کودک آنلاین

موضوع مقاله : رشد

دسته بندی : رشد

0
تشویق کودک به بازی های مستقل
تشویق کودک به بازی های مستقل کودک آنلاین: لحظات تنهایی برای همه مفید است حتی برای کودکان. وقتی آنها با خودشان بازی می کنند، می توانند علائق خود را شناخته و آنها را رشد دهند. تشویق کودک به بازی های مستقل

تشویق کودک به بازی های مستقل
کودک آنلاین: لحظات تنهایی برای همه مفید است حتی برای کودکان. وقتی آنها با خودشان بازی می کنند، می توانند علائق خود را شناخته و آنها را رشد دهند.
این موضوع بسیار مهم است که شما برای کودک تان وقت بگذارید، اما دادن زمانی به او تا بتواند به تنهایی خودش را سرگرم کند نیز به همان اندازه مهم است.

مراحل و گام ها
- یک محیط کاملاً بی خطر و ایمن را برای کودک فراهم کنید. اگر امکان پذیر نیست که تمام خانه تان را برای بازی کودک ایمن سازی نمایید، می توانید از تخته هایی با نرده های بلند به عنوان مکانی برای بازی او استفاده کنید و یا اتاقی را برای این منظور اختصاص دهید.
حتی می توانید قسمتی از خانه تان را که از در ورودی دورتر است، برای بازی کودک تان آماده نمایید. بچه های کوچک می توانند خودشان را در این مکان ها سرگرم کنند. آنها از بازی در فضاهای اختصاصی لذت می برند.
اما کودکانی که چهار دست و پا حرکت می کنند و یا تازه راه افتاده اند، احتیاج به فضاهای بیشتری برای بازی کردن دارند.
- اسباب بازی هایی را برای او در این مکان ها بگذارید که بتواند به راحتی لمس شان کند، دهانش بگذارد و آنها را زیر و رو کند، مثل توپ، حیوان های عروسکی پارچه ای و یا اسباب بازی هایی که در هنگام دندان درآوردن کودک از آنها استفاده می شود.
- سعی کنید او را همیشه تحت نظر داشته باشید، به خصوص اگر کاملاً در معرض دید شما نباشد.
- به کودک تان بگویید که شما دارید آنجا را ترک می کنید و به مکان دیگری می روید. اگر او شلوغ بازی درآورد، برای یک یا دو دقیقه بیرون بروید و سپس برگردید.
سعی کنید در دفعات بعدی مدت زمان بیشتری را خارج از دید او بمانید. این کار باعث می شود که قدرت صبر و تحمل کودک نیز شروع به رشد نماید.
- هر چند وقت یک بار به او سر بزنید تا مطمئن شوید حالش خوب است. ممکن است برایتان عجیب باشد که می بینید کودک تان غرق در بازی کردن با خودش است.- اگر کودک را غرق در بازی کردن می بینید، حواسش را اصلاً پرت نکنید. چرا که اکثر ما دوست نداریم که وقتی در حال خواندن روزنامه هستیم و یا می خواهیم حواسمان را جمع کاری نماییم، کسی مزاحم ما شود. به بازی کردن کودک تان احترام بگذارید، زیرا این عمل در واقع یک گام و مرحلۀ مهم در رشد او می باشد.

نکات مهم
شما کودک تان را می توانید به راحتی تنها بگذارید تا با خودش بازی کند، به شرط آنکه احتیاج به مراقبت خاص پزشکی یا هر دلیل دیگری که باعث شود شما مرتب به او سر بزنید، نداشته باشد.
هر وقت احساس آسودگی خاطر کردید، او را تنها بگذارید. کودک در صورتی قادر است به تنهایی و به طور مستقل بازی کند که تا حد ممکن در کنار شما بوده و از بودن با شما سیراب شده باشد.
چند لحظه ای را با او باشید تا حضورتان مؤثر و فعال باشد، با او بازی کنید و بعد از مدتی به او بگویید که الآن باید نهار درست کنید و می خواهید به آشپزخانه بروید.
این که کودک را تنها گذاشته تا زیر نظر شما مستقلاً بازی کند با این که او را به حال خودش رها کنید، تفاوت دارد. مرتب به او سر بزنید و او را به حال خودش رها نکنید.
والدین گاهی اوقات ممکن است وقتی می بینند کودک سخت مشغول بازی کردن با خودش است، احساس گناه کنند. لطفاً به این وسوسه که به سمت او هجوم برده و حواسش را از بازی کردن پرت کنید، غلبه نمایید.

منبع: نگاهی نو به پرورش ذهنی کودک
تشویق کودک به بازی های مستقل

بازی کردن کودک یکساله به صورت مستقلبازی کردن کودک یکساله به صورت مستقل

بازی کردن کودک یکساله به صورت مستقل هر یک از والدین کودک آرزو دارند کودک بتواند به تنهایی با خودش بازی کند. همان گونه که در کلیدهای مربوط به خلق و خو و منش شخصیتی مشاهده کردید دامنه ی توجه و توانایی تداوم در یک فعالیت در کودکان با یکدیگر متفاوت است. بعضی کودکان بیش از بقیه به بازی انفرادی تمایل دارند. بازی کردن کودک یکساله به صورت مستقل


تشویق کودک به درس خواندن در خانهتشویق کودک به درس خواندن در خانه

تشویق کودک به درس خواندن در خانه آموزش فقط در مدرسه و با کمک کتاب های درسی و تدریس معلم صورت نمی گیرد. والدین نیز باید به وضعیت درسی فرزندشان توجه کنند و مشکلات او را حل کنند. تشویق کودک به درس خواندن در خانه


تشویق کودک نوپا به عادات رفتاری مناسبتشویق کودک نوپا به عادات رفتاری مناسب

تشویق کودک نوپا به عادات رفتاری مناسب عادات رفتاری خود به خود و به طور ذاتی در کودکان به وجود نمی آیند. بچه های کوچک به ویژه آنهایی که تازه راه افتاده اند ، نیاز دارند تا به آنان یادآوری شود که از عبارت هایی مثل (( خواهش می کنم )) و (( متشکرم )) استفاده نمایند : تشویق کودک نوپا به عادات رفتاری مناسب


بازی و کودک 3 سالهبازی و کودک 3 ساله

بازی و کودک 3 ساله کودک آنلاین: بازی در زندگی کودکان سه‌ساله اهمیت زیادی دارد. کودکان از طریق بازی عقاید و احساساتشان را بیان می‌کنند، روابط اجتماعی را گسترش می‌دهند و دنیایشان را درک می‌کنند. بازی در سه‌سالگی تا حد قابل‌توجهی پیچیده‌تر از دوسالگی است. بازی و کودک 3 ساله

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران