کودک آنلاین

موضوع مقاله : بیماریها و صدمات

دسته بندی : بیماریها و صدمات

0
مخملک در کودکان
مخملک در کودکان این بیماری که زمانی نسبتا شایع بود ، از زمان ظهور آنتی بیوتیک ها در کشورهای توسعه یافته نادر شده است. مخملک از مواد سمی محصول میکروب ها ناشی می شو. یکی از ویژگی های غالب آن جوش های وسیعی است که همه ی سطح بدن را می پوشاند.

مخملک در کودکان
این بیماری که زمانی نسبتا شایع بود ، از زمان ظهور آنتی بیوتیک ها در کشورهای توسعه یافته نادر شده است. مخملک از مواد سمی محصول میکروب ها ناشی می شو. یکی از ویژگی های غالب آن جوش های وسیعی است که همه ی سطح بدن را می پوشاند.
علائم بیماری چیست؟
پس از یک دوره ی نهفتگی نوعا 2 تا 4 روزه ، علائم زیر ظاهر می شود  :
*استفراغ
*گلودرد و سردرد
*جوش ، که ظرف 12 ساعت از بروز نخستین علائم ، ابتدا در گردن و سینه بروز می کند و سپس به سرعت گسترش می یابد ، اما صورت را در برنمیگرد. بیشترین تراکم آن در گردن ، زیر بغل و کشاله ی ران است. جوش حداکثر 6 روز دوام می یابد و سپس بدن پوسته پوسته می شود.
*گونه های برافروخته و ناحیه ی رنگ پریده ی آشکاری در دور دهان
*زبان در مراحل اولیه ی بیماری پوشش سفید ضخیمی دارد که از زی آن نقطه های قرمز رنگ بیرون زده است. این لایه در روز سوم یا چهارم ورمی آید و زبان به رنگ سرخ روشن درمی آید ، در حالی که نقاط برجسته هنوز وجود دارد.
جوش مخملک
جوش مخملک از توده ای از نقطه های ریز قرمز رنگ تشکیل می شود ، که ممکن است اندکی برآمده باشند. این نقطه ها معمولا وقتی فشرده شوند ناپدید میشوند.
عوارض بیماری چیست؟
عوارض احتمالی مخملک عبارتند از تب رماتیسمی که گاهی منجر به صدمه ی دائمی به قلب می شود و گلومرولونفریت . امروزه آنتی بیوتیک این عوارض را نادر ساخته است.
آیا باید به پزشک مراجعه کرد؟
ظرف 24 ساعت از شروع علائم ، به پزشک رجوع کنید. اگر رنگ ادرار قرمز ، صورتی ، یا دودی است فورا با پزشک تماس بگیرید ، زیرا این علامت گلومرولونفریت است.
پزشک چه کاری ممکن است انجام دهد؟
پزشک احتمالا از روی علائم کودک نسبت به تشخیص مطمئن خواهد شد . ممکن است مقداری از مخاط گلو را نیز برای آزمایش از نظر وجود میکروب در بردارد . مخملک معمولا با یک دوره ی 10 روزه مصرف آنتی بیوتیک درمان می شود.
چه کمکی میتوانم بکنم؟
شربت یا قطره ی استامینوفن بدهید تا تب و درد کاهش یابد . دوره ی مصرف دارو را کامل کنید و کودک را تا آن زمان از کودکان دیگر دور کنید.
چشم انداز بیماری چگونه است؟
قاعدتا ظرف یک هفته از شروع علائم ، کودک احساس بهبودی خواهد کرد. اگر انرژی حالت عادی او بازنگشت به پزشک مراجعه کنید ، زیرا امکان تب روماتیسمی هست. یک بار ابتلا به مخملک موجب مصونیت دائم از آن می شود.
منبع : کتاب همه کودکان سالم اند اگر...
مخملک در کودکان

بیماری مخملک در کودکان بیماری مخملک در کودکان

بیماری مخملک در کودکان مخملک معمولا با گلودرد ، استفراغ ، تب و سردرد شروع می شود. دانه ها یکی دو روز بعد بیرون می ریزند. این دانه ها ابتدا در نواحی گرم و مرطوب بدن یعنی پهلو ها ، کشاله های ران و پشت کودک که روی آن می خوابد پیدا میشوند. بیماری مخملک در کودکان


سرخک کودکانسرخک کودکان

سرخک کودکان سرخک ، که زمانی بیماری شایعی در میان کودکان بود ، یک عفونت ویروسی است که موجب تب و نوعی جوش خاص می شود. خود بیماری معمولا وخیم نیست ، اما کودک مبتلا به سرخک نوعا بسیار احساس ناخوشی می کند. سرخک کودکان


بیماری سرخک در کودکانبیماری سرخک در کودکان

بیماری سرخک در کودکان بیماری سرخک یکی از بیماریهای حاد و واگیردار می باشد. قبل از تهیه و تزریق واکسن سرخک همه ی کودکان به این بیماری مبتلا میشدند ولی خوشبختانه با تزریق واکسن در سن 12 ماهگی و 4 تا 6 سالگی این بیماری در کشور ما به ندرت دیده میشود. بیماری سرخک در کودکان


 آبله مرغان کودکان آبله مرغان کودکان

آبله مرغان کودکان : آبله‌مرغان از بیماری‌های معمول کودکان است به خصوص کودکان زیر دوازده سال که در این بیماری جوش‌هایی تاول مانند و خارش دار سرتاسر نقاط بدن ظاهر می‌شوند و بیماری با علائمی مثل بیماری آنفولانزا بروز می‌کند. نشانه‌های آبله‌مرغان خودبه‌خود و بدون نیاز به درمان معمولاً از بین می‌روند، اما در تمام طول بیماری کودک مبتلا بایستی در خانه بماند و استراحت کند. آبله مرغان کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران