست سر چه هستند ؟
* بثورات جلدی .
* خارش ، خشکی و قرمزی‌پوست سر.
* زخم های‌پوست سر حتی اگر ناچیز و کم باشد.
* ریزش مو .
* نقطه های سیاه روی پوسته سر در بین فولیکول های مو.
* پوسته پوسته شدن سر.
* فلس مانند شدن سر.
* سوزش‌پوست سر.
چگونه سرایت می کند؟
این عفونت از راه های مختلفی مانند تماس نزدیک فرد به فرد ، تماس با وسایل شخصی افراد بیمار مانند شانه ، حوله یا رختخواب و تماس با حیوان آلوده قابل انتقال است.
هرگز به برداشتن این پوسته از سر کودک اقدام نکنید ، زیرا این کار باعث زخم شدن جای آن می شود . بهتر است بدانید که قارچ سر بر خواب یا تغذیه ی کودک تاثیری ندارد .
1 . قارچ سر را با ماساژ دادن سر کودک به وسیله روغن زیتون یا روغن لوبیای سودانی یا روغن کودک معالجه کنید . سپس سر او را با شامپوی مناسبی خوب بشویید.
2 . سر کودک را با برسی نرم شانه کنید تا پوست کنده شده جدا شود.
3 . اگر این معالجه سودمند نبود ، پزشک میتواند با تجویز پمادی آن را معالجه کند.
با گرم نگه داشتن سر کودک بیماری قارچ سر تشدید میشود ، بنابراین سعی کنید سر کودک را خنک نگه دارید و باید دانست که این حالت قبل از رسیدن به یکسالگی از بین می رود.
وسایل شخصی کودک را به طور مرتب بشویید و پس از بهبود کودک، برای جلوگیری از عود عفونت‌ها، وسایل شخصی و به ویژه شانه او را با مواد ضدعفونی کننده بشویید.
بهترین راه برای جلوگیری از ابتلا به عفونت های قارچی پوست ، اصلی پیشگیری و رعایت بهداشت عمومی و بهداشت فردی است. فقط مراقب باشید زیرا عفونت های قارچی از آن دسته عفونت هایی است که حتی پس از درمان هم امکان عود و بازگشت آنها وجود دارد  ، پس بیشتر حواستان را جمع کنید.
منبع : کتاب اولین ماه های زندگی کودک شما
قارچ سر کودک
قارچ سر کودک

عفونت های قارچی در کودکانعفونت های قارچی در کودکان

عفونت های قارچی در کودکان پوست ، مو و ناخن ها ممکن است به عفونت های قارچی مبتلا شوند. آشناترین این عفونت ها کچلی و عارضه ی قارچی پا می باشد. کچلی در کودکان مدرسه ای رخ می دهد و ممکن است پوست سر یا پوست بدن یا صورت را مبتلا سازد. نوجوانان بیشتر در معرض ابتلا به عارضه ی قارچی پا هستند که معمولا پوست بین انگشت ها را مبتلا می سازد. عفونت های قارچی در کودکان


شپش سر در کودکانشپش سر در کودکان

شپش سر در کودکان کودک آنلاین: اگر دانه‌های سفیدرنگی را به‌صورت چسبیده به تارهای موی سر کودکان مشاهده کردید که مانند شورۀ سر قابل جدا شدن بود، به شپش سر مشکوک شوید. با دیدن این بیماری ناراحت نشوید، زیرا درمان آن بسیار ساده است. شپش سر در کودکان


بثورات پوشکی و عفونتهای قارچی یاباکتریاییبثورات پوشکی و عفونتهای قارچی یاباکتریایی

بثورات پوشکی و عفونتهای قارچی یاباکتریایی اگر کودک شيرخوار شما بثورات پوشكي داشته باشد، حتما قادرخواهيد بود آنراتشخيص دهيد. مقداري ازپوست پوشيده شده توسط پوشک كه احتمالا منطقه تناسلي چينهاي نواحي رانها و كفلها راشامل ميشود قرمز و ملتهب بنظر ميرسند. نواحي درگيرممكن است خشك یامرطوب باشد و گاهي اوقات حالت عرق سوز دارد. بثورات پوشکی و عفونتهای قارچی یاباکتریایی

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران