کودک آنلاین

موضوع مقاله : رشد

دسته بندی : رشد

0
اسباب بازی های مناسب کودکان – قسمت دوم
اسباب بازی های مناسب کودکان – قسمت دوم کودکان در این سن دوست دارند با دانه ها و دکمه های بزرگ بازی کنند و آنها را به نخ بکشند. باز کردن پیچ و مهره ها نیز برایشان جالب است. آنها دوست دارند با کالسکه ی کوچکشان به خرید بروند ، و توپ بازی کنند.

اسباب بازی های مناسب کودکان – قسمت دوم
اسباب بازی های مناسب کودکان دو ساله
کودکان در این سن دوست دارند با دانه ها و دکمه های بزرگ بازی کنند و آنها را به نخ بکشند. باز کردن پیچ و مهره ها نیز برایشان جالب است. آنها دوست دارند با کالسکه ی کوچکشان به خرید بروند ، و توپ بازی کنند.
آنها از بازی کردن با برچسب های روی در کابینت و یخچال نیز لذت می برند. عروسک های پولیشی نیز برای این دسته از کودکان مناسب می باشد.
اگر کودک بازی را دوست داشته باشد ، از انجام این کار نیز بسیار لذت می برد. کودکان آب بازی کردن را نیز دوست دارند.
کودک دوچرخه بازی را هم دوست دارد ، هر چند نتواند پدال بزند. او از دوچرخه های کوچک و یا سه چرخه نیز خوشش می آید.
اسباب بازی های مناسب کودکان دو تا سه ساله
کودک در این سن از اسباب بازی های مختلفی لذت می برد. اسباب بازی هایی چون عروسک های چوبی ، پولیشی ، پلاستیکی ، وسایل خانه ی پلاستیکی مثل یخچال و گاز و ظرفشویی ، وسایل پزشکی ، بلوک های خانه سازی بزرگ ، کامیون ، وسایل آتش نشانی و غیره برای او مفید هستند.
بیشتر بچه ها در این سن میتوانند مداد دستشان بگیرند و نقاشی بکنند. بچه ها میتوانند با قلم موهای مناسب نقاشی بکشند یا از قیچی های کوچک مناسب بچه ها استفاده کند.
بچه ها در این سن دوست دارند روی تشک هایی که روی زمین پهن شده اند بپرند و با توپ گل بزنند و سه چرخه سواری کنند. آنها در این سن دوست دارند با پازل بازی کنند ، با وسایل اسباب بازی آهنگ بزنند و به سی دی و موسیقی های محلی و شعرهای کودکانه گوش کنند.اسباب بازی های مناسب برای کودکان چهار تا پنج ساله
بچه ها در این سن دوست دارند از وسایلی برای ساختن کاردستی استفاده کنند. وسایلی مثل مداد ، مداد رنگی ، ماژیک ، قلم ، قیچی چسب و سایر وسایل نقاشی ، از این قبیلند.
واگن های کوچک ، دوچرخه و توپ نیز جزو وسایل محبوب کودکان در این سن محسوب می شود. بچه ها در این سن از بازی های مختلفی لذت می برند. آنها میتوانند از وسایل ساده و ایمنی مثل ذره بین یا چراغ قوه استفاده کنند و با آنها بازی های جالبی را انجام دهند.
بچه ها همچنین از بازی کردن با الگو و ساختن چیزهای مختلف لذت می برند. بچه ها در این سن از تلویزیون و دوستانشان الگو می گیرند و دوست دارند هر چیزی را که می بینند ، بخرند.
وقتی برای کودکتان زیاد اسباب بازی می خرید ، همه ی آنها را در دسترس کودک قرار ندهید تا خلاقیت او کم شود. اگر کودک اسباب بازی های زیادی داشته باشد ، همیشه با آنها به یک ترتیب بازی میکند و دیگر نمیتواند از خلاقیت خودش استفاده کند.
اسباب بازی هایی برای بچه ها بخرید که خلاقیت آنها را تقویت کند و آنها بتوانند به روش های مختلفی از آن اسباب بازی استفاده کنند ، به جای این که اسباب بازی های پلاستیکی بخرید که روی آنها نقاشی شده است ، اسباب بازی بخرید که کودک خودش بواند روی آن نقاشی بکشد ؛ در این صورت کودک میتواند از خلاقیت خودش استفاده کند.
وقتی اسباب بازی جدیدی برای کودکتان می خرید ، او چند هفته ای به شدت به آن علاقمند است ولی بعد از مدتی آن را کنار می گذارد.
شاید شما برای خرید آن اسباب بازی وقت و هزینه ی زیادی صرف کرده باشید ولی این کار کودکتان دلایل مختلفی دارد . شاید او بعد از این که کار کردن با آن اسباب بازی را یاد گرفته از آن خسته شده ، شاید او به روش های مختلفی با آن اسباب بازی کار کرده و از آن خسته شده.
شاید بازی کردن با آن اسباب بازی برای کودک سخت بوده و او نمیتوانسته به راحتی با آن بازی کند.
وقتی برای کودکتان اسباب بازی جدیدی می خرید و او خیلی با آن بازی نمی کند ، اسباب بازی اش را در یک کشو بگذارید. وقتی اسباب بازی خاصی جلوی چشمان کودک نباشد ، او آن را فراموش می کند و زمانی که دوباره آن را به کودک می دهید ، احساس می کند که یک اسباب بازی جدید به او داده اید و به آن علاقمند می شود.
علایق و نوع بازی های کودک دایم در حال تغییر کردن است ، بنابراین با این کار میتوانید دوباره از آن اسباب بازی قدیمی استفاده کنید.
منبع : کتاب راهنمای کامل تربیت کودک از تولد تا 5 سالگی
اسباب بازی های مناسب کودکان – قسمت دوم
اسباب بازی های مناسب کودکان – قسمت اولاسباب بازی های مناسب کودکان – قسمت اول

اسباب بازی های مناسب کودکان – قسمت اول بازی کردن یکی از مهم ترین مراحل رشدی کودکان است. کودک با بازی کردن حس کنجکاوی خودش را ارضا می کند و یاد می گیرد که با وسایل مختلف چگونه کار کند. اسباب بازی های مناسب کودکان – قسمت اول


بازی ، اسباب بازی و همبازی در کودکان 3 تا 7 سال -  قسمت اولبازی ، اسباب بازی و همبازی در کودکان 3 تا 7 سال - قسمت اول

بازی ، اسباب بازی و همبازی در کودکان 3 تا 7 سال - قسمت اول نکته ای که در اینجا اهمیت دارد و همان طور که در آغاز بیان شد و باید به آن توجه بسیاری کرد ، موضوع بازی در این ایام است. یعنی بین 3 تا 7 سالگی اصولا مسئله بازی و اسباب بازی و همبازی که بعدا تبدیل به ورزش و دوست می شود ، نقش بسیار مهمی در زندگی کودک دارد. بازی ، اسباب بازی و همبازی در کودکان 3 تا 7 سال - قسمت اول


اسباب‌ بازی‌هایی برای کودکان 12 تا 18 ماهاسباب‌ بازی‌هایی برای کودکان 12 تا 18 ماه

اسباب‌ بازی‌هایی برای کودکان 12 تا 18 ماه کودک در این سن و سال چون بر راه رفتن مسلط شده‌ است دوست دارد دنبال شما راه بیفتد و کارهایتان را تقلید کند. همچنین از آنجا که تا حدودی در استفاده از دستانش مهارت یافته است از ور رفتن با چیزهایی که توانایی‌های دستی او را می‌طلبد بیش ازهر کار دیگری خوشحال می‌شود. همچنین با توانایی صحبت کردن و درک بعضی از کلمات و موضوعات از گوش دادن به داستان‌ها لذت می‌برد. اسباب‌ بازی‌هایی برای کودکان 12 تا 18 ماه


اسباب بازی از نوزادی تا 3 سالگیاسباب بازی از نوزادی تا 3 سالگی

اسباب بازی از نوزادی تا 3 سالگی کودک آنلاین: در کنار صحبت ها و نوازشهای پدر و مادر، اسباب بازی ها نیز وسایل ضروری و اجتناب ناپذیر برای ورود کودک به جهان پیرامون است. این وسایل توجه کودک را جلب و حواس او را تقویت می کند. انتخاب اسباب بازی مناسب در سنین مختلف کودک مساله بسیار مهمی است که باید کاملاً مورد توجه قرار گیرد. اسباب بازی از نوزادی تا 3 سالگی

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران