کودک آنلاین

موضوع مقاله : بیماریها و صدمات

دسته بندی : بیماریها و صدمات

1
سر کوبیدن کودک
سر کوبیدن کودک چیزی شبیه تاب دادن بدن اما مراتب هولناک تر برای پدر و مادر این است که کودک با سر خود به اطراف و به اشیاء اطراف خود ضربه می زند. این رفتار کودک اغلب به ورم کردن محل اصابت سر به اطراف یا باد کردن پیشانی منجر می شود. سر کوبیدن کودک

سر کوبیدن کودک
کودک آنلاین: چیزی شبیه تاب دادن بدن اما مراتب هولناک تر برای پدر و مادر این است که کودک با سر خود به اطراف و به اشیاء اطراف خود ضربه می زند.
این رفتار کودک اغلب به ورم کردن محل اصابت سر به اطراف یا باد کردن پیشانی منجر می شود. مسئله اینجاست که کودک سخت‌ترین شیء اطراف خود را انتخاب می کند و بعد با سر به آن ضربه می‌زند. این اقدام گاه توام با عصبانیت و زمانی بدون آن صورت می‌گیرد.
به این نتیجه رسیده ایم که بسیاری از کودکان که با سر خود به اشیاء و اطراف ضربه می‌زنند، و البته نه همۀ آنها، دارای ویژگیهای شخصیتی به قرار زیر هستند:
1- اغلب به شدت متوجه صدا می‌شوند و نسبت به آن حساس هستند.
2- اغلب به موسیقی علاقه مند هستند و در این زمینه قابلیت هایی از خودشان نشان می‌دهند و ممکن است در مقایسه با سایرین زودتر آواز بخوانند.
3- بسیاری از آنان تشریفاتی هستند و در رفتار خود از انگاره‌های مشخصی پیروی می‌کنند.
4- ممکن است در پرداختن به فعالیت های جدید و یا کنار آمدن با اشخاصی که با آنها سابقۀ آشنایی ندارند با کندی رفتار کنند.5- اغلب خوب نمی خوابند و در دل شب از خواب بیدار می‌شوند، در این شرایط با خود گریه می‌کنند یا آواز می‌خوانند.
6- ممکن است بسیار بدخلق و بداخلاق باشند. اشتیاق در آنها قوی است و توانایی دست کشیدن ضعیف.
7- ممکن است به لحاظ فیزیکی بسیار محتاط و با این حال از انرژی قابل ملاحظه ای برخوردار باشند.
8- بسیاری از آنها تمیز هستند و اغلب از چرکی و ناپاکی شدن بدشان می‌آید.

اطلاع از این ویژگیها البته مانع ضربه زدن و سر کوبیدن کودک نمی‌شود اما میتواند شما را در درک این مطلب کمک کند که این اقدام در میان کودکان رواج فراوان دارد.
بهترین کاری که میتوانیم انجام دهیم این است که کودک را از جایش بلند کنیم و در مقام آرام کردن او برآییم اما در مورد سر کوبیدن او مستقیماً اقدامی صورت ندهیم. میتوان به کمک موسیقی یا تدابیر دیگر، ذهن را منحرف ساخت.  
توجه داشته باشید که پرخاش کردن و یا مجازات کودک اقدامی صد در صد بی تاثیر است.
منبع: رفتار کودک
سر کوبیدن کودک
گاز گرفتن کودکگاز گرفتن کودک

گاز گرفتن کودک کودک آنلاین: با کودکی که گاز می گیرد چه باید کرد؟ آیا متقابلاً او را گاز بگیریم؟ در واقع بسیاری از والدین این سؤال را مطرح می‌سازند. گاز گرفتن کودک


کتک کاری و هل دادن در کودک یکسالهکتک کاری و هل دادن در کودک یکساله

کتک کاری و هل دادن در کودک یکساله کودکان یکساله کتک می زنند و هل می دهند. آنها هنوز نمی دانند این اعمال رفتارهای درستی در مقابل دیگران نیستند . در حقیقت آنها اغلب ممکن است متوجه نشوند که در این کتک زدن و هل دادن شخص دیگری نیز حضور دارد چون در این کتک زدن و هل دادن شخص دیگری نیز حضور دارد چون در اندیشیدن به اینکه سایر افراد دارای احساسات مشابه آنها هستند دچار مشکلند. کتک کاری و هل دادن در کودک یکساله


اصلاح رفتار کودک (پرخاشگری)اصلاح رفتار کودک (پرخاشگری)

اصلاح رفتار کودک (پرخاشگری) محمد امین که 3 سال دارد خیلی عصبانی است، جایی که می روند اصلاً حساب نمی برد، قصه های وحشتناکی که در آنها حیوانات، همدیگر را می درند را دوست دارد، حیواناتِ اسباب بازی اش را به جان هم می اندازد و آنها را به شدت به هم می کوبد، اصلاح رفتار کودک (پرخاشگری)


لجبازی در کودکان نوپالجبازی در کودکان نوپا

لجبازی در کودکان نوپا ازنظر بیولوژیکی اختلال درعملکرد غدد و اعصاب ممکن است یکی ازعوامل لجبازی در کودکان نوپا باشد. اما بیشتر لجبازی ها ریشه درسبک رفتاری والدین دارد. به ویژه بین 2 تا 3 سالگی که کودک میخواهد استقلالش راتثبیت کند و همه کارهارا آنطورکه خودش میخواهد،انجام دهد نه آنطورکه شمابه اومیگویید شمامیتوانید این گونه رفتارها رابا برخورد و واکنش درست درهنگام بروز و بعد ازآن تغییر دهید. اولین قدم این است که پذیرش خطارایاد بگیریم. لجبازی در کودکان نوپا

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران