کودک آنلاین

موضوع مقاله : رشد

دسته بندی : رشد

0
رشد شخصیتی کودک – بخش دوم
رشد شخصیتی کودک – بخش دوم کودک شما شخصیت متمایزتری پیدا کرده است و خصوصیاتی مانند جدی بودن ، حساس بودن ، استقلال ، اجتماعی بودن ، تحریک پذیری ، لجاجت ، مصمم بودن ، قدرت تمرکز ، کنجکاوی ، ناشکیبایی و غیره را از خود نشان میدهد. رشد شخصیتی کودک – بخش دوم

رشد شخصیتی کودک – بخش دوم
36 هفتگی تا 18 ماهگی
کودک شما شخصیت متمایزتری پیدا کرده است و خصوصیاتی مانند جدی بودن ، حساس بودن ، استقلال ، اجتماعی بودن ، تحریک پذیری ، لجاجت ، مصمم بودن ، قدرت تمرکز ، کنجکاوی ، ناشکیبایی و غیره را از خود نشان میدهد.
کودک شما وقتی یکساله شود ضمن سپری کردن یک مرحله ی منفی کاری که طی آن ناشکیبا ، سخت گیر ، کم حوصله ، تحریک پذیر ، خودسر ، شیطان و بی محبت می شود نشان می دهد تا چه حد مصمم و مستقل است.
اما بعد از 15 ماهگی مرحله ی جدیدی از ملاحظه گری و یارگیری پدیدار میشود و کودک تمایل واضحی به خشنود کردن دیگران از خود نشان می دهد. او برای به دست آوردن رضایت شما می کوشد و اگر او را ملامت کنید شدیدا احساس ناراحتی می کند.
چگونه میتوانید کمک کنید
در همه چیز انعطاف پذیر باشید و هرگز از زور استفاده نکنید. انتقاد نکنید و رفتار خصمانه نداشته باشید. هرگز کاری نکنید که کودکتان از شما بترسد. با بردباری ، صبور بودن را به او بیاموزید. هیچگاه مسخره اش نکنید و کاری نکنید که احساس شرمندگی کند . نگذارید احساس حسادت کند وگرنه یاد می گیرد احساس گناه کند.
او را همانطور که هست بپذیرید تا یاد بگیرد که دوست داشته باشد. اگر از او تمجید کنید فردی قدرشناس خواهد شد. اگر اظهار خرسندی نسبت به او بکنید خودش را دوست خواهد داشت اگر برای تلاش های او ارزش قائل شوید او برای خودش تعیین هدف خواهد کرد.
اگر منصف باشید او هم برای عدالت ارزش قائل خواهد شد. اگر صادق باشید یاد می گیرد که روراست و درستکار باشد. اگر به او احساس امنیت بدهید به خود و دیگران ایمان خواهد داشت.
18 ماهگی تا دوسالگی
کودک نوپای شما ممکن است بخواهد به دیگران کمک کند و همه کارهای خودش را انجام دهد یا برعکس بخواهد دیگران تمام کارها را برایش انجام دهند. او ممکن است بی احتیاط یا محتاط ، خیال پرداز یا واقع بین باشد ، به سادگی انتقاد را بپذیرد و یا اشکش جاری شود. او ممکن است یک رهبر یا یک تابع بالفطره باشد.چگونه میتوانید کمک کنید
به کودک نوپای خود نشان دهید چگونه با مشکلات دست و پنجه نرم کند ؛ تصمیم های او را به سادگی و بدون نگرانی و تعارض بپذیرید. به تدریج مسئولیت های او را افزایش دهید. به کودک خود فرصت کافی برای تمرکز روی مسائل مهم را بدهید تا بتواند وظیفه ای را به انجام برساند ، ولی هر وقت درخواست کمک کرد کمکش کنید. ناکامی ها را با منحرف کردن توجه او کمرنگ و بی اثر کنید.
وقتهایی را به بازی اختصاص دهید. اوقات خاصی را با هم سپری کنید و همیشه نسبت به مشکلات و تالمات او همدردی کنید.
کودک خود را تشویق کنید سخاوتمند باشد. او دوست دارد رضایت شما را جلب کند بنابراین از این موضوع برای آموزش کارهای سخاوتمندانه مثل دادن مقداری از بستنی اش به شما بهره برداری کنید و سپس او را به انجام بیشتر همان کار نسبت به دیگر اعضای خانواده تشویق کنید.
اگر کودک شما تنها فرزندتان است مانع از این شوید که انتظار داشته باشد هر چه را که می خواهد به او بدهید و تمام توجهتان را معطوف او کنید. کودک باید یاد بگیرد که نمیتواند دائما کانون توجه شما باشد.
دو تا سه سالگی
شخصیت کودک شما به طور کامل نمایان شده است. او یک فرد مستقل و عضوی از خانواده با حس در حال گسترشی از خود می باشد. هرکاری که انجام می دهد به منزله ی آزمونی برای سنجش کامیابی ، ظرفیت و توانایی اوست ، او خود را از طریق کارهایی که میتواند انجام دهد و اینکه از نظر عملکرد جسمانی ، برقراری ارتباط ، چیره دستی ، تفکر و مهارت تا چه اندازه آن کارها را با موفقیت انجام می دهد تعریف میکند. موفقیت برای مسلط شدن او به مهارت ها ، کارهای روزمره و اداره ی امور خود ضروری است.
چگونه میتوانید کمک کنید
موفقیت بیشترین تاثیر مثبت را در رشد شخصیت دارد بنابراین به کودکتان کمک کنید موفق شود و کاری کنید که اغلب در انجام کارها توفیق یابد زیرا این امر سبب تقویت حس غرور و رضایت او میشود.
به کودک خود کمک کنید به دنبال چالش های جدید باشد. چاش هایی که باعث میشوند او مستقل ، متکی به نفس ، با جرأت ، جسور و آماده ی قبول مسئولیت و ملامت باشد بایستی مورد تشویق قرار بگیرد.
آمال و اشتیاق او را برانگیزید و اعتماد به نفس و تصور از خود او را بدون قربانی کردن شادابی و شادی او تقویت کنید. به او یاد دهید که بگوید (( ببخشید )) و به حقوق دیگران احترام بگذارد.
هنگامی که از منزل بیرون میروید هرگونه ترسی را که ممکن است کودکتان داشته باشد با اطمینان دادن به او که باز خواهید گشت کاهش دهید. به حرف های کودک خود گوش کنید و او را از نزدیک زیر نظر بگیرید تا سرنخی از هر آنچه ممکن است باعث ناراحتی او شود به دست آورید.
در مورد هر نوع ترسی صحبت کنید و به او اطمینان خاطر دهید . با هرگونه ترسی با احساس همدردی و به سرعت برخورد کنید. هرگز ترس او را مسخره نکنید. آنچه لازم است توضیح و همدردی است.
منبع : کتاب همه کودکان تیزهوشند اگر...
رشد شخصیتی کودک – بخش دوم
رشد شخصیتی کودک – بخش اولرشد شخصیتی کودک – بخش اول

رشد شخصیتی کودک – بخش اول برای خوشبخت بودن کودکان ما باید قادر به سازگاری های شخصی و اجتماعی موثری باشند. در فرهنگ هایی که زندگی اجتماعی بسیار پیچیده است شخصیت حائز اهمیت می باشد. رشد شخصیتی کودک – بخش اول


نقش شخصیت کودک در بازینقش شخصیت کودک در بازی

نقش شخصیت کودک در بازی خیلی از ما متوجه شدیم که دختربچه‌ها اکثراً نقش مادر و پسربچه‌ها نقش شخصیتی پدر را بازی می‌کنند و این به این معنی است که بچه‌ها از وظایفی که در آینده به عهده خواهند گرفت، آشنا هستند. در خیلی از مواقع دختربچه‌هایی را مشاهده کرده‌ایم که کفش پاشنه‌بلند مادرشان را می‌پوشند و یا پسربچه‌هایی را دیدیم که کیف پدرشان را می‌گیرند، این رفتار بچه‌ها درواقع نشان‌دهندۀ تلاششان برای درونی کردن ویژگی‌های شخصیتی پدر و مادرشان است. نقش شخصیت کودک در بازی


نگاهی عمیق تر به شخصیت های مختلف کودکان – بخش سومنگاهی عمیق تر به شخصیت های مختلف کودکان – بخش سوم

نگاهی عمیق تر به شخصیت های مختلف کودکان – بخش سوم کودکان INFJ در سال های پیش از مدرسه (تولد تا 4 سالگی) اغلب بچه های INFJ مدت زمان زیادی را با فکر کردن به افکارشان می گذرانند. تخیلات بسیار قوی آنها الهام بخش این بچه ها در بازی های شان است.


تفاوت‌های شخصیتی در کودکانتفاوت‌های شخصیتی در کودکان

تفاوت‌های شخصیتی در کودکان کودک آنلاین: چه عاملی باعث می‌شود که کودکی به‌غایت اجتماعی، معاشرتی، برون‌گرا و کودک دیگری فوق‌العاده خجالتی شود؛ طوری که حتی برای سلام کردن به آشنایان، خود را پشت مادرش پنهان کند. اگر از مهدکودکی دیدن کنید، از اختلاف فاحشی که در نحوۀ برخورد بین کودکان وجود دارد متعجب خواهید شد. تفاوت‌های شخصیتی در کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران