کودک آنلاین

موضوع مقاله : رشد

دسته بندی : رشد

0
کودک نوپا و کتک زدن
کودک نوپا و کتک زدن وقتی‌که کودک نوپا راه رفتن و تکلم می‌آموزد روش‌های بیان مشکلات هیجانی او هم توسعه می‌یابد. این‌گونه است که مشکلات هیجانی خود را از طریق تخریب و عدم تحرک و مخالفت جویی و منفی کاری و کتک زدن و مانند این‌ها ابراز می‌کند. کودک نوپا و کتک زدن

کودک نوپا و کتک زدن

وقتی‌که کودک نوپا راه رفتن و تکلم می‌آموزد روش‌های بیان مشکلات هیجانی او هم توسعه می‌یابد. این‌گونه است که مشکلات هیجانی خود را از طریق تخریب و عدم تحرک و مخالفت جویی و منفی کاری و کتک زدن و مانند این‌ها ابراز می‌کند.
سن 2 تا 3 سالگی کودک نوپا گاهی رفتارهای غیرقابل‌قبول خانواده را انجام می‌دهد بنابراین باید بعد از یافتن علت راه‌های مقابله با این رفتارهای نامناسب را بیابید.

-عصبانیت : عصبانیت تجلی درد و ناکامی کودک به خاطر ناتوانی او در کنترل شرایط پیرامون است. کودک نوپا، به همراه احساسات قوی خود توان نشان دادن  ناامیدی و ضعف را ندارد و همین او را ناامید کرده و به دلیل عصبانیت منفجر می‌شود.

-جلب‌توجه می‌کند : وقتی کودک نوپا  از طرف اطرافیان موردتوجه مثبت واقع نمی‌شود کودک سعی می‌کند جلب‌توجه  منفی نسبت به خود کند.

-آموزش ارتباط کلامی به کودک: او بایستی یاد بگیرد به‌وسیله کلام احساسات خویش را بشناسد سپس  بیان نماید.

-احترام گذاشتن و نفی نکردن احساسات او: کودک نوپا کتک می‌زند چون نمی‌تواند احساسات خود را به ما منتقل کند. وقتی احساسات کودک خود را بشناسید  و آن را تصـدیق کنید، دیگر دلیلی برای کتک زدن وجود ندارد. مثلاً  بگـویید «حتماً به خاطر اینکه اجـازه نداده‌ام این‌ کارو بکنی خیلی ناراحت هستی!»
-الگوی خوبی باشید.کودکان اگر ببینند والدین آن‌ها تنبیه بدنی  به کار می‌برند، تمایل بیشتری به کتک زدن دیگران دارند. اگر در مورد رفتار خشن کودک خود نگران هستید، بی‌خیال کتک زدن کودک و دیگران شوید.
-برونی‌سازی می‌کند.


- مکانیزم دفاع از خویشتن: پسربچه‌ها یک مکانیسم دفاعی دارند که آن را برونی‌سازی کردن می‌گویند. بدین معنا که اگر یک مشکل روان‌شناختی داشته باشند معمولاً با درگیر شدن با محیط سعی می‌کنند به برطرف کردن آن مشکل بپردازند.که یک روش آن‌ها کتک زدن می‌باشد. در مورد دخترها بیشتر به این صورت است باعث درونی سازی در آن‌ها می‌شود.

توصیه‌های زیر می‌تواند برای شما مفید واقع شود:

* رفتارهای مثبت کودک نوپا را مهم جلوه دهید و تشویق کنید.
*  مقابل رفتار پرخاشگرانه صبر کنید و اجازه ندهید کودک  باعث تحریک شدن خشم شما گردد.
* بی‌توجهی کنید. مدت‌زمانی بی‌توجهی کردن باعث ترک رفتار بد کودک می‌گردد.
* نترساندن کودک. برخی کودک خود را از پدرش می‌ترسانند. ترساندن باعث می‌شود حس صیانت کودک تحریک گردد و درصدد حفاظت واکنش نشان دهد .  در برخی کودکان همین باعث اختلالات روانی شده و برخی دیگر هم منجر به پرخاش می‌شود.

کودک نوپا و کتک زدن

کتک کاری و هل دادن در کودک یکسالهکتک کاری و هل دادن در کودک یکساله

کتک کاری و هل دادن در کودک یکساله کودکان یکساله کتک می زنند و هل می دهند. آنها هنوز نمی دانند این اعمال رفتارهای درستی در مقابل دیگران نیستند . در حقیقت آنها اغلب ممکن است متوجه نشوند که در این کتک زدن و هل دادن شخص دیگری نیز حضور دارد چون در این کتک زدن و هل دادن شخص دیگری نیز حضور دارد چون در اندیشیدن به اینکه سایر افراد دارای احساسات مشابه آنها هستند دچار مشکلند. کتک کاری و هل دادن در کودک یکساله


کتک زدن کودکان – بخش اولکتک زدن کودکان – بخش اول

کتک زدن کودکان – بخش اول کودک آنلاین: روزی کودکی که همراه مادرش به خرید رفته بود، در حالی که فریاد می زد شکلات می خواهم، آن را از قفسۀ مغازه برداشت. مادر کودک به او گفت که نمی تواند آن شکلات را بخورد، ولی کودک روی حرف خودش پافشاری می کرد. کتک زدن کودکان


نقش پدر در تربیت کودک نوپانقش پدر در تربیت کودک نوپا

نقش پدر در تربیت کودک نوپا رفتار بیشتر کودکان نوپا قابل پیش بینی نیست و این ویژگی آنان را دچار مشکل می کند . به همین دلیل من روی اهمیت روابط پرورشی در دو سال اول زندگی تاکید دارم. صرف زمان زیاد برای نگهداری از کودک و برطرف کردن نیازهای اوطبع او را یکدست می کند و باعث می شود که کودک به شکل سازمان یافته تری رفتار کند. نقش پدر در تربیت کودک نوپا


اضطراب جدایی در کودکان نوپااضطراب جدایی در کودکان نوپا

اضطراب جدایی در کودکان نوپا :یکی از ویژگی‌های کودکان شش تا هجده ماهه این است که بیش از حد به اعضای خانواده (به ویژه مادر) وابسته هستند یعنی اگر مادر بخواهد اتاق را ترک کند یا حتی به سمت در برود به طور معمول با اعتراض یا نارضایتی شیرخوار مواجه خواهد شد. اضطراب جدایی در کودکان نوپا

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران