کودک آنلاین

موضوع مقاله : رشد

دسته بندی : رشد

0
آمادگی جسمانی کودک نوپا
آمادگی جسمانی کودک نوپا کودک آنلاین: حتی اگر کودک تان راه نیفتاده و نمی تواند هنوز بنشیند، شما می توانید به خوبی او را تشویق به یک روند رو به رشد آمادگی جسمانی نمایید. آمادگی جسمانی کودک نوپا

آمادگی جسمانی کودک نوپا
کودک آنلاین: حتی اگر کودک تان راه نیفتاده و نمی تواند هنوز بنشیند، شما می توانید به خوبی او را تشویق به یک روند رو به رشد آمادگی جسمانی نمایید.
- کودک نوپا از طریق لمس کردن و کنش ها و واکنش های متقابل با اشیاء و چیزهای مختلفی که در محیطی که هر روز با آن در تماس است، چیزهای بسیاری یاد می گیرد.
شما می توانید کودک را به سمت یک بازی درست با حرکات جسمانی مناسب هدایت کنید. حرکاتی که در آن، کودک اجزای بدنش را به صورت هماهنگ با هم حرکت دهد.
- یک توپ بزرگ نرم را به سمت او قل دهید تا بتواند آن را بگیرد. بدین ترتیب هماهنگی میان چشم و دستانش و همچنین حفظ تعادل را یاد می گیرد. هر بار که نتواند توپ را بگیرد، مجبور می شود که به دنبال آن، این سو و آن سو برود تا بالاخره آن را به چنگ بیاورد. نتیجۀ این کار، بهبود عملکرد قلبی و ایجاد استقامت بیشتر در اوست.
- با او قایم باشک بازی کنید. شما قایم شوید و کودک تان را تشویق به پیدا کردن خود کنید. هر بار مکان جدیدی را برای پنهان شدن انتخاب کنید. کودک تلاش می کند تا شما را پیدا کند و تا هنگامی که شما همچنان مخفی هستید، او نیز همچنان به جستجوی خود ادامه می دهد. این کار او را نسبت به فضای اطرافش هوشیار کرده و استقامت بدنی او را نیز افزایش می دهد.
- با او موسیقی گوش دهید و همراه با آن حرکت کنید، برقصید، بپرید و یا به دور خود بچرخید و بدوید. موزیک یک فرصت عالی برای تمرین ریتم و ایجاد تعادل در کودک را ایجاد کرده، همچنین یک تمرین عالی ایروبیک برای شما و کودک تان می باشد.
- چیزهای مختلف و اسباب بازی ها را به هم بکوبید و با اجسام مختلف به هر چیزی که صدا تولید می کند، ضربه وارد کنید. این کار یک تمرین عالی برای هماهنگی بین چشم و دستان کودک می باشد.
کودکان واقعاً عاشق صداهای بلند هستند. مرتب به کودک تان بگویید که چه چیزی برای ضربه زدن مناسب بوده و چه چیزی مناسب نیست و از این بابت اطمینان پیدا کنید که به یادآوری های شما گوش می دهد.
- شما می توانید با صندلی و میز و ملافه های قدیمی و ورق های مقوا، برای کودک تان تونل بسازید. این کار نه فقط باعث می شود که کودک در حین خزیدن در این مارپیچ های خانگی از خنده ریسه برود و از خوشحالی جیغ بزند، بلکه باعث می شود تا نسبت به فضای اطرافش آگاهی بیشتری پیدا کند و در ضمن این عمل موجب تقویت بازوها و پاهای وی می شود.
- از اسباب بازی هایی که کودک باید برای بازی با آنها چیزی را با نیروی خود هل دهد و یا بکشد، بیشتر استفاده کنید. زیرا هل دادن و کشیدن نیاز به یک تعادل مناسب از طرف کودک داشته و همچنین این کار هوشیاری او را نسبت به فضای اطراف طلب می کند.
با تمرین زیاد، کودک نوپای شما از رابطۀ بین اجزای بدنش و چیزهایی که در محیط اطرافش وجود دارد، آگاه می شود.
توصیه های مفید
- با توجه به بازی های خودجوش یعنی بازی هایی که در آنها کودک مجبور به حرکت و فعالیت بیشتر می گردد، می توانید حرکات جسمانی و بدنی مورد نظر را به فعالیت های اولیه کودک اضافه کنید و در واقع فعالیت روزمرۀ او را مدیریت و هدایت نمایید.
- به کودک تان فرصت دهید و تا آنجایی که می توانید موقعیت هایی را برای او مهیا کنید تا بتواند اجسام دور و بر محیط پیرامون خود را آزمایش کند، به آنها دست بزند و آنها را مورد بررسی قرار دهد. کودک شما به طور طبیعی وقتی در محیط خارج به سر می برد، از لحاظ بدنی فعال تر می گردد.
- یک گروه بازی برای او پیدا کنید تا انجام بازی های گروهی را تجربه کند. ارتباط با بچه های دیگر فعالیت بدنی او را افزایش می دهد.
- وقتی کودک سعی می کند تا یک حرکت بدنی خاص را انجام دهد، او را تشویق کنید. به خاطر داشته باشید کودک تان در حال یادگیری کنترل بر بدن کوچک خود است. مواظب باشید که به خاطر اشتباهاتش او را سرزنش نکنید و از او دائم خرده نگیرید.
- دست های کودک را باز کرده و یک جغجغه در آن بگذارید و انگشت های او را دور آن حلقه کنید. این کار به او کمک می کند تا بفهمد که قادر است اسباب بازی هایش را در مشتش بگیرد و اشیاء را چنگ بزند. او را تشویق کنید تا اشیای مختلف را در دستش محکم گرفته و مشت کند.
- اگر در هنگام ارتباط با کودک تان بیش از حد نگران هستید، خیلی زود عصبانی می شوید، می توانید از یک مشاور خانواده کمک بخواهید.

منبع: نگاهی نو به پرورش ذهنی کودک
آمادگی جسمانی کودک نوپا

کودک مبتلا به معلولیت جسمانیکودک مبتلا به معلولیت جسمانی

کودک مبتلا به معلولیت جسمانی کودک معلول ممکن است نیازمند نوع رفتار ویژه در تمام طول رشد خود باشد ولی از هرچیزی مهمتر این است که باید خیلی طبیعی و تا آنجا که ممکن است درست مثل سایر کودکان با او رفتار شود به خصوص از طرف پدر و مادر. کودک مبتلا به معلولیت جسمانی


اختلالات شبه جسمانی در کودکاناختلالات شبه جسمانی در کودکان

اختلالات شبه جسمانی در کودکان آیا تاکنون برای شما و نزدیکانتان پیش‌آمده است که از شدت ناراحتی، عصبانیت یا نگرانی، سردرد بگیرید، احساس کنید دست چپتان تیر ‌می کشد، یا حالت تهوع به شما دست بدهد، حتماً با خود فکر می‌کنید بیماری خاصی به سراغتان آمده است، به پزشک مراجعه کنید، معاینه شوید، مورد آزمایشات دقیق قرار گیرید و تمام نتایج به‌دست‌آمده حاکی از کارکرد طبیعی بدن شما باشد؟ اختلالات شبه جسمانی در کودکان


تسکین فشار جسمانی کودک مضطربتسکین فشار جسمانی کودک مضطرب

تسکین فشار جسمانی کودک مضطرب کودک آنلاین: بسیاری از کودکانی که به نگرانی یا ترس دچارند، به نشانه‌های جسمانی استرس نیز مبتلا هستند (برای نمونه سردرد، دل‌درد یا مشکلات تنفسی). در مقاله‌های قبلی بر افکار و گفتگوهای ذهنی تأکید ورزیده‌ایم، اما این روش‌ها لزوماً استرس جسمانی را برطرف نمی‌کنند. تسکین فشار جسمانی کودک مضطرب


رشد سریع جسمانی در دوران بلوغ کودکرشد سریع جسمانی در دوران بلوغ کودک

رشد سریع جسمانی در دوران بلوغ کودک طی صد و پنجاه سال گذشته در اروپا و آمریکا تقریبا هر 50 سال ، یک سال بلوغ بچه ها زودتر آغاز شده یعنی از سن 17 و 16 سالگی به سن 14 و 13 سالگی رسیده است. رشد سریع جسمانی در دوران بلوغ کودک

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران