کودک آنلاین

موضوع مقاله : رشد

دسته بندی : رشد

0
عوامل کاهش توانایی های ذهنی کودک – پی سی بی
عوامل کاهش توانایی های ذهنی کودک – پی سی بی منابع این مادۀ سمی: ماهی چرب ، لبنیات پر چرب ، گوشت های پر چرب ، شیر مادر. عوامل کاهش توانایی های ذهنی کودک – پی سی بی

عوامل کاهش توانایی های ذهنی کودک – پی سی بی
منابع این مادۀ سمی: ماهی چرب ، لبنیات پر چرب ، گوشت های پر چرب ، شیر مادر.
دی اکسین یک فرآوردۀ سمی است که از طریق فرآیندهای صنعتی اولید می شود، مثل سوزاندن زباله های شهری و بیمارستانی، ماده ای که برای سفید کردن کاغذ به کار می رود. دی اکسین عمدتاً از راه مواد غذایی وارد بدن می شود. دی اکسین کارکرد غدد درون ریز را مختل می کند.
مطالعاتی نیز که بر روی حیوان ها انجام شده اند نشان می دهند که دی اکسین تولید هورمون های مختلف را مختل می کند. به همین دلیل، جامعۀ علمی به شدت نگران آثار مخرب دی اسین است. آثار مخرب دی اکسین در هورمون ها آنقدر شدید است که می تواند به رشد مغز آسیب جدی بزند.
دی اکسین وقتی مانند جیوه در هوا منتشر شود می تواند از راه ذرات معلق در هوا، حتی تا هزاران کیلومتر دورتر، پخش شود. سرانجام این ذرات معلق روی مزارع و آب ها می نشینند و از این راه وارد مواد غذایی می شوند.
پی سی از راه پوست جذب می شود، مثلاً از راه تماس پوست با خاک آلوده اما عمدتاً از راه مصرف مواد غذایی وارد بدن انسان ها می شود. از طرف دیگر، دی اکسین به سادگی از راه پوست جذب نمی شود اما از راه مواد غذایی وارد بدن می شود.
با وجود این، استفاده از محصولاتی که در آنها آثار دی اکسین وجود دارد نگران کننده است، مثل پوشک که بسیاری از کودکان در سه سال اول زندگی استفاده می کنند و نوار بهداشتی که زنان استفاده می کنند.
وقتی که پی سی بی وارد بدن می شود، در چربی بدن ذخیره می شود و همان جا می ماند و به تدریج انباشته می شود. به همین دلیل، افراد مسن میزان بیشتری پی سی بی دارند. متاسفانه هیچ راهی برای رهایی از این مادۀ سمی وجود ندارد. تنها کاری که می توانیم بکنیم این است که نگذاریم وارد بدن ما شود.شیر مادر حاوی پی سی بی است.
به دلیل اینکه پی سی بی و دی اکسین در چربی ذخیره می شوند و از راه چربی انتقال می یابند، نه تنها از مادر به جنین منتقل می شوند، بلکه در دورۀ کودکی نیز از راه شیر مادر به کودک انتقال می یابند.
وقتی که این مواد سمی در بافت چربی مثل پستان انباشته شدند، کودک شیرخوار در آغاز زندگی اش با مقدار زیادی مواد سمی روبه رو می شود که در بافت چربی پستان مادرش انباشته شده است.
میمون هایی که در دورۀ جنینی در معرض دی اکسین قرار گرفته بودند بعدها دچار ناتوانی یادگیری شدید شدند. بچه میمون هایی که از تولد تا 5 ماهگی از شیر انسان که حاوی پی سی بی بود تغذیه کرده بودند دچار ناتوانی یادگیری شدند و اختلال های رفتاری نشان دادند.
دکتر آرنولد شیکتر که پزشک برجسته و مشاور سازمان بهداشت جهانی است می گوید: کودک شیرخوار به طور متوسط فقط ظرف شش ماه از طریق شیر مادر حداکثر مقدار مجاز دی اکسین در تمام عمر را وارد بدن خود می کند، زیرا دی اکسین در شیر مادر که بسیار پر چرب است انباشته می شود.
دکتر شیکتر معتقد است که حتی مقدار بسیار جزئی از این مادۀ سمی ممکن است در رشد طبیعی مغز اختلال ایجاد کند. همچنین اعتقاد دارد که می توان با خوردن غذاهای کم چرب، مثل میوه ها و سبزیجات و پرهیز از غذاهای چرب از پی سی بی و دی اکسین اجتناب کرد زیرا این دو مادۀ سمی در غذاهای چرب انباشته می شوند.
نتایج پژوهش های آنها نشان می دهد که همۀ غذاهای چرب حاوی دی اکسین هستند که فراتر از حد مجاز است. سبزیجات و میوه ها نیز حاوی دی اکسین هستند اما مقدار دی اکسین آنها بسیار کمتر از دی اکسین موجود در غذاهای چرب است.
پژوهشی که در سال 2001 انجام شد نشان داد بزرگسالانی که میزان پی سی بی در خون آنها بالا بود مشکلات یادگیری و رفتاری بیشتری داشتند.
مزایای تغذیه با شیر مادر هنوز بیشتر از خطر پی سی بی و دی اکسین موجود در آن است. عناصر سودمند زیادی در شیر مادر وجود دارد، مثل پروتئین های تقویت کنندۀ سیستم ایمنی که حتی در بهترین شیرخشک ها هم نیز وجود ندارند.
با وجود این، بهتر است تا جایی که امکان دارد در معرض این مواد سمی قرار نگیریم. محدود کردن مصرف ماهی راه مناسبی برای کاهش دی اکسین، پی سی بی و جیوه در بدن کودکان است.
پوشک های بدون دی اکسین کمی گران هستند اما در بیشتر فروشگاه ها عرضه می شوند. اگر واقعاً دوست دار محیط زیست هستید به جای پوشک از کهنه استفاده کنید، زیرا کودک در معرض دی اکسین قرار نمی گیرد و محیط زیست نیز آلوده نمی شود.
منبع: هوش کودک خود را تا 30 نمره افزایش دهید.
عوامل کاهش توانایی های ذهنی کودک – پی سی بی
عوامل کاهش توانایی های ذهنی کودک – سربعوامل کاهش توانایی های ذهنی کودک – سرب

عوامل کاهش توانایی های ذهنی کودک – سرب کودک آنلاین: منابع این مادۀ سمی : آب ، رنگ ، ظرف های سرامیکی و سفالی ، اسباب بازی ها عوامل کاهش توانایی های ذهنی کودک – سرب


عوامل کاهش توانایی های ذهنی کودک – جیوهعوامل کاهش توانایی های ذهنی کودک – جیوه

عوامل کاهش توانایی های ذهنی کودک – جیوه بسیاری از شما دربارۀ مواد نگهدارنده ای که از جیوه ساخته شده اند و تایمرو سال نامیده می شوند چیزهایی شنیده اید. این مواد نگهدارنده در واکسن ها استفاده می شدند و احتمال خطر بروز اوتیسم را در کودکان افزایش می دهند. عوامل کاهش توانایی های ذهنی کودک – جیوه


تقویت ذهن کودک – 2 تا 3 سالگیتقویت ذهن کودک – 2 تا 3 سالگی

تقویت ذهن کودک – 2 تا 3 سالگی وقتی که از همۀ حواس کودک (بینایی، شنوایی، بویایی، چشایی و به ویژه لامسه) استفاده شود کودک بهتر یاد می گیرد. متاسفانه، بیشتر فعالیت های آموزشی فقط حس شنوایی و بینایی را تحریک می کنند و سایر حواس را نادیده می گیرند. این فعالیت، کودکان را وادار می کند تا از حس لامسۀ خود استفاده کنند. تقویت ذهن کودک – 2 تا 3 سالگی


رشد ذهنی کودک – بخش سومرشد ذهنی کودک – بخش سوم

رشد ذهنی کودک – بخش سوم کودک شما با ایجاد صداهای مختلف سعی در جلب توجه می کند وقتی صدای پای کسی را میشنود هیجان زده میشود و دستانش را برای اینکه بغلش کنید بلند میکند. رشد ذهنی کودک – بخش سوم

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران