کودک آنلاین

موضوع مقاله : رشد

دسته بندی : رشد

2
زمان راه رفتن کودک
زمان راه رفتن کودک وقتی کودک آمادگی لازم برای راه رفتن را داشته باشد ، راه می رود ، بچه ها بین سنین نه تا یک و نیم سالگی راه می روند . راه رفتن کودک ربطی به هوش او ندارد ، با این وجود وقتی کودکی دیر راه می افتد ، والدین سعی میکنند او را به راه رفتن تشویق کنند. زمان راه رفتن کودک

زمان راه رفتن کودک
وقتی کودک آمادگی لازم برای راه رفتن را داشته باشد ، راه می رود ، بچه ها بین سنین نه تا یک و نیم سالگی راه می روند . راه رفتن کودک ربطی به هوش او ندارد ، با این وجود وقتی کودکی دیر راه می افتد ، والدین سعی میکنند او را به راه رفتن تشویق کنند.
دوستان و آشنایان با دیدن چنین کودکی به والدینش می گویند : (( مطمئنی بچه ات سالمه ؟ چرا راه نمیره؟ دختر من وقتی نه ماهه بود راه می رفت.
شاید بهتر باشه تو هم بچه ات رو بفرستی کنار بچه های دیگه تا راه رفتن رو یاد بگیره)).
شنیدن چنین حرف هایی باعث ناراحتی والدین میشود ولی آنها باید بدانند که حتی اگر فرزندشان تا یک و نیم سالگی اش راه نرود اشکالی ندارد نباید سعی کنید که راه رفتن را به فرزندتان یاد بدهید.
اگرچه شما وقتی دستان کودکتان را می گیرید و او را همراه خودتان می برید ، از این کار لذت می برید. ولی این کار شما به راه رفتن کودک کمکی نمیکند. صبور باشید و صبر کنید هر وقت موقع آن رسید ، کودکتان راه برود.
کودک معمولا برای راه رفتن ابتدا یاد می گیرد که با گرفتن وسایل روی دو پایش بایستد. شاید یاد گرفتن این مهارت برای کودک چند روز ، چند هفته  و یا چند ماه طول بکشد.
بعد در حالی که او وسایل خانه یا دست والدینش را گرفته اولین قدم را برمی دارد. کودک از راه رفتن خودش لذت می برد و فراموش می کند که چند بار زمین خورده است.
وقتی کودک شروع می کند به راه رفتن ، زاویه ی دید او نیز تغییر می کند. چندی قبل او روی زمین می خزید و همه چیز را روی زمین می دید ، ولی حالا میتواند در حالت ایستاده همه چیز را ببیند.
او اکنون وسایل ، انسان های اطرافش و حتی خودش را به نحو دیگری می بیند.

او وقتی راه می رود ، میتواند به اشیاء بیشتری دست بزند و سریع تر حرکت کند و به جاهای بیشتری سرک بکشد. بنابراین والدین کودک باید بیشتر مراقب او باشند و محیط امنی برای کودک فراهم کنند.
شاید یکی از شیرین ترین مراحل رشد کودک راه رفتن او باشد. وقتی کودک راه افتاد ، او را با خودتان به پیاده روی ببرید. به او اجازه دهید که مسیرش را خودش انتخاب کند و شما همراه او حرکت کنید و ببینید کودکتان با چه چیزهای جالبی برخورد می کند.
کودک وقتی گیاه ، جانور و گلی را می بیند می ایستد و آن را امتحان می کند.
شما میتوانید کیفی همراه خودتان بردارید و  بعضی از چیزهایی که کودک امتحان می کند را برای او بردارید و به خانه ببرید.
هر قدر کودکتان بیشتر راه برود ، کمتر به بودن درون کالسکه اش علاقه نشان می دهد. این مسأله به خصوص زمانی که شما عجله دارید و میخواهید مسیر طولانی بروید ، برایتان مشکل ساز می شود.
وقتی به خرید و یا جای شلوغی می روید و میخواهید کودکتان درون کالسکه اش بماند ، اسباب بازی یا خوراکی مورد علاقه اش را به او بدهید ، اگر او راضی نشد ، به مکان خلوت تری بروید و کودک را آنجا بگذارید تا کمی راه برود ، بیشتر بچه دوست دارند در شلوغی ها خودشان کالسکه شان را حرکت دهند و این مسأله باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای شما میشود.
اما وقتی کودک کمی این کار را انجام داد ، راحت تر میتوانید او را به درون کالسکه اش برگردانید.
اگرچه کودکان کند راه می روند و دوست دارند به جای این که درون کالسکه باشند ، خودشان راه بروند و این کار آنها باعث عصبانیت شما میشود ولی شما نیز از راه رفتن کودکتان لذت می برید.
یک روز تعجب می کنید که کودکتان راه رفتن را خوب یاد گرفته و مثل شما راه می رود.
منبع : کتاب راهنمای کامل تربیت کودک از تولد تا 5 سالگی
زمان راه رفتن کودک
شروع راه رفتن در کودکانشروع راه رفتن در کودکان

شروع راه رفتن در کودکان کنترل بر حرکات پاها در آخرین مرحله پیشرفت های حرکتی در کودک دیده می شوند زیرا کودک قبل از رسیدن به مراحلی که بتواند سر ، دستها و بدن خود را محکم نگهداشته و در نتیجه قادر به حفظ تعادل باشد نمیتواند بایستد ، بخزد و یا راه برود. شروع راه رفتن در کودکان


راه رفتن کودک در خوابراه رفتن کودک در خواب

راه رفتن کودک در خواب یکی از مهمترین فرایندهای طبیعی و روزمره انسان که به بازیابی انرژی بدن و تامین آرامش کمک میکند خواب است اما در برخی از افراد خواب نیز با مشکلاتی رو به رو است. یکی از مشکلاتی که در ساعت های اولیه خواب رخ می دهد راه رفتن کودک در خواب است. راه رفتن کودک در خواب


مهارت راه رفتن کودکان مهارت راه رفتن کودکان

مهارت راه رفتن کودکان :کودکان از بدو تولد برای راه رفتن خود تلاش می‌کنند آن‌ها با دست و پا زدن‌های متوالی به بالا بردن قدرت ماهیچه‌ای خود به طور غریزی کمک می‌کنند. پس از اینکه کودک مهارت‌های گردن گرفتن ، نشستن ، سینه‌خیز رفتن ، غلتیدن و چهار دست و پا رفتن را آموخت آنگاه پیش‌زمینه آن را دارد که مهارت راه رفتن را نیز بیاموزد. مهارت راه رفتن کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران